Skocz do zawartości

Chorwacja Rjeka, 22 - 31 wrzesnia 2011. Chętni?


wieslawpas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Nic nie planuje rzucam po prostu temat. Ale jak bedzie 2 chetnych albo nawet jeden to jade.

Rozwaliły mnie widoki z trasy przez Chorwacje na google maps. No bo co to jest dla

prawdzwiego motocyklisty 1200 - 1300 km?

 

Trasa taka:

Trasa Wawa-Rjieka

 

Spanie w namiotach albo w hostelach - najtansza opcja.

 

W wrzesniu powinno byc tam odpowiednio cieplo.

 

No i co sa chetni?

 

Wieslaw

Edytowane przez wieslawpas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - właśnie przeczytałem Twoją propozycję i szczerze mówiąc jest kusząca... Dziś postaram się przedyskutować temat z Żoneczką. Jeśli uda mi się przeforsować sprawę będę musiał przełożyć urlop bo zaczyna mi się od 01.09.11. - jeżeli to pójdzie tak jak trzeba to piszę się na wyjazd.

POZDRAWIAM!!!

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rijeka ogólnie to zwykłe miasto . Jedź tak jak wszyscy mówią - na południe .Im dalej tym lepiej (chociaż ja też zbyt wiele nie widziałem)https://picasaweb.google.com/111721477119341149143/23Cze2011?authkey=Gv1sRgCMf3jMeex9y_yQE#5621683431671359314 Zdjęcie w Rijece (kaufland)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Zależy jakim czasem dysponujecie. Dla mnie cała Chorwacją piękna ale magistrala najbardziej mi się podobała gdzieś do Zadaru. ( Najlepsze winkle jak dla mnie)

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu

przeżywasz więcej w ciągu 5 minut

niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."

 

Burt Munro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał seba: "najlepsza część magistrali, to ta do Zadaru", potem coraz większy ruch samochodów, a nawet korki. Polecam drogę nr 23 z Karlovac do Senj, jest to 100 km nieustannych zakrętów o dobrej nawierzchni, po prostu rewelacja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał seba: "najlepsza część magistrali, to ta do Zadaru", potem coraz większy ruch samochodów, a nawet korki. Polecam drogę nr 23 z Karlovac do Senj, jest to 100 km nieustannych zakrętów o dobrej nawierzchni, po prostu rewelacja!!!

Wracałem tą drogą Też Polecam:)

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu

przeżywasz więcej w ciągu 5 minut

niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."

 

Burt Munro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To warto przejechać się jeszcze trasą Gospić - Karlobag, wrażenia podobne jak Karlovac-Senji...:)

Rijeka w ogóle nie jest atrakcyjna na urlop - spore miasto z przemysłem, portem handlowym.

Jeżeli chcesz jechać na Istrię, a nie dalej na południe, to polecam zachodnie wybrzeże Istrii np. Rovinija. Moim ulubionym jest niewielkie miasteczko Vrsar - stamtąd można skoczyć na wycieczkę do większych miast typu Pula, Rijeka czy Rovinija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to fasktycznie nie ma co myslec o tej Rijece. Lepiej tam gdzie ladniej.

Jak myslicie jaki bylby koszt takiej wycieczki?

 

Wieslaw

 

Proste!

Motong pali 7/100, trasa 3500 km, cena 6 zł/litr = 1470 zł

Nocleg 10-25 juro od osoby (średnio 20) = 180 juro =(pi razy drzwi) 720 zł

Żarcie 20 juro dziennie - kolejne 720 zł (na wypasie). Budżetowo 400 zł.

Winiety - nie więcej niż 100 zł (Austria czy Węgry i Chorwacja - płatne autos.)

Nieprzewidziane wypadki/mandaty - niezbędna rezerwa

Realny koszt to 2500 - 3000 koła dla 1 osoby na 1 motorze.

Z żoną taniej :laugh: bo koszt paliwa się rozkłada.

Do tego jakieś assistance na europę by się zdało.

Edytowane przez Iwo

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Nocleg 10-25 juro od osoby (średnio 20) = 180 juro =(pi razy drzwi) 720 zł

 

 

 

Z tą ceną noclegów trochę przesadziłeś,w sezonie nie zapłaciłem więcej niż 12 € a we wrześniu to 10€ nie powinno przekroczyć.Oczywiście to jeszcze zależy na ile nocy bierze się kwaterę.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...