Skocz do zawartości

Virago 250 grzejacy sie 1 cyl i dziwne obroty


gunjack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od tygodnia mam problem związany z obrotami silnika i grzejącym się pierwszym cylindrem nie wiem czym jest to spowodowane jak dam go na obroty to po puszczeniu gazu obroty utrzymują się pewien czas po czym opadają a na niskich obrotach obroty dziwnie skaczą. Jest jeszcze problem z małym zamuleniem moto przy dawaniu gazu, moto ma mniejszą moc. Przydała by mi się mała pomoc. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź luz zaworowy na grzejącym się cylindrze. Wszak silnik zasilany jest pojedyńczym gaźnikiem i tym samym układem zapłonowym więc nie widzę innej przyczyny skoro z drugim cylindrem jest ok. Poza tym jeżeli jest to drugi cylinder, zawsze jest cieplejszy od pierwszego ze względu na gorsze warunki chłodzenia. Taka uroda silników V z chłodzeniem powietrznym.

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw zalatuje mi lewym powietrzem. Sprawdź dolot do cylindra. Możesz użyć samostartu albo plaka do tapicerki. Zbyt uboga mieszanka powoduje grzanie i problemy z obrotami.

Później bym sprawdzał zawory.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca wygląda normalnie jeśli chodzi o to który jest to cylinder to chodzi mi o ten z przodu i grzeje się nienaturalnie bo jest duża różnica miedzy jednym a drugim cylindrem przy odpalaniu a nie podczas jazdy bo tak badałem różnice temperatur od zimnego silnika i później go rozgrzewałem, co do lewego powietrza nie omieszkam sprawdzić. Zauważyłem jeszcze iż gdy już silnik jest rozgrzany i włączę ssanie silnik nie gaśnie jak to się działo przedtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Lefthandy

Witam od tygodnia mam problem związany z obrotami silnika i grzejącym się pierwszym cylindrem nie wiem czym jest to spowodowane jak dam go na obroty to po puszczeniu gazu obroty utrzymują się pewien czas po czym opadają a na niskich obrotach obroty dziwnie skaczą. Jest jeszcze problem z małym zamuleniem moto przy dawaniu gazu, moto ma mniejszą moc. Przydała by mi się mała pomoc. Pozdrawiam :D

 

Lewe powietrze. Bo masz kroćce sparciałe i po pękane. Nie kupuj nowych od Yamachy bo drogie i po trzech miesiącach będzie to samo. Kup w Zippie lub Keewayu do chińskich kopii Virago.

 

Ja mam takie od 2007 roku i ani śladu zużycia. A cena ze trzy razy niższa.

 

Wyhacz tu, na forum gościa o nicku Greedo. On robi w Keewayu za głównego dostawcę części. To ci załatwi.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...