Skocz do zawartości

KURS DOSZKALAJACY WROCLAW - TOMASZ KULIK


t_imon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jakby była ekipa, to może z Humeniukiem się dogadać? Był ktoś u niego na szkoleniach torowych? Ja przy okazji pj żony, wiele od niego usłyszałem - trochę mnie poustawiał i parę rzeczy ciekawych powiedział, ale w samym szkoleniu udziału nie brałem - a jeździć na pewno umie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem z motorsferą na torze gokardowym. Chyba się nie dogadaliśmy, bo to nie było szkolenie z jazdy sportowej, tylko "bezpiecznej", czyli mniej więcej to samo, co robiliśmy z Tomkiem we Wrocławiu. Podejrzewałem, że na sportowe nie było chętnych i się "po drodze" profil zmienił, ale po rozmowach post factum odniosłem wrażenie, że stricte sportowych chyba wcale nie prowadzi głównie z obawy o bezpieczeństwo kursantów. Może się więc okazać, że szkolenie torowe oznacza tylko tyle, że odbywa się na torze. Ale to tylko moje domysły.

 

Uczestników było niewielu, więc nie ginęło się w tłumie. Prowadzący starał się dostosować na oczekiwań, ale rozrzut tychże (jak i umiejętności kursantów) był spory, więc wyszło tak sobie. Na szczęście był tor, więc można było sobie w kółko pohulać. W sumie wyszło dość drogo (same szkolenie + koszty dojazdu) i nie spełniło do końca moich (być może wygórowanych) oczekiwań. A gdybym nie cisnął i nie zadawał pytań, to już bym w ogóle wrócił wkurzony.

 

Po obu szkoleniach uważam Tomka za dużo lepszego nauczyciela - lepiej przekazywał wiedzę, miał lepiej przygotowane ćwiczenia i lepiej korygował błędy. Według mnie część teoretyczna był też u Tomka znacznie lepiej przygotowana.

Edytowane przez _Ra_

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Ja bardzo chętnie poprowadzę szkolenie z ekipą reprezentującą Dolny Śląsk i okolice.

Tor przy Rakietowej jest dobrym miejscem, ale jak wyżej kolega napisał - do ćwiczeń ogólnorozwojowych i jazdy bezpiecznej.

Tor kartingowy pozwala zrealizować to samo, lecz można zahaczyć o tzw. sport :)

Czyli ćwiczenia rozgrzewkowe tak samo realizujemy na obiektach małych i dużych, zaś te duże dają możliwośc polatania :)

Proponuję Gostyń, gdzie już dwa razy takie zajęcia miałem przyjemnośc prowadzić,oraz mam sprawdzoną metodykę i ćwiczenia na ten tor.

Ponadto odległość dojazdu nie powiększa znacząco kosztów.

Jeśli na obiekcie w Gostyniu miałyby szkolić się osoby o dużym rozrzucie umiejętności i doświadczenia, to mógłbym wziąć ze sobą pomocnika, co pozwoli efektywniej przeczołgać uczestników.

Nie jestem pewien, ale chyba Gostyń jest znacznie tańszy od Kisielina, ale proszę to sprawdzić.

 

Jakby nie patrzeć, to tor kartingowy będzie lepszy. Chyba, że zbierze się quorum na zajęcia przy Rakietowej, to można niezależnie coś zorganizować.

 

Co do ew. Gostynia, to proponuję program:

- przeciwskręt, fakty i mity,

- postawa i dosiad na motocyklu: różnice pomiędzy jazdą sportową a rekreacyjną, szybką i manewrową, solo i z pasażerem,

- hamowanie, na prostej i na łuku,

- opóźnienie hamowania - wejście w zakręt,

- redukcja: jazda rekreacyjna i sportowa,

- pokonywanie zakrętów: praca głową i oczkami :)

- omijanie przeszkody z miejsca i w biegu.

Czy jakieś propozycje Państwo mają? Proszę pisać śmiało.

 

Dobrej pogody życzę. Tomek :)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko :) Widzę że zaraz zaczną się onanizować przy Yubowym zdjęciu ;) A tak na marginesie, współpracujesz z jakimś zawodnikiem? Może kogoś z toru udało by się ściągnąć

 

Ale wracając do tematu -

 

ja wolałbym:

-Pozycja w szybkim łuku - kiedy warto ruszać 4 litery, kiedy jest to niekonieczne - zmiana pozycji z kolana na kolano itp.

-Granice przyczepności - objawy jej tracenia czy coś takiego - chodzi mi o przesunięcie granic psychicznych - na zasadzie co można, a na co zwracać uwagę przy jeździe na granicy

- dohamowanie w dużym złożeniu

-jazda za kursantem po nitce toru, potem zjazd, wytknięcie błędów i zmiana kursanta

 

Nawet jestem skory zapłacić więcej za takie trochę bardziej indywidualne szkolenie - powiedzmy 5 osób na instruktora - jesli to realne i nie będzie w cenie CSS ;P

 

Wydaję mi się, ż nie będziecie mieli problemu z zorganizowaniem 2 grup, bo podejrzewam że Ra chodzi bardziej o to co wypisałem powyżej

 

Co do toru, to podpisuje się pod Gostyniem lub SK ;)

Edytowane przez _bollo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Automibilklubie Leszczyńskim, który jest właścicielem toru w Gostyniu, powiadomiono mnie, że wyłączność na szkolenia z techniki jazdy ma High z Poznania. Oficjalnie nie ma w ogóle możliwości wjazdu motocyklami "żeby sobie pojeździć".

 

:blink:

 

Ceny za wynajęcie toru w Starym Kisielinie w weekend są chyba nie do przeskoczenia:

http://www.wallravracecenter.com/?page_id=122

 

Chyba, że szkolenie byłoby w dzień roboczy, ale to wpłynie negatywnie na frekwencję.

Edytowane przez _Ra_

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już kiedyś w AK L mówiono o tym, że nie ma możliwości wjazdu na Gostyń. Nawet pisałem na fm z tego powodu - podpowiedziano mi wtedy, że podobno jak się przyleci na tygodniu, to i tak cieć wpuszcza.

 

Może Tomek ma jakiś patent na ominięcie zakazu wjazdu - oże to kwestia wynajęcia całego toru?

Ja nawet bym preferował dzień roboczy - ale wydaje mi się, że jestem jednym z niewielu którzy preferują wypad na tygodniu. Widzę, że cena za ZG jest mniejsza na tygodniu niż cena w redeco :)

 

Ogólnie jeśli na Kisielin lecimy, to ja szukam kompana z lawetą :D

Edytowane przez _bollo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło 300 na osobę. Tylko do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty instruktora(ów) i dojazdu.

 

Nie wiem po prostu, czy liczba chętnych drastycznie nie spadnie.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...