Skocz do zawartości

Wymiana łańcuszka napędzającego balancery KLR 650


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabieram się za wymianę łańcuszka balansowego w mojej kawie, i teraz pytanie do KLRowców, czy będę potrzebował jakichś narzędzi nietypowych? ściągaczy itp...? Na co zwrócić uwagę przy rozbieraniu/składaniu, czy napinacz łańcuszka ma jakieś wady fabryczne? Będę wdzięczny za każdą pomocną wskazówkę w tym temacie.

 

Dodam jeszcze że łańcuch tłukł się niemiłosiernie (chyba łańcuch), popuściłem śrubę od napinacza, dokręciłem i dalej to samo. Dopiero popuściłem jeszcze raz i pchnąłem motocykl leciutko na biegu, dokręciłem odpaliłem silnik i nastała cisza (prawie cisza) bo łańcuch głośno "szumi" i coś tam jeszcze postukuje, także wydaję mi się że to ewidentnie łańcuszek będzie do wymiany, no chyba że coś z napinaczem nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz kluczy oczkowych nr10 do pokryw , gumowego mloteczka do zjecia pokryw z bolcow prowadzacych , sciagacz magneta + specialnie wygietego klucza plaskiego ( moze byc zwykly klucz , wygiety palnikiem) , oraz cążków do zdejcia zebatek z walkow balansowych. Jak masz lancuszek DID-a , to nie radze go montowac , szkoda silnika...automatyczny napinacz w KLR ce jest wadliwy , luz musisz dostosowac manualnie.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszka jeszcze nie mam, najpierw muszę to rozebrać i zobaczyć co jest grane, może tylko napinacz jest uszkodzony, w co wątpię.

A co z tym DIDem nie tak? Widziałem jakiś łańcuszek na allegro za sto parę złotych, jest sens kupować? Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze lancuszek sam sie naciaga po puszczeniu na srubach , nastepnie kontruje sie by nie wrucil i skreca . jesli naciagnales i szumi to byc moze za mocno go napiales . obawiam sie ze moze peknac. sprawdzenie balansu przeprowadza sie co ok6kkm czyli co wymiane oleju . pisze na podst. manuala w dr 750 , mysle ze w przypadku kawy bedzie podobnie :icon_rolleyes:

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzuciłem dziś lewą pokrywę i tak jak przypuszczałem, łańcuch jest luźny jak cholera...a na napinaczu już skończyła się regulacja. Jutro to rozbieram, tylko nie wiem skąd wytrzasnąć ściągacz do magneta, gdzie taki kupić ?

 

Zrzuciłem dziś lewą pokrywę i tak jak przypuszczałem, łańcuch jest luźny jak cholera...a na napinaczu już skończyła się regulacja. Jutro to rozbieram, tylko nie wiem skąd wytrzasnąć ściągacz do magneta, gdzie taki kupić ?

 

Jak mocno ma być napięty ten łańcuch, mniej więcej tak jak rozrząd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam powinna sie znajdowac sprezyna napinajaca lancuch . ona napina go a ty masz za zadanie sruba blokujaca go tylko zablokowac w tym polozeniu.

sprawdz w manualu

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak działa napinacz, zresztą skończyła się już na nim regulacja, chodzi o to że te napinacze są "wadliwe" ludzie mają z nimi problemy w modelach 2008+ więc w moim mocno wysłużonym klr na pewno już nie działa jak powinien.

 

Na razie nie zrzuciłem nawet magneta bo muszę sobie dorobić klucz 32 wygięty i jakiś ściągacz zmotać... Pytanie, czy ten łańcuszek ma być napięty mniej więcej z taką siłą jak rozrząd, czy trochę słabiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oiszesz ze wiesz jak dziala naopinacz a za chwile pytasz jak mocno powinien byc napiety , :icon_rolleyes: jesli posiada sprezyne napinajaca to napina sie poprzez dzialanie tej sprezyny. ona ustala napiecie a ty tylko kontrujesz i to wszystko .

nie wiem jak jest w klr ale jesli jest tamsprezyna to na bank tak jak piszę cos w stylu automatycznego napinacza w rozrzadzie tyle ze samemu co np 6kkm trza kontre poluzowac i sruby, by napinacz se naciagnal ile tam mu pasuje

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pisze przecież że te napinacze są wadliwe....Ale ok, założyłem już nowy łańcuch, poskładałem wszystko tak jak powinno być, a napinacz na nowym łańcuszku jest już praktycznie przy końcu regulacji, więc napiąłem łańcuch minimalnie mocniej niż robiła to sama sprężyna napinacza.

Odpaliłem i silnik po wymianie łańcucha chodzi nieporównywalnie ciszej, później miałem obawy że jednak za mocno napiąłem łańcuch więc popuściłem śrubę napinacza, dokręciłem, odpalam silnik a ten znów zaczął napierdzielać delikatnie. Chyba nie mam wyjścia tylko muszę naciąg łańcucha dostosować manualnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwość tych napinaczy polega na ich słabej konstrukcji (lubią pękać w miejscu dokręcania śruby) a nie na kiepskim napinaniu łańcuszka. Sprawdzałeś w jakim stanie masz ślizgi? U mnie po wymianie samego łańcuszka też nie było idealnie, dopiero po wymianie ślizgów zapanowała cisza, zwłaszcza szumy i świsty wszelakiej maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh już mam dosyć wsadzania kasy w tego staruszka.

 

 

Prawdopodobnie 90%użytkowników ma dokładnie takie same rozterki. :icon_razz:

Nie jest tak źle, KLR to bardzo przyjemne moto, czasami w trasie (miałem wersję Tengai) brakowało trochę mocy. Byłem już o włos od przeszczepienia silnika od KLX 650, ale jego stan techniczny stal pod znakiem zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem łańcuszek balansowy z allegro 100zł, dzwoniłem do sprzedającego, pytałem czy jest sens to zakładać, mówił że ludzie na tych łańcuszkach jeżdżą i nic się nie dzieje, "można śmiało zakładać".

 

Niestety ale łańcuszek po 3 000km jest bardziej wyciągnięty od oryginała, oszczędziłem ile? tyle że wydałem na darmo 100zł

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...