Skocz do zawartości

Suzuki V-Strom 2012


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Juz jakis czas temu sie pojawily fotki oficjalne.

 

http://www.motogen.pl/aktualnosci/fresh-air/suzuki-v-strom-650-abs-2012-pierwsze-zdjecia,art657.html

 

Hmm, szczerze mowiac odrobine mnie rozczarowal, wyszedl taki jakis nijaki. Dziecko V-Stroma i Gladiusa :( A ja juz sobie narobilem nadziei ze moze poszli w druga strone, cos w stylu BMW GS :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

WITAM PONOWNIE

 

Kiedyś miałem dylemat co kupić,ale dzięki waszej nieocenionej pomocy, za co bardzo dziękuje wszystkim( specjalne podziekowania dla SYRKA )wybrałem ten model dobrze znananego i cenionego z niezawodności V-stroma,mowa tutaj o nowym modelu z 2012 roku z ABS,sami poczytajcie. http://jarekspychala.com/39-V-strom_650_ABS_2012 REWELKA !!!

Powiedzcie co o nim sądzicie,moim zdanem pretenduje na maszynke roku 2012,oczywiście w swojej klasie.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z HISZPANII

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v strom 650 w chwili w ktorej sie pojawil w roku 2004 narobil sporego zamieszania - obok tdm 850 byl jedynym motocyklem dosc licznej dzis rodziny turystycznych soft enduro wielocylindrowych. jezdzi sie tym bardzo fajnie i pali niewiele - w chwili obecnej jednak - gdy motocykle maja juz po 4-5 lat i przebiegi powyzej 50 tys zaczynaja sie pojawiac problemy z trwaloscia silnika. jezeli jednak zamierzasz kupic motocykl nowy i na gwarancji i nie nakrecac na kola kosmicznych przebiegow to motocykl spelni Twoje oczekiwania - do turystyki w dwie osoby - od czasu do czasu po drogach gorszej jakosci nadaje sie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sprzedał 3-letniego v-stroma, którego miał od nowości i nowemu właścicielowi zaczął palić pół litra oleju na 1000km :D. Rzeczywiście rewelacja :D

 

WITAM PONOWNIE

 

Skoro nie ten to co twoim zdaniem mogło by pretendować na najlepszego sprzęta nadchodzącego roku w klasie V-Stroma 650 ABS 2012

 

POZDRAWIAM

Robert

 

face lifting bardziej z tego wyszedl niz nastepca :(

 

MACANT TEMATU DO MACANTA TEMATU

 

Tutaj się grubo mylisz pisząc że tylko face lifting wyszedł z tego,poczytaj prosze o silniku nowego V-STROMA http://jarekspychala.com/39-V-strom_650_ABS_2012

 

"Runda 3. Silnik ,skrzynia biegów, układ wydechowy

 

Silnik tylko na pierwszy rzut oka wygląda tak samo. W rzeczywistości ze starego pozostały oprócz niuansów tylko tłoki, cylindry i korbowody. Silnik ma nowy cięższy wał korbowy. Zmieniono profile krzywek wałków rozrządu oraz zastosowano pojedyncze, a nie podwójne sprężyny zaworowe. Cylindry pokryte są od środka powłoką SCEM. A więc większa żywotność, mniej masy i większa precyzja. Jeżeli w starym zwory sprawdzało się (tak naprawdę), co 24 tyś km to w nowym spokojnie ta granica przesunie się na 30 tyś km.

 

Silnik ma 2 KM więcej oraz sporo większy moment obrotowy w dolnym zakresie obrotów. Pretendent jest bezlitosny dla Mistrza. Ma tak samo po dwie świece na cylinder, ale już fabrycznie zastosowano świece irydowe. A więc spokój na 30 tyś km gwarantowany.

 

Nie mamy też narażonej na uszkodzenia chłodnicy oleju „napędzanej” powietrzem, a zastąpiona ona została zgrabną i schowaną za filtrem oleju chłodnicą napędzaną cieczą. Czyli i lżej i lepiej i bezpieczniej.

 

Na liny posyła słaniającego się na nogach Mistrza przebudowana, bardziej sportowo zestrojona skrzynia biegów z nowym mechanizmem załączania. Efekt? U Mistrza biegi wchodziły świetnie, u Pretendenta skrzynia pracuje wręcz wzorcowo. Śmiem twierdzić, że żaden obecnie produkowany motocykl nie oferuje takiej precyzji, delikatności i pewności pracy mechanizmu zmiany biegów.

 

Kiedy runda dobiega końca Mistrza rzuca na kolana nowy układ wydechowy. Teraz V-strom brzmi tak, jak w starym Dl-u brzmiałby tłumik po lekkim rozwierceniu. Wreszcie słychać basowy pomruk V-twina. Jest naprawdę bardzo dobrze.

 

Runda kończy się liczeniem mocno poobijanego starego Mistrza." (MOWA O STARYM MODELU V-STROMA)

 

POZDRAWIAM,musimy pomacać bardziej temat...

