Skocz do zawartości

Bieszczady


MOTOTURYSTA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, ani waga ani wzrost, nie wpływają na metabolizm wątroby. Średnino po 5-ciu zwykłych piwach, 12-13godzin przerwy. Po 10-ciu, to tak jak po dobrej flaszce. 22-24 godziny. Wniosek z tego jest taki; kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. To w nawiązaniu do Twojego, świętego oburzenia, na temat kilku"pijaczków" z tego forum którzy mieli pecha.

Acha, jak już czytasz internetowy alkomat, to polecam artykuły, na temat spalania alko, we krwi. Też internetowe.

 

Co znaczy spalanie alkoholu we krwi? Możesz sprecyzować?

 

Oczywiście, że wzrost i masa ma znaczenie. Nie na metabolizm, ale na wartość, jaka wskaże pomiar, oraz tą, jaka ilośc dociera do mózgu. Tu liczy się jeszcze dystrybucja. Duże znaczenie ma też stężenie przyjetego alkoholu i to, jaki posiłek mu towarzyszył. O polimorfizmie i indukcji enzymów metabolizujących alkohol możemy tylko gdybać, więc zostawmy temat.

Nigdy się nie dowiemy, czy chłopcy przekroczyli tamtego dnia magiczne stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu/krwi, czy tez nie.

 

BTW wg tego co podajesz, "Średnino po 5-ciu zwykłych piwach, 12-13godzin przerwy." to czepiasz się bezpodstawnie, skoro wypili po 5, część słabszych i odczekali 11h.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się porobiło,no dobra ja wypiłem 4 bo jestem mniejszy a Jeszu 5 bo jest większy ale o,4l czyli 4 duże:-).Może o pasji rolnika z pod Limanowej porozmawiamy a nie o metbolizmie bo tamto jest zdecydowanie ciekawsze.Hmmm tylko czy on wcześniej coś nie wypił????? :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się porobiło,no dobra ja wypiłem 4 bo jestem mniejszy a Jeszu 5 bo jest większy ale o,4l czyli 4 duże:-).Może o pasji rolnika z pod Limanowej porozmawiamy a nie o metbolizmie bo tamto jest zdecydowanie ciekawsze.Hmmm tylko czy on wcześniej coś nie wypił????? :bigrazz:

 

 

Eee... Biochemia (czyli jak gdzies przeczytałam "nauka o wszystkim co jest pomiędzy miska i kiblem") jest bardzo ciekawa. Tu jeszcze dochodzi genetyka... Fajny temat ;) Moge udowodnić ;D

Ale na to potrzeba więcej czasu. To kiedy i gdzie jedziemy?

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu mądre gadanie ;)

ja dopiero na kolejnym weekendzie mogę... jeszcze muszę gumkę z przodu zmienić.

My ten weekend też mamy zajęty. A następny, hmm :crossy:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a następny wreszcie może tatery? na wschód, bo tam pono je cywilizacja. z obiadem w burym misiu http://www.burymis.pl/burymis/pl,restauracja

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm... najlepiej, żeby było pare zakrętów z dobrym asfaltem... jak ostatnio pod Szczyrkiem... cały dzień turlania się po dziurach po to, żeby zaliczyć 4 razy 3km winkli :rolleyes:

AAA i dobrze, że moderator jest źle wychowany, bo nam już z 5 razy powinien posty powywalać za OT ;)

Edytowane przez bigboykr

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm... najlepiej, żeby było pare zakrętów z dobrym asfaltem... jak ostatnio pod Szczyrkiem... cały dzień turlania się po dziurach po to, żeby zaliczyć 4 razy 3km winkli :rolleyes:

AAA i dobrze, że moderator jest źle wychowany, bo nam już z 5 razy powinien posty powywalać za OT ;)

Do bukowiny dobra droga, na słowacji generalnie też nie ma co narzekać. :icon_biggrin:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy spalanie alkoholu we krwi? Możesz sprecyzować?

