Skocz do zawartości

problem z elektryka w FZ6 2005


wiklik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Na początku lutego zakupiłem FZ6 2005. W marcu przygotowywałem go do sezonu wymieniłem AKUMULATOR NA NOWY (odpowiedni dla FZ6) i zrobiłem przeglad filtry, oleje itp.. Do wczoraj wszystko było elegancko. Wróciłem z pracy (byłem FZ6 w pracy) i miałem wyskoczyć jeszcze ale nie udało się bo padł akumulator. Wyskoczył błąd 46 na diagnoście. W serwisówce jest to opisane dość zbiorczo,że to problem z elektryką. Przez 2 miesiące motor nie dawał żadnych oznak, że coś nie tak z ładowaniem. Kupiłem prostownik naładowałem aku i będę dzisiaj wkładał. Chciałem prosić o porade przed jazdą do elektryka jakie mogą byc potencjalne powody takiej awarii. Czy jest szansa że alternator przez 2 miesiące nie doładowywał aku ? Czy to jakieś zwarcie ?

 

Z góry dziękuje za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Jak wsadzisz aku do moto, odpal silnik i miernikiem sprawdz napiecie ladowania.

Jak bedzie ponizej 13V to ladowania brak.

A brak ladowania moze miec kilka przyczyn - przede wszystkim uszkodzony alternator lub uszkodzony regulator napiecia.

Moze tez ew. byc wadliwy akumulator, ale tego bym nie podejrzewal, skoro aku dalo sie naladowac prostownikiem.

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka moja drobna PORADA

też mam fz6 i prawie szału dostałem jak musiałem 3 razy skręcać i odkręcać wszystko żeby doładować bądź wymienić aku ( nowy na stary - bo sie okazało że nowy był DEAD a stary jakoś pociągnął - a ja nowego nie sprawdzałem bo po co )

 

do FZ6 proponuję wyprowadzić sobie kable od aku (niektóre ładowarki mają takie z zestawach z zabezpieczeniem anty wilgociowym ) wtedy problem ewentualnego sprawdzenia aku i jego doładowania masz pod kanapą bądź w innym dogodnym miejscu !!!

 

ogólnie elektrykiem nie jestem i na niczym się nie znam :D :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka moja drobna PORADA

też mam fz6 i prawie szału dostałem jak musiałem 3 razy skręcać i odkręcać wszystko żeby doładować bądź wymienić aku ( nowy na stary - bo sie okazało że nowy był DEAD a stary jakoś pociągnął - a ja nowego nie sprawdzałem bo po co )

 

do FZ6 proponuję wyprowadzić sobie kable od aku (niektóre ładowarki mają takie z zestawach z zabezpieczeniem anty wilgociowym ) wtedy problem ewentualnego sprawdzenia aku i jego doładowania masz pod kanapą bądź w innym dogodnym miejscu !!!

 

ogólnie elektrykiem nie jestem i na niczym się nie znam :D :bigrazz:

 

Dzięki za tą poradę bo faktycznie to rozkręcanie i skręcanie dobija mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby samemu sprawdzić czystość połączeń aku do masy oraz wszystkie bezpieczniki na dzień dobry jęsli jest podłączony zdrowy aku a nie ma oznak zycia. Jeśli odpali to juz kolega wyżej Ci napisał, zmierzyć napięcie ładowania. Tu masz całą procedurę.

KLIK

Zbyhu, da się naładować uszkodzone aku i nawet będzie pokazywał właściwe napięcie do momentu kiedy nie zostanie obciążony.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z waszymi sugestiami za, które serdecznie dziękuję, sprawdziłem napięcie i wysło 12 z groszami co jest dużo za niską wartością. dobrałem się wieć do alternatora i okazało się iż kilka drucików jest ładnie i widocznie nadwędzone. Kupiłem alter. na alle... wiadomo gdzie czekam aż dojdzie. Dam znać po zamontowaniu czy problem znikł.

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kupowanie uzywanego alternatora, to troche tez ruletka ;).

Ja bym dal przewinac. 150-200zl i masz nowke sztuke, a jak warsztat pozadny, to i gwarancje jakas da na przewiniecie ;).

 

Pzdr

Zbychu , a rozpoznasz drut do trudnych warunków od drutu do wysokich temperatur ? Ja nie ;]

Uzywka będzie lepsza , tylko każd asekcja uzwojenia ma wyglądac tak samo , a nie 1/3 czarna a reszta dobra .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...