Skocz do zawartości

HJC R-PHA 10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zmienić garnek w najbliższych dniach. W oko wpadł mi HJC R-PHA 10 w malowaniu BS, jednak nie mogę znaleźć o nim konkretnych informacji. Zależy mi głównie na niskiej masie oraz aerodynamice - aby głową nie "trzepało" na boki. Miał ktoś z nim do czynienia? Czy lepiej coś innego - zastanawiałem się nad XR-1100, Shark RSR2, ewentualnie Bell M4R lub coś od Arai czy suomy.

 

Pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi użytkowników tychże kasków.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zmienić garnek w najbliższych dniach. W oko wpadł mi HJC R-PHA 10 w malowaniu BS, jednak nie mogę znaleźć o nim konkretnych informacji. Zależy mi głównie na niskiej masie oraz aerodynamice - aby głową nie "trzepało" na boki. Miał ktoś z nim do czynienia? Czy lepiej coś innego - zastanawiałem się nad XR-1100, Shark RSR2, ewentualnie Bell M4R lub coś od Arai czy suomy.

 

Pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi użytkowników tychże kasków.

 

Ja miałem go tylko w łapach. Wygląda naprawdę solidnie i ta jakość wykonania... ale to pewnie już wiesz. Śmigałem na torze w Arai rx-7 gp. Fajny garnek, niestety niektórzy nie lubią plastycznych szybek (ja je uwielbiam:). Jeśli chodzi o rx to aerodynamika jest wzorowa. Poza tym jest jak przystało na garnek sportowy dość głośny, za to głowę chłodzi rewelacyjnie. Nie wiem czy moja opinia cię przekona śmigałem w nim tylko 2h.

 

Pozdrawiam.

:: freerider - tak po prostu ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zmienić garnek w najbliższych dniach. W oko wpadł mi HJC R-PHA 10 w malowaniu BS, jednak nie mogę znaleźć o nim konkretnych informacji. Zależy mi głównie na niskiej masie oraz aerodynamice - aby głową nie "trzepało" na boki. Miał ktoś z nim do czynienia? Czy lepiej coś innego - zastanawiałem się nad XR-1100, Shark RSR2, ewentualnie Bell M4R lub coś od Arai czy suomy.

 

Pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi użytkowników tychże kasków.

 

 

XR-1100 mam i powiem super aerodynamika i nie za glosny w porownaniu do innych

sportow z tej samej polki,albo z innej beczki i polki cenowej-Schuberth SR1

 

http://www.trinkner.de/popup.schuberth.SR1.html

 

Technical data and product properties

Sr1-face helmet for sport riders and racers. Ideal for high-speed range with an excellent aeroacoustics and aerodynamics exellenter. The helmet shell is made of STRONG fiber and a thermoset matrix. With scratch-free and fog-free visor, two-way ventilation, removable inner lining, double lock, wind and breath deflector and the ECE 22.05 standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem parę dni Shark'a RSR2, zrobiłem w nim parę km. Cichy, dobrze wykonany, lakier to nie było mistrzostwo świata, ogólnie podobał mi się, przyzwoity garnek w dobrych pieniądzach.

 

Jednak gdy zasmakowałem jazdy w Arai... :bigrazz:

 

Kumpel parę sezonów męczył RSX - model niżej - inny tylko wlot, reszta identyczna, łącznie z wyściółką, był zajebisty, zużycie znikome, parę razy lądował na betonie, wart każdej wydanej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

cześć.

W honda Plaza na malowniczej mają HJC i na bank jest też rpha10. Z mojego doświadczenia jako byłej pracy u importera mogę powiedzieć, że jest to solidny produkt, któr jes absolutnie wart tej ceny. Może trochę za wysoka cena za replikę. Laminat, wenty, układanie się na głowie oraz wyposażenie w pudełku są naprawdę OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany tym kaskiem. Znalazłem te kaski w ofercie Ścigacza. Nie wiem jeszcze czy mają coś na stanie czy tylko na zamówienie. Do Plazy się udam, może coś poprzymierzam.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jestem posiadaczem R-PHA 10 od kilku miesięcy i tysięcy km. Powiem tak lepszego garnka nie miałem na głowie. Waga i aerodynamika na najwyższym poziomie. Nie trzepie łbem nawet przy prędkościach 299+ razem z szybą typu double buble stanowi mocny zestaw do jazdy na torze i dalszych wypraw. Jakoś wykonania? Na najwyższym poziomie, 5 lat gwarancji. Minusy? Raczej z własnej winy, kask mi upadł na jeden z wlotów i wyłamała się regulacja otwarcia górnej lotki. Nie przeszkadza to mi w jeździe. Przeciąg w kasku niesamowity w gorące dni. W sumie więcej latam z czarną szybą (dołączoną w komplecie). System jazdy z uchyleniem szyby bardzo dobrze działa. Co tu dużo więcej pisać? Mocna propozycja z strony HJC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam forumowiczów,
Chciałbym odświeżyć temat i prosiłbym o pomoc w wyborze kasku. Chodzi mi o porównanie 2 modeli, które przypadły mi do gustu. Kryteria, którymi się kierowałem w wyborze wynikające z informacji na forum lub z danych producenta to aerodynamika, kąt widzenia poprzez wizjer oraz materiał z jakiego jest wykonany.
Mianowice chodzi o modele HJC R-PHA 10 Plus vs Shark Race-R Pro.
materiały: (HJC) skorupa P.I.M ( kompozyt włókna szklanego, aramidu i włókna organicznego) vs (Shark) włókno weglowe (carbon) i aramid.
wyposażenie: (HJC) druga ciemna szybka i pin lock, podbródek i deflektor nosowy vs (Shark) deflektor nosowy

Cenowo nie ma aż takiej przepaści w zależności od malowania (dla mnie farbka jest nieistotna) to (HJC) 1300zł vs (Shark) 1790zł. (ceny aukcyjne z Alle..)

Prosiłbym użytkowników powyższych modeli lub osoby które miały z nimi styczność o opinię. Może na rynku są też inne kaski, które w podobnym przedziale cenowym i z podobnym parametrami są godne uwagi. Proszę o sugestie.

Z góry dzięki za rzeczowe informacje.

Pozdrawiam
K.

 

 

 



 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...