 

Oczywiście, że wzrost i masa ma znaczenie. Nie na metabolizm, ale na wartość, jaka wskaże pomiar, oraz tą, jaka ilośc dociera do mózgu. Tu liczy się jeszcze dystrybucja. Duże znaczenie ma też stężenie przyjetego alkoholu i to, jaki posiłek mu towarzyszył. O polimorfizmie i indukcji enzymów metabolizujących alkohol możemy tylko gdybać, więc zostawmy temat.

Nigdy się nie dowiemy, czy chłopcy przekroczyli tamtego dnia magiczne stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu/krwi, czy tez nie.

 

BTW wg tego co podajesz, "Średnino po 5-ciu zwykłych piwach, 12-13godzin przerwy." to czepiasz się bezpodstawnie, skoro wypili po 5, część słabszych i odczekali 11h.

tia, a cztery to były bezalkoholowe. Ja się nie czepiam. Ja stwierdzam fakt. Dalej się upieram, że na metabolizm wątroby, waga, jedzenie i co sobie jeszcze tam wymyślisz, zawartość alko we krwi nie ma znaczenia. Może tylko dłużej będzie się spalał. Czyli metabolizował w wątrobie. Nie chce mi się szukać linkó, jeżeli naprawdę chcesz wiedzieć jak taki proces przebiega, to wujek gugle dobra rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jeżeli naprawdę chcesz wiedzieć jak taki proces przebiega, to wujek gugle dobra rada.

 

ROTFL!

tak sobie myślę, że w tym przypadku jednak gógle wymiękają

 

EOT, bo w dłuższym wyjaśnieniu zaczniemy rozumieć czasowniki. niektóre

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL!

tak sobie myślę, że w tym przypadku jednak gógle wymiękają

 

EOT, bo w dłuższym wyjaśnieniu zaczniemy rozumieć czasowniki. niektóre

jsz

Czasowniki, hm, raczej rzeczowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia, a cztery to były bezalkoholowe. Ja się nie czepiam. Ja stwierdzam fakt. Dalej się upieram, że na metabolizm wątroby, waga, jedzenie i co sobie jeszcze tam wymyślisz, zawartość alko we krwi nie ma znaczenia. Może tylko dłużej będzie się spalał. Czyli metabolizował w wątrobie. Nie chce mi się szukać linkó, jeżeli naprawdę chcesz wiedzieć jak taki proces przebiega, to wujek gugle dobra rada.

 

No własnie widzę, ze sie upierasz.

Ale ja nie musze nic szukać. Ja to doskonale wiem.

A co do wujka gógla, to sprawdzaj jeszcze na jakiej podstawie ktos napisał to co napisał. ;)

 

EOT, bo w dłuższym wyjaśnieniu zaczniemy rozumieć czasowniki. niektóre.

 

Tak, Panie Moderatorze ;) Ale bez obaw. Po pierwsze: Skończyłam wykłady na ten rok, po drugie mam teraz do opisania kilka ślicznych obrazków, a sam problem jest na tyle złożony, że nie chciałoby mi się tłumaczyć wszystkego od podstaw.

 

Po trzecie: ze względu na to, co wiem, koniec z kalkulatorami internetowymi, zwyczajnie ja Wam tyle wypic nie pozwolę. (patrz avatar)

 

To co? ktoś chcętny na wycieczke ze mną?

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja. Ale pod warunkiem, góra dwa piwka bezalkoholowe

 

Nie rozumiem czemu tylko dwa. :icon_biggrin:

 

 

 

Aaa, i bez Horoba :icon_razz:

Hmmm

Edytowane przez Horb

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja.

 

To było pytanie retoryczne. :icon_razz:

W końcu jeżdżę na jedynym odpowiednio brzmiącym i ładnie wyglądającym motocyklu w tej grupie. Jestem niezbędna :icon_biggrin:

 

Piwo bezalkoholowe to wyrób piwo podobny. Jako taki nie wchodzi w grę. Wystarczy, że niektórzy dolewają do piwa soku. brrr...

 

Drugiego warunku komentować nie będę.

Ale mistrzem negocjacji to Ty nie jesteś :laugh:

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...