Skocz do zawartości

GSX-R 750 po SV 650s


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

 

W tym sezonie ujeżdżam SV 650 S. Jest to moje pierwsze moto, po bardzo długiej przerwie w jeżdżeniu GSXF 600, którego dosiadałem w 1996 roku. Z motocykla (sv) jestem bardzo zadowolony, ale apetyt rośnie w miarę jeżdżenia. SV w mieście czy na trasie spisuje się bardzo OK. W zasadzie, mocy jej nie brakuje. Niemniej jednak na autostradzie 210-220 to max co można wycicnąć, zakładając, że tylko tam można dać pełną łychę.

 

Zaczynam spoglądać w kierunku GSXR 750 (2008 i wyżej). Zanim się do niego konkretnie przymierzę, chciałbym dowiedzieć się, co zyskam a co stracę na takiej przesiadce, o ile cokolwiek stracę? Będę wdzięczny za wszelkie opinie, z wyłączeniem opinii - słyszałem, że... Chciałbym poczytać posiadaczy i poznać ich opinie.

 

Dziękuję

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV(S) wcale nie jest taka niewygodna. Mnie zaczynała dupa boleć, a nawet nie tyle dupa co szyja około 400 km. Jak na swoje 40 wiosen, które posiadam, tragedii nie ma. Nie szukam fotela bujanego, tylko sportowego ;-)

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

 

miałem GSX-R 750 w wersji K6 i zaraz po niej w wersji K8. Osobiście lepiej mi się jeździło na K6 - są jakieś drobne różnice w pozycji (szczególnie podnóżki) między tymi modelami, mi bardziej pasowało K6. Co ciekawe - w K6 hamulce były zauważalnie lepiej dozowalne, w K8 jakieś takie tępe, wymagające większej siły i nie dające aż takiej kontroli. Zawieszenie w K6 mimo, że trochę prostsze (brak regulacji HS i LS z przodu) było lepiej wybalansowane - tzn przód i tył pracowały ładnie synchronicznie. W K8 też dobrze, ale nie aż tak. Ale motocykl jako taki zarówno w wersji K6 i K8 jest naprawdę świetną propozycją. Liniowo oddaje moc, bardzo ładnie się ją dozuje, pozycja jak na sporta naprawdę wygodna, prowadzi się bardzo łatwo i przewidywalnie. Jak ktoś nie musi mieć koniecznie litra, to jest to naprawdę świetny wybór - polecam.

Edytowane przez TomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

 

miałem GSX-R 750 w wersji K6 i zaraz po niej w wersji K8. Osobiście lepiej mi się jeździło na K6 - są jakieś drobne różnice w pozycji (szczególnie podnóżki) między tymi modelami, mi bardziej pasowało K6. Co ciekawe - w K6 hamulce były zauważalnie lepiej dozowalne, w K8 jakieś takie tępe, wymagające większej siły i nie dające aż takiej kontroli. Zawieszenie w K6 mimo, że trochę prostsze (brak regulacji HS i LS z przodu) było lepiej wybalansowane - tzn przód i tył pracowały ładnie synchronicznie. W K8 też dobrze, ale nie aż tak. Ale motocykl jako taki zarówno w wersji K6 i K8 jest naprawdę świetną propozycją. Liniowo oddaje moc, bardzo ładnie się ją dozuje, pozycja jak na sporta naprawdę wygodna, prowadzi się bardzo łatwo i przewidywalnie. Jak ktoś nie musi mieć koniecznie litra, to jest to naprawdę świetny wybór - polecam.

 

Mam właśnie na oku K7, nawet ma ABS, co jest o tyle fajne, że teraz też jeżdżę z ABS i chyba kilka razy się przydał. :buttrock:

Podjadę, oblookam, zobaczymy.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie na oku K7, nawet ma ABS, co jest o tyle fajne, że teraz też jeżdżę z ABS i chyba kilka razy się przydał. :buttrock:

Podjadę, oblookam, zobaczymy.

 

T.

 

:icon_eek: w żadnym modelu gsx-r nie ma ABS - chyba że mnie coś ominęło :icon_eek:

 

Chyba że masz na myśli GSR ? ale to całkiem inny motocykl.

Edytowane przez TomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ABS-u.

 

Sprzedający sam nie wie co sprzedaje? Ze zdjęć trudno było zobaczyć, czy przy piastach są czujniki. A jak pytałem przez telefon, to mówił, że ma. Ludzie :banghead:

 

T.

 

raczej niemożliwe - chyba że właściciel miał na myśli ABS z którego wykonano owiewki ;)

 

Też mi to przez moment przeszło przez głowę.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gixer na 100% nie mam ABS ,powiem ci szczerze że w tą zimę szukałem też moto i właśnie jak oglądałem te motocykle na alledrogo (a robiłem to praktycznie dzień dnia), to wydaje mi że te Suzuki stoi już dłuższy czas i nie ma chętnego.

 

A odchodząc od tematu moto żeby tego amorka "skrentu" nie miał tak jak tego ABS

 

Witam mam do sprzedania ładne SUZUKI 750 GSX-R K7 moc około 150KM motor z roku 2007.05.15 I MAŁY PRZEBIEG 17TYS.KM stan jak widac na foto zadbany jedna owiewka była malowana jak widac bark naklejki na jednym plastiku .Suzuki bardzo dobrze sie sprawuje silnik igła pracuje bardzo ładnie,zmieniony wydech R-55 YOSHIMURA ak widac dodał mocy i dał ładny dzwiek ,załozony tez jest amortyzatorek skrentu.Motor JEST PROSTY prowadzi sie super i bardzo dynamiczny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...