Skocz do zawartości

Co oznacza "wersja zdławiona"?! XL 600


Rekomendowane odpowiedzi

Czy wersja zdławiona tego motocykla, jak i zapewne innych moto oznacza blokady które mozna zdjąc?? Czy poprostu "wersja zdławiona" to tytuł słabszych wersji owego motoru i już nic nie da się z tym zrobić? Mam nadzieje ze chodzi o blokady, potem cyk, pyk, i już ni ma ;D:D

Edytowane przez Saperr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o zdławioną wersje ściągniętą z Niemiec?

Chodzi o to że Niemcy aby mogli jeździć na maszynach silniejszych muszą mieć 4 lata udokumentowanej jazdy na słabszych motorach.

W tym celu producenci ograniczają moc motocykli do 25kW (około 34 konie). Są różne metody zdławiania, można je odblokować, musisz się dowiedzieć w jaki sposób to było realizowane w Twoim motocyklu (blokada na króćcach, mniejsze dysze gaźnika, lub inny moduł sterujący).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz skąd masz ten motocykl i co kto ci powiedział że to wersja zdławiona ?? w dowodzie tak pisze czy jak ??

 

mnie sie wydaje że xl600 nie była blokowana nigdy ale głowy sobie uciąc nie dam....który to rocznik ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja zdławiona tego motocykla, jak i zapewne innych moto oznacza blokady które mozna zdjąc?? Czy poprostu "wersja zdławiona" to tytuł słabszych wersji owego motoru i już nic nie da się z tym zrobić? Mam nadzieje ze chodzi o blokady, potem cyk, pyk, i już ni ma ;D:D

 

Trzeba zdjąć gaźniki i tam powinna być taka plastikowa przesłona ograniczająca przepływ paliwa. Wyjmując to odblokujesz maszynę do pełnych 45 KM, acha... wersja zdławiona ma zapewne 27 KM czyli 20 kW.

 

Na 90% blokada jest na przepływie paliwa ;) Taki zabieg zrobi pierwszy lepszy mechanik jak nie Ty sam.

 

Pozdrawiam

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, racja chippe ;D otóż nie mam tego w dowodzie, motocykl niestety bez papierów (nie jest kradziony, numer Vin był sprawdzany ; ) Motocykl mam od dealera samochodowego, sciąga samochody zza granicy i w bardzo bardzo bardzo okazyjnej cenie sprzeda mi go, ale taka cena z tego względu, ze mój ojciec jest diagnostą, podbija mu przeglądy :) Ogółem gość jest wiarygodny, na pewno łojonego nie kupiłem. Wiec wracajac do tematu, wersja dławiona ma dokładnie 27 koni jak ktos juz napisał. Aha no i nikt mi tak nie powiedział, szukałem trochę info o tym motorze i widze z tego roku co mam była dławiona, dlatego pytam, czy przypadkiem i ja takowej nie mam :) No i przy okazji jesli to jest blokada gaźnika, to spokojnie będzie ją komu zdjąć. Myslalem, ze to na stałe będzie "zdławiona" i ni chu*a sie da z tym zrobić ;D Dzięki wielkie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, racja chippe ;D otóż nie mam tego w dowodzie, motocykl niestety bez papierów (nie jest kradziony, numer Vin był sprawdzany ; )

Hmm, to znaczy że nie zamierzasz jej rejestrować?

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

XL600 były dławione poprzez zamontowanie innego wałka rozrządu (R5 lub R6) i dysz głównych w gaźniku

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Honda_XL_600 tutaj można sprawdzić wg Vin czy była dławiona czy nie

Edytowane przez teslasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz skąd masz ten motocykl i co kto ci powiedział że to wersja zdławiona ?? w dowodzie tak pisze czy jak ??

 

mnie sie wydaje że xl600 nie była blokowana nigdy ale głowy sobie uciąc nie dam....który to rocznik ??

 

 

Mogla byc zdlawiona do 27 KM lub do 34 KM w zaleznosci z ktorego rocznika.

 

To jak jest zdlawiona apisen ejest w jej papierach, no chyba, ze ich niemasz, wtedy dealer i sprawdzanie po numerze Fin - o ile dealer zglosil do Yamahy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...