Skocz do zawartości

Problem z KAwasaki Z550


Gość czarls
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam taki problem, a mianowicie objawia się on tak: dodając gazu słyszę dźwięk zasysanego powietrza i moto zamiast wchodzić na obroty gaśnie - dzieje się tak już po wyłączeniu ssania, po rozgrzaniu silnika objawy te ustępują.

 

Proszę o pomoc

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zephiry słyną z problemów z rozgrzewaniem silnika. W sume to jeśli dzieje sie to przy zimnym silniku to nie masz sie czym martwić, gdyż są to normalne objawy (dla większości motocykli). Silnik musi nabrać odpowiedniej temperatury aby wszystkie procesy przebiegały sprawnie. Mieszanka musi dobrze odparowywać... i takie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dzięki za info

 

Ale moja kawa, to nie Zephyr tylko raczej naked bike, opis z silnika KZ550A.

Tak sobie myślę, że to słyszalne zasysanie powietrza bierze się stąd że filtry stożkowe są do niej założone i nie wiem czy reszta podzespołów tzn. iglice itd. są dostosowane do tych filterków.

Ale trochę mnie uspokoiliście. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie spalanie w tej chwili to 10l/100 a powinno być ok 6.5l. Co z tym zrobić ?? :D

Poza tym nie wiem jakim olejem ją zalać, bo nie wiem co jest wlane teraz. Na korku wlewu oleju jest napisane 10W40, czy to może byź półsyntetyk samochodowy czy mineralny olej do motocykli ??

 

pozdro for all,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pali ci 10 na 100 8O , to albo masz źle ustawione gaźniki albo przestawiony rozrząd. Musisz to sprawdzić i wyregulować. Co do oleju to mymień cały...już jest na forum post na temat oleju wiec nie będę się powtarzał. Nie wierz nikomu:) taka zasada:)....chociaż czasami troche zaufanie jest potrzebne...ale zasada pańskie oko końa tuczy dobrze się sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okens,

 

w takim razie czy jest możliwe to aby regulacja na gaźnikach ograniczała się tylko do śruby odpowiedzialnej za wzbogacanie lub zubożenie mieszanki, czy jest jeszcze coś o czym powinienem wiedzieć ??

a regulacja rozrządu na czym polega ?? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...