Skocz do zawartości

Weterany sprzed wojny


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostępność części do wojennych i przedwojennych HD jest porażająca. Nawet do modeli z lat `10 i `20. Wybierasz z katalogu co chcesz i kupujesz. Blok, wał, zawory,sprzęgło, uszczelki, pierdołki... Ale za przedwojennego HD trzeba sporo wyłożyć. Kompromisem jest wojenny model WL, da się kupić za ludzkie pieniądze, da się zrobić za ludzkie pieniądze a potem da się tym jeździć normalnie. Jak już ogarniesz system "suicide clutch" z nożnym sprzęgłem. Za 4-5k GBP można wyrwać kompletny a czasem nawet żywy egzemplarz. Szukaj pod hasłem "Harley Flathead".

 

Rzuć okiem tutaj, są 2 fajne Ariel`e z wczesnych lat. Dość małe pojemności to i ceny wporzo a stan motocykli konkretny.

http://www.classicbikeshed.com/index.php?a=5&b=217

 

 

Pamiętaj że własnoręczna reanimacja anglika to gruba zabawa. One mają duszę i czasami wredny charakter.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sestorme

Coz, najwyzej cos spierdole :) Ale chce cos do roboty a nie kupic cos nowego. Zobaczy sie co z tego wyjdzie. Ybr125 mam tak odjebana, biorac pod uwage do jakiego stanu to moto doprowadzilem lata temu uczac sie, to nowe modele by pozazdroscily stanu :)

Edytowane przez Sestorme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka mechaniki i restaurowania pojazdow jest trudna i wymagajaca. Najlepiej jest uczyc sie na jakichs nowszych motocyklach jak juz wielu przedmowcow sugerowalo, w razie pomylki tak bardzo nie uderza po kieszeni ;) Z tym, ze kto bogatemu zabroni.

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak. To rzuć teraz okiem na ebay.uk, był jeszcze dziś rano Indian Scout z 1929 roku, jako-taki materiał do renowacji. A jak już go zrobisz to będziesz miał motocykl przed którym wielu będzie padało na kolana i płakało z powodu jego uroku. :icon_biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sestorme

Mi sie podobal ten z 1940 ale jak baran przegapilem koniec aukcji. Poszedl za 2600. Poczekam jeszcze troche i znajde cos innego, chce cos co wyglada w miare na motocykl, taki old school, ale bez przesady ;) 1940 i okoloce wygladaja znosnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na to, chociaż cena niemała jest. Kompletny w jednym kawałku i nawet spoko stan.

http://www.andybuysbikes.com/5087mch.html

 

Przejrzyj całą stronkę.

 

 

Jak szukasz czegoś pięknego z wyglądu to popatrz na motocykle marki Panther. Niesamowite są. Ciężko będzie znaleźć dobrą sztukę, rzadkie sprzęty. A jak chcesz ikonę brytyjskich motocykli a masz duuużo kasy i chcesz zainwestować to Vincent. Motocykle które przed wojną śmigały grubo ponad 160km/h.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sestorme

Nie chodzi o osiagi, chce cos widocznego na ulicy :) Nie predko pojezdze, zakazali wsiadac na moto do poczatku sierpnia, pogrzebalbym chociaz przy czyms, jakiegos streeta jeszcze chce sobie kupic ale na ebayu paradoksalnie tansze i starsze wygladaja lepiej niz nowsze przerobki :)

Edytowane przez Sestorme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie co ty tak daleko wybiegasz w przeszlosc, chcesz sie sprawdzic i pokazac co potrafisz, kup junaka i go zrob. Myslisz ze to takie proste moto, wielu tak myslalo i wielu padlo przy jego konstrukcji silnika. Wbrew pozorom to bardzo skomplikowany silnik, wymagajacy wiedzy i umiejetnosc. W prownaniu z jednosladami, w ktore celujesz duzo tanszy a roboty przy nim jest co nie miara, zeby go naprawde zrobic i zeby bezawaryjnie jezdzil. Zrobisz junaka, to wowczas sobie odpowiesz czy jestes gotowy czy jednak przeceniales swoje mozliwosci.

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sestorme

Powiedzmy, ze upierdolisz mi jaja przy samej szyi, ale jednak mam zamiar miec cos starszego :) Grubszej mechaniki, typu silnik, cylindry i inne grube rzeczy to nawet w YBR nie tykalem, nie mowiac o czyms co rozkrece i skrecic nie bede umiec. Ja zdaje sobie sprawe ze trudno, ale zobaczy sie, narazie ebay swieci pustkami. A jak cos zakupie to pewno sie dowiesz bo zaraz bede spamowac o informacje :DDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskocz na Beltrind na W&P show jesli lubisz militarke bedziesz zadowolony, albo przez kanał na Ciney, jest tam zajebista giełda motocykli, potem Mannheim i jeszcze gdzies ale nie pamietam, kupowanie na giełdzie ma to dobre ze pomacasz fanta i wyniuchasz czy nie lipa, HD WLA bardzo czesto bywają knocone i składane na lipnych czesciach i wtedy wywalisz kaske a jezdzisz takim struclem jak wiekszosc Emkowiczów w PL co to maja "orginalną" emke ze skrzynia dniepra i kołami urala. Co do giełd internetowych to dutch-lion jest chyba najfajniejsza, i ceny sa dobre jednak pozostaje kwestia transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD WLA bardzo czesto bywają knocone i składane na lipnych czesciach i wtedy wywalisz kaske a jezdzisz takim struclem jak wiekszosc Emkowiczów w PL co to maja "orginalną" emke ze skrzynia dniepra i kołami urala.

 

 

To się nazywa custom. W polskich realach właśnie tak się je buduje. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...