Skocz do zawartości

Jedzicie z otwartą szybką czy nie


Krempy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniało mi się, jak raz jechałem w crossowym kasku, bez gogli. Jade za samochodem spokojnie, nagle poczułem jakieś lekkie walnięcie w twarz. Myślałem że to nic poważnego, wróciłem do domu, a tam moja Mama:

"Co Ci się stało?!"

- A co miało się stać?

 

Idę do lustra spojrzeć, a tam ok. 2-3 centymetrowe przecięcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rzadka otwieram stojąc na skrzyżowaniu w upał. Naked bez szyby. poza praktycznymi kwestiami jazda z otwartą szybką kojarzy mi się mało profesjonalnie w kategoriach techniki jazdy. Może mało to racjonalne, ale tak mam.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naked z małym puigiem, kask typu jet - korki, do 30km/h - szybka półotwarta, potem zamknięta - sezon na chrabąszcze rozpoczęty - raz dostałem w szyję dobrze, że w kominiarce byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiarodajna, bo z niskim przebiegiem, ale...

 

Otwieram czasem na światłach, bo mam szkła kontaktowe, wiec oczy natychmiast wysychają.

No chyba że jestem w okularach, ale to wysoce upier...

 

Zdjać okulary, założyć kask, założyć okulary. Otworzyć szybkę, bo parują. Zamknąć bo wieje. Zatrzymać się. Otworzyć bo parują, co mi z antyfoga na wizjerze jak na okularach nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym kasku (Shark S800) jeździłem z uchyloną po mieście jak wilgotniej trochę było bo parowała. Teraz (XR 1100 z pinlockiem) otwarta tylko przy prędkościach w okolicach 20 km/h jak się bawię na parkingu. W trasie cały czas zamknięta bo robactwo jakieś agresywne ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj jechalem w goglach w nocy i zezarlem muche ... wleciala mi jakos pod kominairke itp, troche niebezpieczne bo myslalem ze sie zakrztusze... ale przelknolem ;)

Smacznego ;)

Kurcze, to musi byc nieprzyjemne uczucie, jak coś lazi pod kominiarka.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek przy 60km/h jakieś małe gówienko wpadło mi w oko - dnia następnego prawie na nie nic nie widziałem ;/ Kolejna nauczka, żeby jednak jeździć z zamkniętą, a przynajmniej znacznie przymkniętą szybką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...