Skocz do zawartości

Synchronizacja gaźników cbr1000f


piotr123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie podłączenia wakuometrów do gaźników w CBR 1000f Dual.

Pierwszy podłączam pod "wentylek"od przewodu podciśnieniowego idącego do kranika,3 i 4 wentylki są od spodu pod gaźnikami(raczej przy dolotach głowicy).Na 2 cylindrze też jest wentylek od dołu,ale nie można się do niego dostać.........za daleko.Dziecko z małą dłonia dałoby rade ale dorosły?Synchronizacje wykonujemy z filtrem i airboksa raczej nie zdejme żeby się tam do niego dostać.

Jednak z 2 gaźnika wychodzi wężyk z zaślepką z boku...czy on służy do podłączenia wakuometra?Czy jest to wężyk do podłączenie podciśnienia kranika na czas synchronizacji?

http://www.bikepics.com/pictures/2183741/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to bardzo niedawno w CBR 1000 F właśnie. Najłatwiej to zamiast śruby na 4 cylindrze wkręcić jakieś coś (ja wkręciłem taki element od scottoilera) na który wyprowadzasz sobie wężyk i go zaślepiasz (tylko nie śrubą, bo to marny pomysł). Na trzecim tak samo, wężyk, zacisnąć i zaślepić. Potem "se" synchronizujesz. Jak nie masz elementu od scottoilera, to nagwintuj kawałek miedzianej rurki i uszczelnij o-ringiem albo miedzianą podkładką.

 

PS oryginalnie w CBR wężyk na drugim cylindrze jest wyprowadzony między gaźnikami.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS oryginalnie w CBR wężyk na drugim cylindrze jest wyprowadzony między gaźnikami.

Witam

Dlaczego Japońcy zrobili tą śrubkę na 4 cylindrze to nie mam pojęcia.Mogli wszędzie zrobić te zaślepione wentylki i by było ok.Ale w zestawie wakuometrów są miedziane nagwintowane rurki tak więc nie będzie problemu.

Mi głównie chodziło o tyen wężyk wychodzący z 2 gaźnika co pokazałem na zdjęciu...Tak więc drugi zegar podłączyć pod ten wężyk i synchronizować?

w serwisówce na rysunku składowym gaźniuków jest pokazany ten wężyk ale nie ma opisu -po co on?jest bo jest;-)

CZyli podłączyć pod niego i działać?...

Edytowane przez piotr123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...