Skocz do zawartości

Romet Chart - gdzie szukać usterki


Bergen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podpowiedź, gdzie może się kryć ewentualna usterka. Wiem że to trudne, tak "internetowo", ale sam mam nikłe doświadczenie z dwusuwami.

 

Motorower dwa lata temu nagle "rzucił palenie" (jakieś 100km po remoncie silnika). Stał tak dwa lata, w końcu się wziąłem. Próbowałem go uruchomić na starym gaźniku od Ogara 205, ale bez skutku. Kupiłem więc NOWY gaźnik, z braku innych możliwości - chiński gaźnik do Pucha, jakich pełno na Allegro.

 

Połączenia między gaźnikiem a cylindrem są szczelne, tak samo uszczelka między głowicą a cylindrem oraz połączenie cylinder - blok silnika. Jest nieszczelność na łączeniu kolanka wydechowego z (chińskim, niestety, tzw. "tuningowym", znów - z braku oryginałów) tłumikiem, ale mimo skręcania obejmy ile się da oraz załadowania sporej (ale bez przesady) ilości pasty uszczelniającej wciąż nie mogę zlikwidować tej nieszczelności. Dwa lata temu jednakowoż nieszczelność nie przeszkadzała w pracy silnika.

 

Silnik - nowy tłok, pierścienie, łożyska, uszczelniacze. Nowy moduł zapłonowy, świeca "Iskra" jak Pan Bóg przykazał, nowa fajka + przewód, oczywiście chiny, bo szukaj teraz "fabryki"...

 

Na zimnym silniku trzeba kopać kilka minut, zanim coś się zacznie dziać. Załapie na kilka cykli, potem stop. W miarę rozgrzewania się silnika "załapuje" na co raz dłużej, ale pracuje nieregularnie, aby w końcu stanąć. Na gaz reaguje z bardzo dużym opóźnieniem. Gdy się w końcu nagrzeje - wciąż pracuje nieregularnie na wysokich obrotach, mimo "skręconej" mieszanki. Nie ma mocy aby ruszyć z miejsca.

 

Zapłon ustawiony książkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy podobne to tych powodowanych zatkanym wydechem. Zdejmij tłumik i zobacz co wtedy. Jeśli nadal lipa to wyp...ol ten chiński gaźnik i kup używany, oryginalny, nawet jeśli jest zdymany to i tak będzie lepszy niż chińskie ścierwo.

 

A najlepiej to zrób w odwrotnej kolejności - gaźnik a potem wydech.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...