Skocz do zawartości

Zapłon EVO


Rekomendowane odpowiedzi

Alle jaja. :icon_eek: Jednak klin... Nie wierzyłem że to może się stać. Ciekawe czemu?? Czyżby źle dokręcona nakrętką czy może coś się zatarło np. wałek rozrządu i wtedy ścięło klin? Gruba sprawa z wymianą czopa wału. Przy okazji obejrzyj łożysko igiełkowe wałka rozrządu w bloku, były dwa typy z czego jeden był do bani i jak się posypie to zmasakruje silnik. Ten lipny rodzaj to łożysko INA które ma igiełki w koszyczku, jest ono słabe i czasem może się rozpaść, szczególnie gdy masz inny wałek lub jakieś modyfikacje w rozrządzie. W seryjnym silniku tez może się posypać, ale nie musi. Drugi typ to łożysko Torrington z igiełkami gęsto ułożonymi jedna przy drugiej, bez koszyczka. Teoretycznie wzajemne tarcie między igiełkami nie jest korzystnym zjawiskiem , ale lepsze takie łożysko bo lepiej sobie radzi z obciążeniem ze względu na większą powierzchnię igiełek jako że więcej ich jest.

 

 

PS. Poka jakieś foty uszkodzeń. Chętnie popatrzę.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja niesamowite. Silnik ten jest po kapitalnym remoncie. Podejrzewam słabo dokręconą nakrętkę ponieważ nic nie wskazuje na cokolwiek innego. Szkód nie ma prawie żadnych, zawory są całe głowice jest już kompletnie złożona. Tłoki nie ruszone. Zębatki wałka bez oznak uszkodzenia, tylko klin jest pęknięty i wyżłobienie w wałku na klin jest trochę naruszone. Wałek jest nie zniszczony więc spróbuje naprawić wyżłobienie na klin. Rozfrezuje je leciutko na większy klin w zębatkach też powiększę miejsce na klin i wszystko będzie jak należy. Zmiana czopa to większa robota, dożo rozbierania i kłopot ponownym nabiciem. Więc skoro wałek nie jest uszkodzony postaram się go uratować i tym samy oszczędzić trochę czasu i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezły "remoncik" ktoś zrobił.

 

Oby się udało naprawić. Nie wstydź się używać kleju do gwintów przy składaniu.

 

Sprawdź szczelność pozostałych zaworów i dotrzyj je przy okazji grzebania. Uszczelniacze zaworowe też zmień wszystkie od razu, to akurat grosze kosztuje.

 

Cylindry ruszałeś z miejsca?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezły "remoncik" ktoś zrobił.

 

Oby się udało naprawić. Nie wstydź się używać kleju do gwintów przy składaniu.

 

Sprawdź szczelność pozostałych zaworów i dotrzyj je przy okazji grzebania. Uszczelniacze zaworowe też zmień wszystkie od razu, to akurat grosze kosztuje.

 

Cylindry ruszałeś z miejsca?

 

Loctite zielony już przygotowany, żaden gwint nie puści :-). Głowica jest już złożona, zawory dotarte, uszczelniacze wymienione. Teraz tylko czekam na tokarza aż zrobi swoje i składam silnik do kupy. Mam nadzieję, że teraz już tylko będę cieszył się jazdą. Od 15 lat mam motocykl, to mój pierwszy HD i zarazem pierwszy, który się zepsuł. Ładnie się zaczęło.

 

No to niezły "remoncik" ktoś zrobił.

 

Oby się udało naprawić. Nie wstydź się używać kleju do gwintów przy składaniu.

 

Sprawdź szczelność pozostałych zaworów i dotrzyj je przy okazji grzebania. Uszczelniacze zaworowe też zmień wszystkie od razu, to akurat grosze kosztuje.

 

Cylindry ruszałeś z miejsca?

 

Loctite zielony już przygotowany, żaden gwint nie puści :-). Głowica jest już złożona, zawory dotarte, uszczelniacze wymienione. Teraz tylko czekam na tokarza aż zrobi swoje i składam silnik do kupy. Mam nadzieję, że teraz już tylko będę cieszył się jazdą. Od 15 lat mam motocykl, to mój pierwszy HD i zarazem pierwszy, który się zepsuł. Ładnie się zaczęło.

 

Cylindry są zdjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...