Skocz do zawartości

Jak jeżdzic po mieście?


Bobesz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile razy jade przez miasto ulica, ktora ma trzy paski w jedna strone zastanawiam sie ktorym szlaczkiem jechac. Jak pojade tym pierwszym od prawej zaraz widze, ze jakis inny biker przebija sie tym drugim. Autka tez nie wiedza jak sie ustawiac wiec stoja jak w szachwnice i ani jednym ani drugim szlaczkiem z kuframi nie przelecisz.

 

Dwa lata temu bylem we Francji i oni tam zostawiaja miejsce na pierwszym szlaczku od lewej czesto jest tyle luzu, ze jada po nim dwa motocykle/skutery rownolegle.

 

Nie sadzicie, ze mozna by tak i u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy jade przez miasto ulica, ktora ma trzy paski w jedna strone zastanawiam sie ktorym szlaczkiem jechac.

 

Myślę , że tym, na którym zostawiono przez puszki jak największy luz.

 

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Grecji, jesli dobrze pamietam, widzialem takie specjalne pola dla jednosladow przed swiatlami. puszki tam nie wjezdzaja wiec jak sie przebijesz to masz gdzie stanac i ruszasz pierwszy. Oni maja wiecej motocyki i skuterow wiec robia im dobrze :)

 

Ale w Polsce tez nas jest coraz wiecej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w PL każdy Tobie zazdrości że Ty jedziesz a on stoi i specjalnie zajedzie albo otworzy drzwi w korku .... taka polska natura i mentalności ... nie tylko w tej dziedzinie ....

 

dlatego mamy jak mamy .... czyli do d..py (np. patrz dziurawe drogi łatane piachem i czymś asfalto-podobnym)

 

pozostaje radzic sobie samemu wedle aktualnej sytuacji :D tam gdzie wolne tam się pchamy :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzicie, ze mozna by tak i u nas?

 

sądzimy,. jak będziemy wszyscy dobrze dzieci wychowywać, to może nasze wnuki będą miały taki poziom kultury na drodze

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzimy,. jak będziemy wszyscy dobrze dzieci wychowywać, to może nasze wnuki będą miały taki poziom kultury na drodze

jsz

 

Nie wiem jakie sa Wasze doswiadczenia ale mnie jak jade po szlaczku do w korku to wiele puszek ustepuje miejsca i mysle, ze jkby oni wiedzieli, z ktorej strony zostawic nam miejsce to mieliby szanse :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kogo sie zaczelo [moze Tomek na kursie mowil hmm], ale slyszalem wiele razy od wielu osob - lewy.

I nie chodzi tylko o miejsce, ale o to ze jak jada 2 moto po 2 stronach to ktorys z nich ma duza szanse na strzala od ustepujacej fury.

W Warszawie prawie zawsze jest wystarczajaco miejsca na lewym - no chyba ze ktos nie umie jezdzic to bywa za malo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzimy,. jak będziemy wszyscy dobrze dzieci wychowywać, to może nasze wnuki będą miały taki poziom kultury na drodze

jsz

 

Nie jest tak źle. W zeszłym tygodniu jadąc do W-wy i jeżdżąc po, chwilami czułem się jak Mojżesz na morzu czerwonym.

Samochody zjeżdżały, rozjeżdżały się na boki.

Fakt, ślepych też nie brakowało.

Ale, jak zmiany będą następowały w takim tempie to nie wnuki, tylko my za kilka lat będziemy jeździć jak biali ludzie :icon_mrgreen:.

Tyle że i my będziemy musieli się zmienić. No i ten odsetek tępych, złośliwych bydlaków, większy niestety niż w innych krajach musi zniknąć, dojrzeć...

Myślę, że powstała/powstaje masa krytyczna, ilość motocykli na drogach zwiększyła/zwiększa się na tyle, że nie da się ignorować motocyklistów.

Ma to też zresztą niestety uboczne, negatywne skutki. Z tym że to już inna bajka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...