Skocz do zawartości

biały smierdzący dym z okolic kolektorów cbr 600 rr


riccco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie które mnie dręczy, ok dwóch tygodni temu miałem poważnego szlifa hondą cbr 600 rr położyłem ja na lewą stronę, upadek był na tyle nie fortunny że połamany błotnik uszkodził chłodnicę.

To że z chłodnicy ucieka mi płyn zauważyłem dopiero w domu, z dziurawą chłodnicą jechałem ok 8 km ale bardzo wolno i w deszczu wiec nie było mowy o uszkodzeniu silnika czy uszczelki pod głowicą. Problem polega na tym że wczoraj założyłem naprawioną chłodnicę, zalałem świeży płyn do układu i po odpaleniu motocykla gdy nabrał temperatury z okolic kolektorów filtra oleju zaczął lecie śmierdzący biały dym, w pierwszej chwili myślałem że pali się jakiś przewód albo uszczelka, wyłączyłem silnik to normalnie z półki i lag to kapała woda. Za chwile odpaliłem moto jeszcze raz i ta sama historia biały śmierdzący dym, ustąpił dopiero po 5 min. pracy gdy moto nabrało 104 stopni C tak jakby silnik odparował jakiś płyn. Ogólnie silnik pracuje dobrze chłodzi się tak jak przed wypadkiem wiatrak działa, stąd moje pytanie skąd był ten dym czy to po prostu odparował stary płyn chłodniczy czy coś jest uszkodzone a ja o ty m nie wiem? Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...