Skocz do zawartości

HJC R-PHA 10


Rekomendowane odpowiedzi

Mam RPHA10 Plus. Kask jest rewelacyjny - bardzo lekki, wygodny (w malowaniach replika chyba wyściółka jest ciut lepsza i przyjemniejsza w dotyku), ze świetnie działającą wentylacją, a przy tym relatywnie cichy (na pewno bardziej cichy niż mój poprzedni Shoei XR-1000). Jakościowo może nie jest to aż tak wysoki poziom jak najwyższa półka (Shoei, Arai), co widać zwłaszcza po wykończeniu detali, ale stosunek ceny do możliwości i jakości jest bezkonkurencyjny. Szyba z pinlockiem nie paruje, zmiana szybki zajmuje kilka sekund, fajny patent z centralnie umieszczonym przyciskiem zamykania i blokowania szyby, łatwa w obsłudze wentylacja, bogate wyposażenie seryjne (dodatkowa szyba, nosek, podbródek). Pod względem właściwości użytkowych (lekkość, wentylacja, komfort, aerodynamika, hałas itp.) kask to IMO najwyższa liga, spokojnie konkurująca z topowymi producentami.

 

Jeśli chodzi o wady - seryjna szybka (zarówno jasna, jak i dołączana w gratisie ciemna) ma takie przetłoczenie pod pinlock, które w zależności od ułożenia kasku na głowie i pozycji na motocyklu może wchodzić w pole widzenia. Na nakedzie nie mam tego problemu, poza tym jeżdżę i tak w lustrzance, która tego przetłoczenia nie ma. Warto jednak zwrócić na to uwagę. Powłoka lakiernicza na skorupie moim zdaniem nie powala - w kasku przejechałem niewiele km, a już mam kilka odprysków od kamyków. No i wspomniane wcześniej wykończenie detali (np. wentylacji na brodzie, przycisku od szybki itp.), ale to w sumie bardziej takie czepianie, bo przy tej cenie i właściwościach można przymknąć oko :)

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Fat , że zechciałeś się podzielić swoją opinią.
Czytam, czytam i co raz bardziej się przekonuje do HJC. Cenowo faktycznie jest atrakcyjnie biorąc pod uwagę dodatki oraz jakość garnka.
W zasadzie szukam kasku, który będzie miał większy wizjer od ogólnie przyjętych kasków turystycznych. W kasku, który obecnie posiadam mam ten problem, że przy większych złożeniach w zakręcie lub przy jeździe na wprost jak jestem położony na baku nie widzę gdzie jadę bo górna część wizjera zasłania mi obraz. Mega mnie to irytuje bo muszę kombinować z ułożeniem głowy :blink:
Czy HJC RPHA10 Plus jest przez Was drodzy forumowicze wykorzystywany do sportowej jazdy z powodzeniem? Nie ma tego problemu który opisałem wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...