Skocz do zawartości

KMX 125


rozan73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mamy panowie odpowiedz na moj problem.jak widac na zalaczonej fotce simmering jest mokry z oleju.kacpers mial racje!nie wymienie go bez rozpolowienia silnika.jestem zalamany!mam doswiadczenie w cezet,jawa,wsk i starsze motorowery.nie czuje sie na tyle madry zeby sie tego podjac.mam ksiazke do yamahy yz i widze ze tam mozna wymienic simmering bez rozbierania silnika na pol,a kmx??co za patent!.ten moto ma dopiero 9k mil i zadnych luzow na lozyskach na wale,a tu simmering pieprznal!do konca lata jeszcze pojezdze tak jak jest,trudno.w ogole jest ciezki do poskladania taki silnik?mysle ,ze bez ksiazki niema co sie zabierac za to.

bardzo Wam wszystkim dziekuje za pomoc!!!post-56311-0-60305300-1312140059_thumb.jpg

Edytowane przez rozan73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz ostrożnie wszystko robił i pamiętał co gdzie ma być to tak samo łatwo jest to zrobić jak w WSK, tylko musisz mieć dobre narzędzia do tego.

Bananek ja miałem całe listki i obrócenie nic nie dało ;/ Nowe założyłem to też jest drobna nieszczelność. Ja mam po prostu jakiś nierówny ten bloczek z którym stykają się listki...

 

Tylko simmering od strony sprzęgła da się wymienić bez rozpoławiania :]

 

Shinigami, ale tego fizycznie nie da razy zrobić, co z tego, że wydłubiesz stary, jak później nie włożysz nowego bez rozwalania go. Przecież tam jest takie zagłębienie w które on wchodzi...

Edytowane przez kacpers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe simmery nasuwa się przez stare używając do tego klucza którego rozmiar jest taki sam jak zewnętrzna średnica simmera. W tym przypadku byłoby trudniej, bo trzeba by użyć rury PCV jak przy nakładaniu uszczelniacza zawieszenia. Nie bardzo wiem o jakim zagłębieniu mówisz ? Tym które widać na zdjęciu, czy jakimś rowku pomyślanym pod simmer którego nie widzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu od strony wału jest gniazdo które ma średnice zewnętrznej części simmeringu i logiczne jest, że nie da się go wyciągnąć od drugiej strony bo jak widać na zdjęciu od tej strony jest dużo mniejsza średnica..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bananek za dodanie mi otuchy.do konca lata jeszcze jakos posmigam.nazbieram na nowe czesci i jak juz go rozpolowie to wymienie lozyska,WSZYSTKIE simmeringi,tlok bo moj jest na jednym pierscieniu.nie wiem dlaczego mam jeden pierscien?kupie ksiazke i niezbedne narzedzia.nie jest to troche dziwne ze padl simmering po 9k mil?nie dziwilbym sie jak bym mial lozyska na wale wyrabane,ale nie ma zadnych luzow.nawet magneto nie bylo nigdy zdejmowane.

Edytowane przez rozan73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie rozumie bo srubke regulacji mieszanki mam wkrecona na max bo wtedy mam najnizsze osiagalne obroty tj.od 2k do 4k.mocno kopci i robi sie tzw.czterotakt jak dam full gaz.jak ja troche odkrece to znowu mam jeszcze wieksze obroty,ale pyrkanie znika i lepiej ciagnie na wyzszych obrotach.z tego wynika,ze nie mam za ubogiej mieszanki,a nawet za bogata.mimo wszystko nie bede sie z Toba sprzeczac bo nie jestem fachowcem i dzieki za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbytnio od starszych 2t ten silnik się nie różni

bez problemu sobie z tym poradzisz

w zasadzie największy problem masz już z głowy-ściągniecie magneta :lalag:

 

 

na śrubkę składu mieszanki tak reaguje bo ciągnie lewe powietrze przez ten simmer, przy wkręconej dostaje maksymalną dawkę paliwa

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziekuje za odpowiedzi.

z tym magnetem to naprawde mialem problem.dobrze ,ze kupilem klucz do odkrecania filtrow oleju.nakretke musialem troche podgrzac malym palnikiem bo nie moglem jej odkrecic.widac bylo,ze byla fabrycznie zakrecona na kleju.

tak sie zastanawiam czy nie mozna by oszlifowac nowego simmeringu do takiej srednicy zeby wszedl na ten stary simmer.uzyc jakiegos kleju lub silikonu i go tam wkleic.na zewnatrz tez okleic klejem np.mam taki czerwony do odkrecajacych sie srub.miejsca tam jest na tyle.wiem,ze to nie pewne ale do konca lata moze by wytrzymalo.co o tym pomysle sadzicie?

Edytowane przez rozan73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...