Skocz do zawartości

MajkelPL


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie byłeś nigdy w sanatorium to...a nie powiem, sam się przekonasz. ;)

Masz przesrane, na rentę to jeszcze trzeba mieć pełnych 10 lat składkowych a i wtedy renta może zabić swoją wysokością...znaczy pie...niesz ze śmiechu.

Ja mam artrozę stawu skokowego (przy następnych zdjęciach może się okazać, ze dwóch). W sumie tez nie powinienem pracować w pełnym wymiarze ale...mam plan. Na razie jadę na tramalu i daję radę choć nie jest malinowo. Na szczęście roboty nie stracę. Perspektywy wyglądają do doopy co mi trochę psuje samopoczucie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanako :biggrin:

Własnie wrocilem z kolejnej komisji lekarskiej i ...

W sumie jest oke bo dali mi jeszcze do listopada swiadczenie, to plus, ale .... tylko do listopada i juz koniec.

To minus ....

Zapytalem sympatyczna Pania co dalej mam robic i czy moge ewentualnie wystepowac o rente bo stopa juz sie nie naprawi a nadgarstki i rece nie sa w 100% sprawne ...

Pani zerknela w dokumenty, zapytala o ostatnie miejsce pracy, powiedzialem ze biuro na co Ona odpowiedziala: no, praca biurowa wiec o rente ma Pan marne szanse.

Ja na to ze teraz w ogole nie pracuje i raczej ciezko bedzie znalezc prace a Ona na to: trudno, moze Pan starac sie o rente ale ......

 

No i teraz kurna pytanie co dalej ?

Jak zyc, Panie Premierze, jak zyc ???? :icon_mrgreen:

 

Ps. aha .... i wysylaja mnie na 3 tygodnie na rehabilitacje w jakims osrodku gdzies w Polsce ..... :wub: :flesje:

 

Po zasiłku rehabilitacyjnym możesz się starać o rentę rehabilitacyjną. Jak już widzisz, że kończy ci się zasiłek odrazu wysyłasz wniosek. Ważna jest opinia Twojego lekarza prowadzącego i Twój własny stan zdrowia ukazany na komisji. I tu też jest myk nie wolno nie przesadzić bo ci lekarza zamiast patrzeć na zdrowie bardziej kombinują jak nie dać kasy. Jak nie dają kasy to piszesz odwołanie i tak do skutku. Brzmi to nie fajnie ale jednak tak trzeba i mówię to ja posiadacz takowej renty od 3 lat a leczący nogę lat 5.

 

W ośrodku do którego Cię skierują nie nastawiaj się za bardzo na intensywną rehabilitację (zwiedziłem kilka) i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć że najbardziej intensywna jest ta na oddziale w szpitalu gdzie obecnie przebywam. Pań 60+ jest dużo ale są i młodsze :D a monopolowe zamykają o 22 jak trzeba wracać do uzdrowiska. Uważać tylko trzeba żeby nie przesadzić bo w wypadku usunięcia za nieodpowiednie zachowanie trzeba zapłacić za cały turnus.

 

W ZUS trzeba mieć cierpliwość i nerwy ze stali. Jak kombinować i jak co załatwić najlepiej dowiedzieć się właśnie na rehabilitacji.

Jest tam kompedium wiedzy i ludzi z całej polski, którzy idealnie wiedzą gdzie jest kasa i jak ją od zusu wyciągnąć.

 

 

Jak możesz miec problem z rentą to zacznij się rozglądać za grupą inwalidzką.

 

O grupę powinieneś starać się już dawno, masz problem ze stopą czyli narząd ruchu kod R nawet kartę do parkowania dostaniesz. Do tego PFRON czasem można coś u nich ugrać. No i dla pracodawców mając grupę stajesz się odrazu bardziej interesujący bo mając dużo pracowników i jednego z grupą nie muszą płacić daniny na PFRON.