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak kupiłes :icon_question:

 

Znam kilka osób, które nakrecily ok 80-90 tys.km bez problemów :icon_razz:

Jasne, że jak krecisz pod czerwone to trzeba się liczyć z tym ,że może troche oleju łyknąc.

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie naopowiadal - widzialem w serwisie kilka wybuchnietych silnikow z dl650 i rozmawialem z mechanikiem - moim dobrym kolega, ktory je diagnozowal. jak Twoj jezdzi to sie ciesz ale pamietaj ze swiat sie nie konczy na Twoim motocyklu. suzuki to nigdy nie bylo mistrzostwo swiata i nie widze powodu zeby nagle mialo sie cos zmienic.

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz chlopie i tyle :icon_twisted:

Kurde dziwne,że na forum v-stroma, gdzie jest kilkaset uzytkowników jeszcze silnik nie wybuchl....no nie :icon_twisted: :icon_question:

Mam 3 motocykl ze stajni suzuki i ani mi silniki nie wybuchały , ani się tez psuly.

 

To co, takiego było przyczyną wybuchających silników :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie naopowiadal - widzialem w serwisie kilka wybuchnietych silnikow z dl650 i rozmawialem z mechanikiem - moim dobrym kolega, ktory je diagnozowal. jak Twoj jezdzi to sie ciesz ale pamietaj ze swiat sie nie konczy na Twoim motocyklu. suzuki to nigdy nie bylo mistrzostwo swiata i nie widze powodu zeby nagle mialo sie cos zmienic.

 

WITAJ SZYNSZYLL

 

Jakim sprzętem śmigasz jeśli moge wiedzieć że jest lepszy od nowego V stroma 2012

http://jarekspychala.com/39-V-strom_650_ABS_2012 co jest twoim zdaniem mistrzostwem świata jak to nazwałeś,ja jestem tylko zwykłym macantem tematu dlatego pytam,poleć coś co nie wybucha co jest dobre na ryby i na grzyby.

 

POZDRAWIAM

Robert macant tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozne rzeczy w roznych silnikach. od powaznego wypracowania ukladow korbowo/tlokowych po zniszenia skrzyn biegow. termin 'wybuchl' oznacza jak dla mnie taka awarie, ktora wymaga wyjecia silnika z ramy i jego demontaz.

 

tak jak napisalem - dl650 bedzie dla Ciebie Robert odpowiedni - a to czym jezdze jest w opisie. a moje propozycje dla Ciebie zawarlem w innym watku.

 

na marginesie:

 

dziwie sie zawsze ludziom po co i dlaczego tak emocjonalnie podchodza do kawalka metalu jakim jest motocykl. ale to widac taka nasza bidna polska przypadlosc - ludzie utozsamiaja sie ze swoim motocyklem jakby to bylo cos wiecej niz maszyna - jedna z milionow. na zachodnich forach nikt sie nie podnieca piszac o wadach i zaletach swojego motocykla. jezeli ktos wydal pieniadze i jest zawiedziony to o tym pisze - i to jest sila internetu - mozna otwarcie dzielic sie opiniami, ktore byc moze wplyna na producenta i zmusza go do poprawy jakosci - dla dobra konsumentow.

 

czy rownie emocjonalnie podchodzicie do innego sprzetu agd w Waszych domach? ;)

 

u nas na odwrot - jesli ktos napisze cos o wadach i wpadkach producenta zaraz podnosi sie larum. najlepszy przyklad to opinie na temat spadku jakosci produktow bmw. od razu swieta woja. bo jak to? wydalem mase forsy na biemdabliu i zrobili mnie w bambuko? amerykanin ktoremu zepsuje sie motocykl po kilkuset kilometrach napisze:

 

- cholera! co to jest! oszukali mnie! nie kupujcie tego gowna!

 

dolaczy zdjecia awarii, opisze swoje przejscia z serwisem

 

u nas nikt sie nie przyzna bo kiedys bedzie chcial sprzedac motocykl a internet nie zapomina a pozatym ma tak poukladane w glowie, ze slabosc jego motocykla to jego slabosc - bo frajer pompka i dal sie wrobic w szmelc. tak wiec zawsze musi byc debest i jego motocykl tez jest debest.

 

potem jak juz sprzeda to czasem przy wodeczce sie przyzna - ze to, ze tamto... kazdy jest mistrz jak chce kupic motocykl - ma byc cacuszko i bezwypadkowy. a jak sam sprzedaje to nagle mu nie przeszkadza, ze puszcza na rynek maszyne z kwiatkami...

 

jak Wam jezdza Suzuki i jestescie z nich zadowoleni to dobrze. ja - jak napisalem - nie uwazam ich za szczyt mozliwosci w tej dziedzinie.

 

maszyna to: pomysl, material, wykonanie. suzuki w mojej opini nie jest w zadnej z tych dziedzin liderem - chociaz tak jak napisalem dl650 uwazam za calkiem ciekawa koncepcje.

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...