Skocz do zawartości

Jak szukać używanych części


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kupiłem sobie jako pierwszy motocykl Hondę CB500S i na dobry początek zniszczyłem sobie prawą owiewkę...

Mam podobno dosyć popularny czarny kolor i nie powinno być problemów, ale jak na razie nie mogę nic znaleźć.

Moje pytanie jest, jaka jest ścieżka poszukiwania części? Jak na razie to szukałem w takiej kolejności:

 

1. Allegro

2. eBay.de, eBay.co.uk, eBay.ie

3. http://www.bike-breakers.info/

 

Są jakieś giełdy dedykowane motocyklom, nawet zagraniczne? Warto dawać ogłoszenia na forach? Może są jakieś zagraniczne dobre strony?

 

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie ma szansy tej owiewki w żaden sposób poskładać do kupy?

Może poszukaj jeszcze na zagranicznych forach.

Ja się do używek zniechęciłem i jednak wole kupować nowe. Wiem, że to bardziej boli finansowo ale jednak mam gwarancje że posłuży znacznie dłużej.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie da się jej już poskładać. Oryginalna jest super droga a na razie cały budżet przeznaczyłem na motocykl + strój.

Będę wdzięczny za adresy porządnych forów zagranicznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się do używek zniechęciłem i jednak wole kupować nowe. Wiem, że to bardziej boli finansowo ale jednak mam gwarancje że posłuży znacznie dłużej.

jeśli dobrze cię zrozumiałem to uważasz że używana owiewka posłuży krócej niż nowa ???? mógłbyś wyjaśnić dlaczego ??? :icon_eek:

A w temacie owiewki - nie prościej kupić inny kolor i pomalować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze cię zrozumiałem to uważasz że używana owiewka posłuży krócej niż nowa ???? mógłbyś wyjaśnić dlaczego ??? :icon_eek:

A w temacie owiewki - nie prościej kupić inny kolor i pomalować ???

Nie pisałem że używana owiewka posłuży krócej. Napisałem, że sam nie kupuje używanych części. Czyli źle mnie zrozumiałeś.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie owiewki - nie prościej kupić inny kolor i pomalować ???

 

Ona nie dość, że ma napis 'sport' to jeszcze inne ozdobne naklejki. Ale jasne, że jak już nie będzie wyjścia to będę jeździł z niesymetrycznie pomalowanymi. Lepiej tak niż z jedną w połowie ułamaną. Naklejek też notabene już próbowałem szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz musiał kupić komplet owiewek za 14000zł, to zmienisz zdanie.

Nie mówię o zbiorniku za 4000zł.

MTS owiewek praktycznie nie posiada więc mi to nie grozi.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie dość, że ma napis 'sport' to jeszcze inne ozdobne naklejki. Ale jasne, że jak już nie będzie wyjścia to będę jeździł z niesymetrycznie pomalowanymi. Lepiej tak niż z jedną w połowie ułamaną. Naklejek też notabene już próbowałem szukać.

 

Naklejki mozna spróbować dorobić. Problemem może być odpowiednio dobrany odcień, ale generalnie warto spróbować.

 

choćby tu

 

Jesli takiej nie mają, mogą dorobić. Robiłam u nich naklejke na zadupek Monstera. Wystarczyło wysłać odpowiedni plik... Później kilka osób pytało, gdzie kupiłam ;)

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na forum cb500 i napisz temat w dziale giełda. Przeglądaj też posty na tamtym forum z działu sprzedam. Może, któryś użytkownik będzie sprzedawał swój motocykl na części.

Szukaj też na allegro wpisując w wyszukiwarkę tylko "cb 500". Ludzie bardzo różnie nazywają swoje aukcje, a szukajka tam jest lipna. Często się zdarza, że ktoś wystawia aukcje pt. " cb 500 lusterko" a w opisie piszę, że ma wiele innych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby ktoś chciał zrobić coś podobnego to ja w końcu zrobiłem tak:

 

- Używana owieka na Allegro (w innym kolorze niż mój motocykl) 100zł

- Lakiernik 150zł

- Naklejki 50zł

 

Czyli 300zł i jestem całkiem zadowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

To może ja rozwinę troszkę temat skąd brać części do starych maszyn - Jawa i WSK? Kupiłem po 2 sztuki każdej z tych maszyn, jedna służy z dawcę, ale i tak brakuje, na allegro jak się coś pojawi, to albo nie to co mi potrzeba, albo znika po godzinie. Więc mam wrażenie, że popyt przewyższa podaż, trochę do WSK ściągnełem z Gmoto.pl bo mają części do tych starych maszyn http://gmoto.pl/wsk-175-175-czesci-23296.html, ale cały czas szukam oryginalnych siedzeń i kierownicy. W sumie znajomy podsunął mi pomysł, żeby pojeździć po wioskach po gospodarzach i może coś u nich uda się znaleźć w tych szopach i kupić, tylko też nie wiem czy to się uda. Może ktoś ma jakieś pomysły odnośnie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejonie Warszawy ciężko o używane części czy też kompletne moto. Zobacz sobie jakie chore ceny krzyczą za mega szajs. Jak trafisz coś tanio to cud i to kiepski, bo sprzęt będzie bardzo padnięty. Ja poświęciłem dwa weekendy na objazdówki po wsiach od Wołomina prawie do Wyszkowa. Nic ciekawego nie znalazłem, a sporo szukałem. Prędzej na złomie znajdziesz silnik czy ramę w dobrym stanie niż taka objazdówka, ale czasami może się udać. Mi się nie udało ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...