Skocz do zawartości

honda cm 125 wymiana silnika na mocniejszy


mldarob666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko mam hondzine cm 125 i tak kapke mocy mi brak bo ma tylko chyba 11 kucy . pytanko dotyczy jaki silnik bym mógł do niego wsadzić bo patrzałem honda rebel ma identyczny silnik ale ciężko takowy dostać. na allegro bardzo często widać silniki od hondy cb np cb400 ale nie wiem czy taki brac bo niewiem jaki jest rozstaw śrób na ramie a nie chce robic wiochy ze spawarką i ramy niszczyć. a jeśli by pasowal silnik co bym musiał jeszcze wymienić starter cewki?? i na co zwrócic jeszcze uwage help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko mam hondzine cm 125 i tak kapke mocy mi brak bo ma tylko chyba 11 kucy

 

Bez żadnych kombinacji wejdzie chyba tylko 250 od rebelki właśnie, poza tym od hondy CM250 (tak tak, była taka), ewentualnie CBX i CB, wszystko oczywiście 250. Większego bym Ci nie radził, bo raz, że to nieopłacalne z ekonomicznego punktu widzenia (taniej wyjdzie sprzedać Twój motor i kupic cm/cb 400), a dwa: nie wiem, czy te bębnowe hamulce dadzą rade wyhamować taka szybszą i cięższą bestię.

 

Jeśli liczyłeś na to, że Twój motor będzie po wymianie wyjątkowy, bo jedyny w Polsce, to muszę Cie rozczarować: CM250 była produkowana, bardzo krótko i wyłacznie na ameryke, ale była.

Edytowane przez fensterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i kupno rebelki by było dobrym rozwiązaniem ale przywiązałem sie do mojej cm-ki . a ja mam z przodu hamulec tarczowy więc z wychamowaniem nie będzie problemu bo to składak z cm i rebel. a jak wymienie silnik na 250 od cb to bede musiał jeszcze coś wymienic?? licznik chyba styknie chodzi mi o cewke albo o moduł zapłonowy bedzie to konieczne?? a i czy zebatki bedze trzeba zamienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to i kup Rebelke.

Szybciej i taniej

 

I wszystko w temacie !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to i kup Rebelke.

Szybciej i taniej

 

Jak juz rebelke, to CMX 450.

 

... tak kapke mocy mi brak bo ma tylko chyba 11 kucy

 

Naprawdę nie poczujesz dużej róznicy między 125 a 250, szkoda czasu, kasy i roboty. Pamietaj, że 2 razy więcej pojemności nie skutkuje dwukrotnym zwiększeniem mocy. Zyskasz kilka koni, prędkośc maksymalna wzrośnie o 10km, nieznacznie wzrośnie spalanie i tyle. Naprawdę szkoda czasu, żeby zamiast 110km/h pojechac 120...

 

Sprzedaj i kup większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...