Skocz do zawartości

Potrzebna pilna pomoc Allegro!!!


Under
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wystawiłem motor na allegro z ceną kup teraz za 7100zł jednak przez błąd serwisu wystawiło za 7.10zł kupił to jakiś pajac więc do niego zadzwoniłem i powiedziałem że to pomyłka . On na to coś wymamrotał że wpłaci pieniądze i nagle się rozłączył :icon_eek: , teraz nie odbiera...

 

Co mam zrobić?!

Napisałem że motocykl uległ wypadkowi i poszedł do kasacji oraz ze kwota została zaniżona przez błąd allegro więc uznaje aukcje za nieważną .

 

Dodam że konto allegro zarejestrowane jest na moją babcie a motor oczywiście na mnie. Czy może rościć sobie do niego prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wystawiłem motor na allegro z ceną kup teraz za 7100zł jednak przez błąd serwisu wystawiło za 7.10zł kupił to jakiś pajac więc do niego zadzwoniłem i powiedziałem że to pomyłka . On na to coś wymamrotał że wpłaci pieniądze i nagle się rozłączył :icon_eek: , teraz nie odbiera...

 

Co mam zrobić?!

Napisałem że motocykl uległ wypadkowi i poszedł do kasacji oraz ze kwota została zaniżona przez błąd allegro więc uznaje aukcje za nieważną .

 

Dodam że konto allegro zarejestrowane jest na moją babcie a motor oczywiście na mnie. Czy może rościć sobie do niego prawo?

 

 

Nie masz prawa aby uznać aukcję za nieważną. W momencie zakończenia aukcji nastąpiło zawarcie prawnie wiążącej umowy. Obie strony są zobowiązane do sfinalizowania transakcji. Było o tym masę pisane w necie. Auto warte 100 tys. zł poszło za 20. Gość powiedział, że nie sprzeda - kupujący poszedł do sądu, a sąd nakazał sprzedaż auta w cenie z aukcji. To czy auto jest, czy poszło do kasacji sądu ani kupującego nie obchodzi.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien że wpisałem 7100zł!!

Przecież Umowy zawierane przez allegro nie są wiążące.

No i jak moja Babcia ma wydać motocykl którego nie jest właścicielem ?

Czy macie może numer telefonu do dobrego adwokata w tych sprawach?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien że wpisałem 7100zł!!

Przecież Umowy zawierane przez allegro nie są wiążące.

No i jak moja Babcia ma wydać motocykl którego nie jest właścicielem ?

Czy macie może numer telefonu do dobrego adwokata w tych sprawach?.

 

Co za głupoty opowiadasz. Wszystkie umowy zawarte za pośrednictwem Allegro są prawnie wiążące.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za głupoty opowiadasz. Wszystkie umowy zawarte za pośrednictwem Allegro są prawnie wiążące.

Polecam zapoznanie się z regulaminem serwisu

3.6.

Celem Aukcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Aukcji w kategorii „Wakacje” oraz Aukcji w kategorii „Motoryzacja” (serwis motoAllegro), w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze” oraz „Inne pojazdy i łodzie” nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Aukcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

 

Więc Under wrzuć na luzz ;]

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznanie się z regulaminem serwisu

3.6.

Celem Aukcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Aukcji w kategorii „Wakacje” oraz Aukcji w kategorii „Motoryzacja” (serwis motoAllegro), w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze” oraz „Inne pojazdy i łodzie” nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Aukcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

 

Więc Under wrzuć na luzz ;]

 

Nie dotyczy to opcji kup teraz, tylko ogłoszenia oto moto?

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110513/PODLASKA/678446631

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisano : " Celem AUKCJI ..."

 

Nie dotyczy to opcji kup teraz, tylko ogłoszenia oto moto?

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110513/PODLASKA/678446631

Dziennikarska bujda , jak transakcja za 11 kafli zorganizowana przez 17 letniego gównarza może dojść do skutku . To może ja ku*wa sprzedam sobie samóchód sasiada ?

Pozatym jakim cudem osoba niepełnoletnia może rozporządzać majątkiem swoich rodziców :icon_rolleyes:

A , i jest jescze coś takiego jak marketing szeptany - kretyńska forma gówno dającej ,poza chaosem , propagandy , w wykonaniu niektórych w postaci artykułów zamawianych w gazetkach , przykład patrz powyżej .

 

BTW

Allegro nalezy do serwisów które umozliwiają:

- posówanie ludzi od tylca (przelał kase - towaru brak)

- sprzedaz majątku za 1 zł (jak z cięzarówką)

- upychanie chinskiego gówna z przewidywanym padem grubo przed okresem gwarancji lub tuż po (wiekszośc aukcji)

 

A wy tam dalej ku*wa kupujecie i kochacie niskie ceny!? Po rozum do głowy albo do UK na zmywak ku*wa!

