Skocz do zawartości

Pomimo remontu moja DT125 dalej nie jedzie!!! Pomocy!!


pol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu kupilem urzywana DT125E 89r. Nie znalem sie kompletnie na motocyklach, zabralem ze soba 2 gosci ktorzy sie podobno znali i kupilem megazmulona niejezdzacaa prawie DT :) :) Postawilem sobie ambitny cel- nauczyc sie budowy silnikow, grzebac, czytac, szukac i ja naprawic. Kupilem ksiazke serwisowa itp...

 

Opisze problem.

DT125E byla strasznie slaba, bardzo slabiutka, na 1 nie szla na gume za nic, 50 szla lepiej. Przyczepnosci na 1 nie zrywala na niskich obrotach nawet na jakims zwirku. Wymienilem w niej tlok, cylinder, uszczelke pod glowice, cylinder, wydechowa, sworzen, akumulator, swiece, przeczyscilem gazniki na komprzesorze i wyregulowalem tak jak w ksiazce serwisowej (wszystko oryginalne czesci Yamahy za 2500zl). Odkrylem rowniez ze zawor wydechowy byl zle zamontowany, otwieral sie na niskich obrotach i zamylak na wysokich wiec go zmienilem. Otpalam motocykl, regulacja gaznika i dupa.... Jedzie troszeczke lepiej... na 1 na niskich obrotach na gume nie pujdzie a na wysokich jeszcze nie prubowalem ale wydaje mi sie ze na 1 na niskich powinien isc. Mam wstawiony sportowy wydech Sebringa i moze to on jest sprawca? Nigdy nie widzialem sportowych wydechow sebringa do DT125 w ofercia albo u kogos a pytalem na forach (dam tu jego zdjecia i wymiary za kilka dni). Motocykl na wyrzszych obrotach podczas jazdy sie dlawil, przerywal pomimo tego ze mialem sciagnieta pokrywe od filtra i bral powietrze wieksza powierznia (filtr przeczyszczony). Dziwi mnie tez ze pod bakiem ma jedna wiazke kabli do niczego nie podlaczonych, 3 kabelki z wtyczka a nie ma nigdzie kabelkow z gniazdkiem albo elementu do ktorego mozna by to podlaczyc. Czy to mozliwe ze np. instalacja jest od innego modelu albo ten motocykl ma miec cos takiego ? Dodam ze moja Yamaha ma elektryczny rozrusznik.

Ten motocykl podobno byl kiedys rozmontowany i skladany puzniej we francji (jakis kradzony czy cos takiego i odzyskany przez policje w czesciach i ostatecznie sprzedany).

Czy moze to byc jakis problem z modulem zaplonowym albo cos takiego? Jak to zdiagnozowac? Gdzie szukac pomocy? Sa jakies warsztaty w ktorych mozna zmierzyc rozne tego typu rzeczy?

licze na Wasza pomoc

dzieki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić dwie rzeczy : czy paliwo swobodnie spływa do gaźnika ( odłączyć przewód i zobaczyć ) jeżeli to jest OK, to przestaw iglicę w gaźniku o jedno oczko, tak żeby dawała więcej benzyny. Jeżeli to nie pomoże to najlepiej znaleźć kogoś, kto ma taki sam model i przełożyć z niego moduł zapłonowy - to jest najlepszy sposób na sprawdzenie poprawności działania. Możesz też sprawdzić, czy masa cewki ma kontakt z masą motoru. Często w tym miejscu ( do którego się nie zagląda ) śniedzieje i traci kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem papiery od swojej starej Yamhhy Dt 125 z 85 roku i ona sie dokładnie nazywała DT 125 E-35 LC ale ona nie miała zrozusznika.

Znalazłem jescze jedną ciekawą stronke http://www.dt125.wz.cz/

Co do tego modułu to spróbuj przełożyc ze zwykłej może bedzie dobrze, jak moduł walnięty to ona nie moze utzrymac równych obrotów tylko przerywa cały czas albo wogle nie chce chodzić, albo posprawdzaj wszytkie przewody i cewke zapłonową ( tą pod bakiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona przerywa tylko na wyzszych obrotach, a jak dokladnie sprawedzic czy cewka jest ok ?

Jesli bys cos potrzebowal mam ksiazke do DT i wiekszosc jest do DT do 97-99 roku takze regulacje, ustawienia itp moge Ci przysylac, narazie wyregulowalem zaword wydechowy, membrane pomidziy gaznikiem a cylinderem, gaznik (wedlug opisu w ksiazce wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...