 

Nie chciałbym żeby ktoś z was pomyślał że sam jestem dziadem i pasożytem co nic nie robi tylko kombinuje. Tak nie jest miałem poważne problemy z nogą

powoli z nich wychodzę, teoretycznie po tej rehabilitacji powinno być dobrze. Ale właśnie przeboje z ZUS itp nauczyły mnie, że trzeba walczyć.

 

Na koniec jako ciekawostkę dodam że pani doktor na komisji w ZUS miała pretensje do mnie, że mi się noga nie zrasta dopiero po kilku słowach ostrym tonem przeprosiła :)

 

Zdrowiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zasiłku rehabilitacyjnym możesz się starać o rentę rehabilitacyjną. Jak już widzisz, że kończy ci się zasiłek odrazu wysyłasz wniosek.

 

O grupę powinieneś starać się już dawno, masz problem ze stopą czyli narząd ruchu kod R nawet kartę do parkowania dostaniesz. Do tego PFRON czasem można coś u nich ugrać.

 

Hmmmmm ....

Kobieta na komisji powiedziala ze zasilek rehabilitacyjny konczy mi sie w listopadzie i ... koniec kropka dlatego wysyla mnie jeszcze na ten turnus rehabilitacyjny.

Nawet nie wspomniala slowem ze moge wystapic o inny zasilem nie mowiaj o grupie .....

A jhak wpsomnialem o stopie to kobieta nawet okiem nie mrugla tylko zapytala jak z rekoma bo jako pracownik biurowy musze wracac do roboty i rece potrzebne ....

Kretynka !!!! Ja to pracuje glowa a nie rekoma :biggrin:

 

No jest teraz rekrutacja ale do biura do w Rzeszowie. Jak będzie wakat w Wawie to dam znać.

 

Jakby co to do listopada masz czas ;)

 

Na razie jadę na tramalu i daję radę choć nie jest malinowo.

 

Stary, nie przeginaj bo potem nie odstawisz tego gowna !!!!

Ja teraz to moze z jedna tabletke na dwa trzy dni biore jak mnie naprawde kosci łupia głownie na zmiany pogodowe.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez znam wersję, o której piszesz Majki i pierwsze słyszę o tych zasiłkach co napisał Bartekk.

Tramal już kilka razy brałem i kilka razy odstawiałem więc nie mam żadnych obaw. Bez tramalu nie funkcjonuje...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem zasiłek rehabilitacyjny a po skończeniu świadczenia z tego tytułu dostałem właśnie rentę rehabilitacyjną i stylową kartę emeryta rencisty. A tłumaczenie że w biurze potrzebne są tylko ręce jest z dupy bo do biura trzeba dojść. Walka z królem zusem polega na pisaniu odwołań do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem zasiłek rehabilitacyjny a po skończeniu świadczenia z tego tytułu dostałem właśnie rentę rehabilitacyjną i stylową kartę emeryta rencisty. A tłumaczenie że w biurze potrzebne są tylko ręce jest z dupy bo do biura trzeba dojść. Walka z królem zusem polega na pisaniu odwołań do skutku.

 

Dletego tez mam w dupie co mi ta panienka powiedziala i oczywiscie w odpowiednim momencie takie papiery o rente zloze i poczekam na opinie i co powiedza. Nie bede stal biernie i czekal co sie stanie. Spoko.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dzisiaj dwa pisma z ZUSu:

jedno ze przedluzaja mi zasilek rehabilitacyjny do konca listopada a drugi ...

 

jade od 8 pazdziernika na turnus rehebilitacyjny na 3 tygodnie kolo Toronto !!!! :icon_mrgreen:

Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Aleksandrowie Kujawskim

Mam nadzieje ze maja ładne rehabilitantki :wub:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmucę Cię...w ośrodkach mają rygorystyczne zakazy spoufalania się z połamańcami...takze jak se zabierzesz dmuchanego pieroga to i może rozkleisz...albo albo jakiejś co z kostnicy uciekła :icon_razz:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...