Skocz do zawartości

Cbr1000rr 04-skrzynia?


Siwy_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie ledwo co wróciłem do domu o własnych siłach. A mianowicie jadąc sobie bodajże na 3 lub 4 biegu usłyszałem huk, silnik zgasł i dotoczyłem sie do światel. Straciłem łańcuch, wystrzelił jak wściekły łamiąc mi osłone łańcucha, błotnik oraz dziabiąc mi wahacz i urywając fabryczną osłone tłumika. Martwi mnie to, że silnik zgasł a nie wszedł mi na maxymalne obroty po stracie łańcucha i nie moge jej teraz zapalić, nawet na wciśniętym sprzęgle i złożonej stopce, pompa działa, wciskam starter i tylko gasną światła i nic, niemoge też zbić na luz.

Czyżbym stracił skrzynie? Olej jest, silnik chodził jak należy, skrzynia też pracowała idealnie, przebieg to równo 31000

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrze dzisiaj, skończyłem dzis latac po 3 w nocy i jakos juz mi sie niechciało grzebac...

 

Osłona zębatki jest połamana, posypało sie dużo opiłków, dostał tez sam karter, jest połamany i sączy sie z niego olej. Silnik do wyjęcia. Ogólnie przeje*any temat.

Pozdrawiam sącząc 7me piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie łańcuch był w dobrej kondycji, zostało troche regulacji do naciągu, tyle ze kwalfikował sie do wymiany w zime lub na poczatek sezonu. Nie był luźny...ogólnie mialem niefarta i pewnie z 2koła pójdzie sie ...... wiecie co.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko tobie przydarzył się ten pech. U mnie łańcuch strzelił dosłownie 5 min po zamówieniu nowego.... Naprawa jedyne ... 400zł(osłona zębatki, rozrusznik i spawanie karteru)Co prawda strzelił przy ruszaniu i nie narobił totalnego sajgonu ale moto 2 tyg stało. Obecnie lata jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy mój karter bedzie mozna pospawać, bo zawsze to pare zł w kieszeni. A co do marki łańcucha to chyba DID bo coś pamietam na ogniwie V525 czy jakoś tak. Teraz chyba zainwestuje w złotego Did'a tak dla spokoju psychicznego. A jak narazie musze zadzwo nić do mojego magika i zagadać ile bedzie kosztował ten cały cyrk. Moto i tak moge oddac dopiero po 20tym dniu miesiąca ze względu na wypłatę. :sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku złoty Hiper DiDek(miał jeszcze naciąg ale XJRa a raczej mój styl jazdy zemścił się na mnie), teraz mam również Hiper wzmocniony ZVMX ale w kolorze stali, na członka dawać 40-50zł za kolor :rolleyes: .

9.jpg

 

12.jpg

 

@Siwy_ jeżeli masz wyciek oleju to jest poważniejsza sprawa być może do opanowania ale z koniecznością rozbiórki silnika, lecz musi to ocenić mechanik. U mnie nie było potrzeby nawet wyjmować.....

Edytowane przez Dream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...