Skocz do zawartości

Puszką do Chorwacji. Kilka pytań.


Tytexo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, śmigam jutro puszką w ciemno do chorwacji. W okolice lub do Makarska. Mam nadzieje że znajdę u "chłopa" 2 osobowe lokum w rozsądnej cenie. Orientujecie się po ile są takie zakwaterowania i czy mogę liczyć na kompleks kuchenny czy chodźby na łazienkę na piętrze. I jeszcze jedno czy muszę kupować winiety w czechach->austria->słowenia->chorwacja, czy wystarczy że płaci się na bramkach na autostradach, na co zwrócić uwagę i co ewentualnie zabrać oprócz standardowych rzeczy...

 

POZDRO.

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety na Austrię i Słowenię. w Czechach to zależy jaką trasą jedziesz, ja zahaczyłem tylko kawałek i nie musiałem wykupować. Natomiast w Chorwacji autostrady są na bramki.

Byłem dwa lata temu na początku września to kwater było do wyboru do koloru za 10EUR za głowę.

Zamiast Makarskiej polecam miejscowość Omiś jakieś 50 km na północ. Jest tam ciszej, spokojniej i plaża była 30m od domku. Po prostu kto co woli, Jeśli lubisz tłumy, stragany i rzędy leżaków na plaży to tak jest w Makarskiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda byłem 2 lata temu ale pewnie nic w tej kwestii się nie zmieniło, o kwatery się nie martw, przy wjeździe do każdego miasteczka stoją ludzie

którzy mają kwatery na wynajem, my znaleźliśmy właśnie taką z łazienką, aneksem kuchennym, balkonem i klimatyzacją w cenie 10 euro za osobę, naprawdę jest w czym wybierać.

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Chorwacji a konkretnie z Makarskiej. Świetnie było jedyny minus teraz widzę że nie pojechałem motorkiem. Winieta w Czechach 12Euro - 10 dni, w Austrii 8Euro - 10 dni, Słowenia 15Euro - 7 dni. W Choracji bramki, pierwsza bramka kilka euro, płacisz w kunach lub euro, druga to koszt około 25 Euro za przejechanie około 350 km. W Chorwacji wg mnie na trasie możesz dać w palnik policja nie odstrasza wczasowiczów. W Austrii troche bym się pilnował, przez wszystkie kraje jechałem autostradami. Nie prawdą jest że tam można w sklepach czy bazarach płacić w Euro. Jest dużo kantorów i trzeba kupić KUN - chorwackiej waluty. Kurs po jakim wymieniałem to 1Euro - 7,2 Kuny. Po nocleg jechałem w ciemno, przy drodze dużo naganiaczy jednak stanąłem na mieście i szukałem. Znalazłem jakieś 8 min od plaży dwie dwójki po 10 Euro za dobę od osoby więc bardzo tanio, w tym łazienka, duży kompleks kuchenny i długi balkon, autko stało na placu przed domem. Ceny paliw w chorwacji identyczne jak u nas. Diesel około 9 kun. W austrii czy czechach paliwa już droższe. Ceny w sklepach w Chorwacji droższe od 50 - 100%. Mówię tu o spożywce czy wodzie mineralnej. Miejscowe piwko w sklepie 6 kun czyli jakieś 3 zł. Oczywiście na mieście na deptaku czy knajpie ceny wyższe. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić kasy a ma miejsce np. w autku, proponuje kupić u nas takie jezdzenie jak makarony ryż, sosy czy wodę i na miejscu gotować. Plaże kamieniste, na miejscu do kupienia buciki za 40 kun (około 20 zł). Ogólnie mnustwo polaków a i z każdym miejscowym się dogadasz po polsku.

Edytowane przez Tytexo

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam tylko, że jadąc w każde inne miejsce niż Istria można spokojnie uderzać przez Słowację i Węgry. W tym roku jechalem obiema trasami - czasowo wychodzi tak samo a koszta niższe, zostaje tylko 7,5 euro za Słowację a Węgry robimy w 3,5 h drogą nr 86, póki co bezpłatną. Autostrada kalkulują się dla mieszkańców Krakowa i dalej na wschód, tylko że wtedy Słowację robimy jakimis krzakami ale też jest znosnie. Opłata 15 euro za ten ogryzek słoweńskiej autobahny to zdrowe naciaganie, opłacalne tylko dla Istriolubów, ale wtedy ryzykujemy kolejkę na granicy chorwackiej, bo tamtędy walą całe Włochy i pół Reichu. Jest kilka objazdów hitrej cesty, ja polecam ten przez Murek- Lenart-Ptuj, bo najtrudniej się zgubić. Jedzie się moze ze 20 minut dłużej... Polecam forum www.cro.pl jako źródło bezcennych informacji o kraju, drogach dojazdu itd. W ogóle Chorwacja jest da best ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jechać przez Słowację i Węgry to polecam polecieć do Czarnogóry i Chorwację już sobie darować.A Albania to dopiero hicior.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...