Skocz do zawartości

Akcesoryjna kanapa FZS 600 Fazer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio pokonałem trasę ok. 250km (bez postoju) i noszę się z zamiarem ulepszenia pewnych kwestii w motocyklu (posiadam FZS 600 Fazer). Po prostu ta relatywnie niewielka odległość trochę mnie zmęczyła, szczególnie kolana i 4 litery. Niestety, ale problemu podkurczonych nóg w kolanach (mam 180cm) raczej nie wyeliminuję, taka konstrukcja moto, a na razie typowego turystyka nie chcę - po prostu naked jest duzo ładniejszy i dużo wygodniejszy na miasto ;-)

 

Natomiast ulepszyć mogę kanapę i w związku z tym mam kilka pytań do ludzi ogarniających temat przeróbki oryginalnej kanapy w fazerze 2002-2003.

 

Zgłoszę się do jakiegoś tapicera w Wawie, ale potrzebuję najpierw kilka porad, bo nie wiem o czym z nim rozmawiać ;-). Czyli co i jak powinienem przerobić, żeby dostosować kanapę do turystyki we dwoje!?

 

Z tego co wyczytałem, na pewno zrobię:

1. Obicie materiałem antyposlizgowym dla kierowcy i pasażera

2. Wkładki żelowe (lub coś podobnego - coś, co spowoduje, że kanapa będzie bardziej łaskawa dla czterech liter kierowcy i pasażera). Nie może byc za miękka, ale na pewno bardziej miękka niż ori.

3. No właśnie, i co jeszcze???

 

Być może ktoś przerabiał już w ten sposób kanapę i wie jak ją dostosować do turystyki we dwoje. Czy zwężyć boki, jaka wysokość "oparcia", jaka dlugość, itp... Wzornictwo jest mało istotne - to można dobrać indywidualnie, chodzi o walory cenione w turystyce. Po prostu nie orientuję się co mogę zmienić, żeby usprawnić kanapę i dostosować ją do turystyki...

 

Nie miałem do tej pory do czynienia z wieloma motocyklami w związku z tym nie mam porównania i nie wiem, na co zwracać uwagę i co zlecić tapicerowi... Moze ktoś pomoże...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ryto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.mariomoto.pl - robią z wysyłką. Za przerobienie do FZ1 (obniżenie i włożenie wkładki żelowej) chyba 250 zł wyszło. Wysyłasz i robią "on-line". Jakość jest bardzo zadowalająca :). Jeżdżę 2 sezon i śladu zużycia nie ma.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znam mariomoto, ale pewnie będę chcial znaleźć coś w Wawie - bliżej, a w mario mają ponoć dosyć długie terminy...

Natomiast nie chodzi mi do końca o namiar na tapicera (choć jak ktoś ma do jakiegoś w wawie i okolicach to chętnie skorzystam), ale o pomoc w przystosowaniu kanapy do turystyki, czyli o czym powinienem juz rozmawiać z tapicerem...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ryto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...