Skocz do zawartości

Mz 251 czy jest wywrotna?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

no jak nie jest wywrotna jak jest?

ma tylko 2 koła i to jeszcze tak ustwione, ze się przewraca....

dobry skos ramy może zapobiec przewróceniu motocykla.

___________

Mam MZ 150 etz i chwale sobie, tak długo jak się jeździ z glową

nic sie nie dzieje.

Ale gdy siadam na moją BEJBE 8-D (suzuki), to mi odpier**

i o jeździe z głową nie ma mowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy mi mowili, ze ma wysoko srodek ciezkosci i jest przez to wywrotna oraz zrywna, ale ja przejezdzilem na niej 7 sezonow i nie zauwazylem niczego takiego. Jest lekka wiec zawsze mozesz podeprzec sie noga i zapanowac. Wywrocilem sie tylko raz na piachu z pasazerem, ale prawie sie juz zatrzymalem i zamorytzowalem noga, wiec rama sie nie wygiela. Nie sadze aby rama byla wyjatkowo podatna na wyginanie, ale zapewne kazda ma swoja wytrzymalosc..

Jesli nie ma wiatru i trzyma slad nie znosi na boki nawet przy szybkiej jezdzie, o ile mozna powiedziec o szybkiej jezdzie na MZ - moja wyciagala zaledwie 115 - 120. Sporo daje zalozenie przedniej owiewki z szybka, kiedy zamontowalem i chowalem sie za nia przyspieszenie bylo odczuwalnie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem sobie tą Mz 251 tylko że koła są troszke pocentrowane i w silniku coś na wonych obrotach stuka czy to nie wał bo klient mówił że robił regeneracje i jeszcze na 5 biegu nie chce wogule iść a mówił że robił 1 szlif niestety przy kupnie nie mogłem sprawdzić tego biegu bo droga nie pozwalała na taka prędkość, pdpiszcie. Pozdro dla motomaniaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Miałem kiedyś dwie 251 (jedna sie "pogniotła") i na piatym biegu zapomnij o jakimkolwiek przyspieszeniu. Motocykl jest w ogóle niewywrotny, bo po prostu jest lekki. Czuły na wiatr niestety. Jak jechałem z namiotem na tylnym siedzeniu i plecakiem, to koło przednie przez większość drogi nad morze było w powietrzu. 8) :lol: W tym momencie może rzeczywiście była mniej stabilna.

Zyczę fajnej przygody - jest to naprawdę bardzo przyjazne moto.

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Na wolnych obrotach stukanie to prawdopodobnie sprzeglo. Tak jest w wielu Etkach - tylko z rozna glosnoscia.

A sprawdzic to mozna latwo.

Na wolnych obrotach wcisnij sprzeglo i zobacz jak silnik chodzi (czy stukanie zniknelo). Jesli nie, to jeszcze wrzuc bieg i dalej na sprzegle i wolnych obrotach posluchaj.

Nie pamietam, czy samo wcisniecie klamki wystarczy, czy jeszcze musi byc zapiety bieg. Ale u mnie jest duza roznica w pracy silnika - z wcisnieta klamka stukania nie slychac.

 

Co do przyspieszania na piatce. Coz, u mnie nawet jakos przyspiesza. Of korz zalezy co kto rozumie przez to slowo. W kazdym razie jak sie wrzuci piatke przy okolo 90 km/h to przyspieszenie do jakichs 115 -120 km/h jest nawet niezle. Oczywiscie mniejsze niz na czworce i nizszych biegach z racji ogolnie oczywistych, ale nie ma mozliwosci, zeby na plaskim na tym biegu nie zyskiwala na predkosci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No Mistrzu Sławku - pogratulować!!

dobry wybór! Przekonasz się o tym wkrótce

troszkę jeszcze przy niej pogrzebiesz (lub dasz ję do jakiegoś motocylkowego mechanika - ale mi się napisało :oops: ) , i radocha z jazdy!!

do tego mało pali

co przy dzisiejszych cenachpaliwa jest chyba istotne!

mam nadzieję, ze jeszcze poczytam o Twoim sprzęciei o tym co na nim przeżyłeś.

Szerokiej drogi i komarów....

w zębach!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jade do wujka który jest mechanikiem powiedział że ją wyleczy i może ją wreszcie sprawdze ile pójdzie bo kumplowi 250 zamyka zegary, a możecie mi powiedzieć jaka jest różnica między zapłonem mechanicznym a elektronicznym bo ja mam ten pierwszy czy na takim są gorsze osiągi a zbyhu na sprzęgle też stuka i w czasie jazdy też a wcześniej chodził ma tak podobnie simson i to była wina platynek. Pozdro mzetkowicze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiek24

no widze ze twoja etka niejedno ma za soba zaplon poszedl z dymem wstawiono mechaniczny do osiagow to on nic nie ma shit w mojej rowniez zaplon zdechl ale juz zamowilem modul zaplonowy z wywrotnoscia to kity no z tirami to racja pozadny tir jadacy z 90 -110 i musisz ostro balansowac etka aby nie skonczyc w rowie ja zaliczylem swoja szlifa i nic jej sie nie stalo wiec z ta rama to przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...