Skocz do zawartości

współwłaścieil w dowodzie, a w karcie pojazdu jeden właściciel


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

więc najpierw opiszę szczegółowo problem używając zmyślonych nazwisk i dat żeby wytłumaczyć o co mi chodzi(sytuacja jest dosyć skomplikowana):

więc tak

a)ikśiński-poprzedni właściciel moto przedemną (figuruje w dowodzie)

b)nowak-właściciel moto przed iksińskim...

 

więc tak

dnia 1.01.01 nowak kupił motocykl x na raty, w karcie pojazdu jest zapis że właścicielem był nowak i bank. Nowak spłacił motocykl i w karcie pojazdu jest zapis że pojazd stał sie tylko jego własnością na zasadzie:

-1.01.01 własciciel nowak i bank

-1.12.01 właściciel nowak (pozostał ten sam numer rejestracyjny i numer dowodu rejestracyjnego )

 

od nowaka dnia 1.01.02 kupił motocykl iksiński za gotówkę. dnia 1.11.02 motocykl motocykl kupiłem Ja.

 

SEDNO PROBLEMU: w dowodzie rejestracyjnym dalej współwłaścicielem jest bank, mimo że z karty pojazdy wynika jasno że jedynym właścicielem był iksiński(iksiński figuruje w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel natomiast w miejscu adnotacje urzędowe jest nadrukowane : współwłasciel bank i dane adresowe banku i nazwa..)

 

reasumując: dane w dowodzie rejestracyjnym nie zgadzają sie z kartą pojazdu bo w karcie pojazdu figuruje że obecnie jedynym właścicielem jest iksiński(co jest zgodne z prawdą), a w dowodzie rejestracyjnym współwłaścicielem jest bank....

 

i teraz 1. ja chcę ten pojazd przerejestrować żeby ten bank zniknął z dowodu czy będa problemy ??

 

byłem sie zapytać w urzędzie w okienku gdzie wydają dowody rejestracyjne ale tam siedzą młode dziewczyny na stażu i mam wrażenie że wiedzą jeszcze mniej niz ja bo z uporem maniaka powtarzają że muszę mieć cytuje : Przekazanie aktu własności z banku który jest współwłaścicielem, innaczej nici w ogóle z przerejestrowania mimo że usiłuje im wytłumaczyć że ja mam inną sytuacje.........

 

cały problem polega na tym że do miejsca zamieszkania właściciela z dowodu mam 150 km, nie mam samochodu, nie mam czasu ani pieniędzy(wszystko wchłonął motocykl :D ) jeździć szukać z jego pomocą nowaka który 4 lata temu miał ten motocykl, nie wiadomo gdzie teraz jest (czy w ogóle w Polsce)jeśli okaże sie to konieczne-trudno zacisne zęby i będe jeździł szukał ale chce tego uniknąć..........wiem że coś spieprzył iksiński, nie wiem nie sprawdził dowodu po odbiorze czy tfu tfu odpukać okłamał mnie i o czymś nie wiem, ale wolałbym uniknąć tych wycieczek do iksińskiego bo nie mam na to kasy i czasu....

 

2.znalazłem siedzibę w moich okolicach tego banku co dał kredyt nowakowi ale znajomi podpowiadają że bank nie wyda mi żadnego zaświadczenia czy motocykl został spłacony czy nie, bo nie ja z nimi pisałem umowę o kredyt prawda ??

 

3.nie mógłbym sie powołac na jakiś przepis że oni sie pomylili(wydział komunikacji) czy coś i po prostu na podstawie karty pojazdy wykreślić ten cholerny bank i przerejestrować pojazd na mnie ?? w moim urzędzie np nie da sie fizycznie zmienić właściciela w karcie pojazdu bez wprowadzania zmian w dowodzie rejestracyjnym, po prostu jak dokonujesz zmiany właściciela czy współwłaściciela w karcie pojazdu MUSISZ dać dowód rejestracyjny do poprawki..

 

to jest jakiś bubel prawny bo nowak MUSIAŁ być zgłosić do wydziału komunikacji że bank zrzekł sie praw do motocykla bo w karcie pojazdu jest to uwzględnione (że zmienia sie właściciel z dwóch na jednego a zostaje ten sam dowód i tablice) to czemu ten cholerny bank dalej jest współwłaścicielem w dowodzie , mimo że iksiński kupił motocykl od nowaka za gotówke i tylko iksiński jest właścicielem według karty pojazdu ??

