Skocz do zawartości

Wasze spostrzeżenia na temat XJ Diversion 900, względem innych moto


Rekomendowane odpowiedzi

Pozycja oczywiście bardziej pochylona niż na XJ ale moim zdaniem wygodna( nie leży sie tak jak np na zzr) Łańcuch faktycznie na minus, choć ja osobiście na xj ( na początku) przez wał miałem dziwne odczucia przy zmianie obciążeń. Na pocieszenie odnośnie łańcucha dodam, że GPZ obchodzi się z nim delikatnie. Nie wiem czy jest to spowodowane moją spokojną eksploatacją moto czy dobrymi materiałami ale przejechałem na moim ok 17 tys ( a nie był nowy)i nie wykazuje jakiegoś mega zużycia :) No i najważniejsze pali ok 5,5 w dwie osoby z bagażem przy średniej ok 120/130 km/h Jeśli nasuną Ci się pytania wal śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to śmiesznie zabrzmi, ale nie sprawdzałem :). Podają coś w granicach 205-215 km/h, ale to już nie jazda tylko walka o życie... sam jechałem najwięcej ze 180 (nie raz), ale więcej nie miałem nigdy śmiałości, ani dobrego odcinka prostej.

Poprzedni właściciel podał mi że leciał 217 km/h, nie wiem ile w tym prawdy... Po 3 latach chyba wreszcie ją przegonię do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją 900tką kilka razy poleciałem 220 i tyle powinna łyknąć.Przełożenie na ostatnim 5 biegu to 23 km/godz. na każdy 1000 obr/min. Przy 5000 obr jest około 115 km/godz, przy 6000 - 140, odcinka jest lekko przed 10000 obr. więc sprawny sprzęcior 220 powinien ''łykać'' bez problemu. Rakieta to może nie jest, ale to przecie ''tylko'' 900tka i to bez ''rr''ale jako w miarę szybkiego turystyka za małe pieniądze - polecam. Mnie się marzy FJR albo XX 1100 ale - mam inne wydatki i rodzinę... hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem dużą XJ-tę dwa lata temu, nawinięte mam już 14 tys km. Jeśli interesuje cię wygoda na motocyklu to ciężko znależć jakiś lepszy, szczególnie dla dwóch osób, ja sam mam podobne "parametry" co ty i jęźdźę sporo z plecakiem. Nawet między kufer a małżonkę ostatnio zapakowałem namiot i śpiwory i też małżonka nie narzekała na wygodę. Jak chcesz mieć lepszą dynamikę to musisz ją wyżej kręcić, bo jak dla mnie to od 7 tys to też ma niezłe odejście. Najszybciej poganiałem ją ok 210 km/h w dwie osoby, miałem jeszcze trochę zapasu ale zaczęło mi się lusterko składać i małżonka pukała mnie już w nerę :icon_mrgreen: Spalanie we dwie osoby w zakresie 110-140km/h w ok 6-6,5 l/100 km. Pozdrawiam i gorąco polecam ten motocykl, na pewno najlepsza relacja ceny do jakości.

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - wszystkie mają fabrycznie lusterka na kierownicy i to po zakupie mnie najbardziej denerwowało. Kupiłem lusterka od fazera i zamontowałem na czaszy. Oczywiście po odpowiednim jej wzmocnieniu przez podklejenie od wewnątrz. I jest bajka! I nie chodzi o wygląd lecz o funkcjonalność. Fabryczne się trzęsą, czasami się przestawiają i najlepiej w nich widać własne ramiona. Zamontowane na czaszy są bardziej oddalone od bajkera,przez co własne łapy ich tak nie zastawiają i co najważniejsze - nie drżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Panowie piszecie cały czas o że tak określę II generacji

A o I z lat 1983-94 coś ktoś napisze??

 

Interesuje mnie ten motocykl

Piękny klasyk

Chciałbym kogoś poznać kto ma ten model

Może ktoś ze Śląska??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy taką lata. Mówi, że nic więcej do szczęścia nie potrzebuje. Ogólnie zadowolony. Ale nie mam już z nim kontaktu, więc więcej nic nie powiem.

pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...