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek jak gość wystawił maszyne budowlaną za 8tys a miał za 80 tys.Jeden kolo klikną i zaczeły sie schody.Sprzedawca przejechał całą Polskę do kupującego, żeby ten się wycofał.A że kupujący był spoko ,to dał mu prezent i było po sprawie.

Spróbuj sie dogadać z kupującym ,pewnie coś będzie chciał .Za błędy niestety trzeba płacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie**ole , skąd biora sie takie kondomy.

 

PS.

Jak juz ktoś chce kupowac na portalu aukcyjnym to niech wie że na ebaju , wygrywając aukcje i płaca paypalem ma się ochrone przed wyruchaniem ! Z autopsji wiem że działa - Paypal najzwyczajniej w świecie zdejmie kase z karty / konta sprzedawcy jezeli ten nie będzie w stanie udowodnić ze towar został dostarczony , lub chociaż wysłany .

 

A Allegro - swieżutki przypadek z mojego życia . Kupiłem baterie do laptopa - jak w morde strzelił , napis NOWA i ORYGINAŁ kuł w oczy na kazdym kroku. Cena nie była az tak atrakcyjna jak mogła być w przypadku podróby lub aftermarket . Otwieram paczkę - mym oczom ukazała sie piękna bateryjka , niestety to co w oryginale było zadrukiem na litej obudowie , tu okazało sie ładnie zadrukowaną naklejką . Teraz nosze się z zamiarem wyrównania ceny netto za baterie do tej średniej z ebaja + koszt wysyłki . W razie odmowy zrobię panu kuku i poinformuję UC oraz przedstawicielstwo DELL o zaistniałej sytuacji :bigrazz: . A równez z własnego doświadczenia wiem że celnicy działają wyjątkowo dobrze w przypadku udowodnionego obrotu podróbami .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy to opcji kup teraz, tylko ogłoszenia oto moto?

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110513/PODLASKA/678446631

Dotyczy to każdej aukcji na Allegro w wymienionych kategoriach.

Otomoto to oddzielny serwis ze swoim regulaminem.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boniek dzięki trochę mnie to uspokoiło ;).

Dzwoniłem do adwokata i doradził mi żebym wysłał listy do Allegro i do tego Ch*ja o popełnieniu błędu o którym mowa w artykule 84 KC i opisał zaistniałą sytuacje. Oraz przedstawił to że minął zbyt krótki czas abym mógł zareagować aby poprawić błąd co stawia mnie na pozycji wygranej w tej sprawie i gdyby kolo złożył sprawę do sądu , musiałby jeździć na każdą rozprawę z Krakowa do Wejherowa, wiec około 700km w jedna stronę a moja babcia jest osobą schorowaną i bez problemu dostanie zaświadczenie o niemożności uczestniczenia w rozprawie z powodów zdrowotnych i odroczenie rozprawy na kolejny termin więc raczej sobie to odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w regulaminie ALLEGRO wyraźnie jest napisane ze przedmioty w dziale m.in motoryzacja nie stanowia oferty ale OGŁOSZENIE. allegro wprowadzilo taki zapis wlasnie zeby uniknac takich nieporozumien. - > czyli nie boj sie . nic sie nie stanie a ten typ ktory kupil moze najwyzej poplakac sie w kolnierz mamy. Pozdrawiam

Edytowane przez relakzstyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boniek dzięki trochę mnie to uspokoiło ;).

Dzwoniłem do adwokata i doradził mi żebym wysłał listy do Allegro i do tego Ch*ja o popełnieniu błędu o którym mowa w artykule 84 KC i opisał zaistniałą sytuacje. Oraz przedstawił to że minął zbyt krótki czas abym mógł zareagować aby poprawić błąd co stawia mnie na pozycji wygranej w tej sprawie i gdyby kolo złożył sprawę do sądu , musiałby jeździć na każdą rozprawę z Krakowa do Wejherowa, wiec około 700km w jedna stronę a moja babcia jest osobą schorowaną i bez problemu dostanie zaświadczenie o niemożności uczestniczenia w rozprawie z powodów zdrowotnych i odroczenie rozprawy na kolejny termin więc raczej sobie to odpuści.

Nie rozumiem tylko dlaczego tak brzydko nazywasz kolesia, który wszedł sobie na wystawioną przez Ciebie aukcję i po prostu kliknął "kup teraz".

W końcu to wolny kraj i wolno Ci sprzedać swoje moto za 7,10 zł., a On wcale nie musi dociekać dlaczego.

Edytowane przez streng9

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...