 

bitwę mam 4 maja(data rejestracji) i nie wiem jak sie przygotować....

dlatego z góry dzięki za rady jeśli coś niejasno wytłumaczyłem proszę o info....jak motocykl jest w rewelacyjnym stanie technicznym tak przez te papiery nie mogę spać :D

 

ps: tak wiem kupiłem bubel prawny zgrzeszyłem ale jadąc po mnie nie pomożecie prosiłbym to uszanować...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 4.05 wiele czasu nie masz...

po pierwsze poszedłbym do banku, przynajmniej się dowiesz - oczywiście z papierami, umowami, itd. poszukaj jakiejś pomocnej duszy, może chociaż powie czy faktycznie bank zdjął zabezpieczenie

po drugie sprawdź w przepisach czy musi być wykreślony równolegle współwłaściciel z dr. jeśli tak - wraz z papierami do rejestracji złożysz wniosek o skorygowanie danych wobec niedopełnienia obowiązku przez poprzedni wk. ew. umów się na wizytę z kierownikiem wk, skoro panienki z okienka sobie nie radzą z problemem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie sprawdź w przepisach czy musi być wykreślony równolegle współwłaściciel z dr. jeśli tak - wraz z papierami do rejestracji złożysz wniosek o skorygowanie danych wobec niedopełnienia obowiązku przez poprzedni wk. ew. umów się na wizytę z kierownikiem wk, skoro panienki z okienka sobie nie radzą z problemem

 

dzięki za radę, ale mógłbys chociaż podać nazwę dokumentu w którym tego szukać ?? przeczytam dokładnie i jak coś znajdę to to oczywiście wydrukuję i zaniose do urzędu jako niezaprzeczalne podparcie swojej teori i wtedy sprawa jest raczej wygrana.....

 

do 4.05 wiele czasu nie masz...

 

w najgorszym przypadku zawsze moge przełożyć za kolejne 2 tygodnie (bo tak idą terminy) generalnie ten problem jest do pokonania....

 

spróbuje jutro albo we wtorek podjechać do tego banku, w internecie znalazłem że jest 15km odemnie, ciekawe czy to aktualne dane :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dostałem od iksinskiego kwit potwierdzający że nowak spłacił motocykl (taki dowód spłaty kredytu na stronie A4 z podpisami przedstawicieli banku ) więc wszystko co gada isksiński by sie zgadzało.....

 

niestety rejestracja nie powiodła się....do facetki w urzędzie moją argumentacja nie trafia jej słowa są takie: W karcie pojazdu nie musi być wpisany współwłaściciel, jeśli współwłaściciel jest dalej w dowodzie to znaczy że iksiński kupił motocykl na kredyt i on musi to wyprostować bo innaczej oni tego nie przerejestrują...

 

ja nadal kombinuje jak koń pod górkę żeby wyprostować to sam bo nie będe wysyłał dokumentów pocztą polska bo ona funkcjonuje tak samo jak urzędy i te dokumenty zginą i problem przybierze wymiar katastrofy.... a jak mam jechać do poprzedniego właściciela to będą koszty rzędu 200 zł i więcej (jechać mu to zawieźć i odebrać jak załatwi ) a ja najzwyklej w świecie nie mam kasy nawet 20 czy 30 zł na paliwo a co dopiero 200 na wycieczkę....

 

do kierownika urzędu bym poszedł ale jestem zielony w przepisach boje się że mnie szybko spławi, jeszcze op****li gdybym wiedział chociaż gdzie szukać przepisów czym sie podeprzeć to może bym spróbował....

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby gdybyś zamieścił tu skan tego kwitu, że Nowak spłacił motocykl (lub przynajmniej podał jego treść).

 

Od strony prawnej wpis w dowodzie rejestracyjnym ma drugorzędne znaczenie - bo to nie świadczy jeszcze samo w sobie o własności motocykla.

 

Do rejestracji będziesz też potrzebował kopii umowy między Nowakiem a Iksińskim. Błąd zrobił Iksiński - bo jego zadaniem było zaktualizować (wymienić) dowód rejestracyjny. Poszedł na oszczędność i teraz taki klops.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc

 

dokument spłaty kredytu wygląda tak

dokumentsplaty.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zamalowałem dane nowaka (wiadomo ochrona danych osobowych) ale zgadzają sie z tymi w karcie pojazdu...

mam też skan umowy kredytowej (zgadza się z numerem umowy w tym dowodzie spłaty więc wychodzi że sprzedający nie kłamie ) i w umowie kredytowej jest numer nadwozia motocykla i rocznik który zgadza się z dowodem...

 

facetka w WK twierdziła że dokument spłaty kredytu jest niewystarczający musi być ,,zwrotne przeniesienie własności'' czy jakoś tak.....

 

umowa między nowakiem a iksińskim myślę że jest do załatwienia....myślisz że ona +ten dowód spłaty kredytu powinny być wystarczające ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dokument nie pozwala na wykreślenie banku z DR. To tylko informacja dla kredytobiorcy - do przerejestrowania powinno być inne oświadczenie. Bez znajomości samej umowy kredytowej trudno coś więcej powiedzieć. Uderzaj do centrali banku, w której był zaciągnięty kredyt.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

gdyby ktoś miał podobny problem..

ostatecznie udało się ale musiałem dowód odesłać do byłego właściciela........jego WK skreślił ten nieszczęsny bank i dalej poszło bez problemu

 

także czytajcie uważnie dowody rejestracyjne i sprawdzajcie numery w moim przypadku sie udało ale trwało to 2 miesiące :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...