Skocz do zawartości

Najlepszy olej do 2t


Gość Gąsixxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam, ze mi po midlandzie bardziej ochlapuje wydech przy mieszance 1-40 niz znajomemu w yz250 na castrolu 2t racing przy 1-30. Dodam, ze znacznie bardziej kręcę silnik od niego. Dzis zrobłem mieszankę 1-50 i jak dalej będzie tak schlapany ten wydech to biorę castrola. Ipone ma dosc przykrą cenę, dla mnie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, ze mi po midlandzie bardziej ochlapuje wydech przy mieszance 1-40 niz znajomemu w yz250 na castrolu 2t racing przy 1-30. Dodam, ze znacznie bardziej kręcę silnik od niego. Dzis zrobłem mieszankę 1-50 i jak dalej będzie tak schlapany ten wydech to biorę castrola. Ipone ma dosc przykrą cenę, dla mnie odpada.

Ja leje do kata mobil 2t racing, 1:50 i po 2 sezonach upalania w terenie (nie pyrkania) silnik sie trzyma i nie widze jakiś skutków ubocznych. Fakt troche mam ulany cylinder olejem ale to dlatego że zimno jest jeszcze i sie wolno nagrzewa silnik, mimo to z końcowego wydechu nic nie jest ulane. Zauwazyłem też, że gdy sie nie daje w palnik cały czas i motor troszke ostygnie to pojawa się mały dymek z tłumika. i

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przez ok 40 mth lalem połsyntetyk Mobil 1 Extra do yz 250 używanej na torze w największe upały. Po rozbiórce silnika nie wyglądał nic gorzej niż po ujeżdzaniu mniej wiecej taki sam czasna Castrol Racing 2T. Nie zauważyłem dosłownie żadnej różnicy ,poza zapachem, niż na Mobilu Extra. Do jakichś niewysilonych silników w ogóle bym nie wydawal pieniędzy na syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam pytanko.. mam suzuki rg 125f i jaką proponujecie mieszanke?? i jaki olej?? brat mi kupił mixol s i tam pisze ze 50ml na 1litr paliwa... nie za dużo???

Wywal mixol, kup coś lepszego. Taką mieszanke robi sie do pił spalinowych (czyt.do motocykla za bogata) Najlepiej zerknij w serwisówce jaki stosunek przewiduje producent.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixolu można używać do docierania, albo żeby sobie zrobić paćkę z dwusiarczkiem molibdenu przy składaniu silnika. Jeśli nie masz dozownika, to go zamontuj z powrotem, odpowietrz i gitara.

 

Kamsel, producent prawdopodobnie nie podaje wartości jaka ma być zalana, bo ten sprzęt powinien mieć dozownik, wtedy jest tylko podany wydatek dozownika na określoną ilość obrotów tłoka (np. u mnie na 200 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać brata ? :icon_rolleyes: Na dozowniku zawsze będzie MNIEJ kopcił. Jeśli napierdzielał solidną chmurą dymu to miał uwalony simmer od strony sprzęgła albo ktoś niedość, że lał do dozownika to jeszcze do baku (prawdopodobnie jest teraz nielada nagar w silniku).

 

Jak to nie wiesz co zrobić ? Czytaj uważniej i styknie. Cytat "Jeśli nie masz dozownika, to go zamontuj z powrotem, odpowietrz i gitara." Tylko zanim to zrobisz, otwórz sprzęgło, bo pewnie tam cały olej spiernicza do komory korbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamsel, producent prawdopodobnie nie podaje wartości jaka ma być zalana, bo ten sprzęt powinien mieć dozownik, wtedy jest tylko podany wydatek dozownika na określoną ilość obrotów tłoka (np. u mnie na 200 obrotów.

Nie wiedziałem nawet. :flesje:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz do głowy, ja też nie jestem aż tak pewien :icon_mrgreen: Zdarza się też tak, że jak sprzęt nie ma dozownika to ma na korku mieszankę. W mińsku miałem zalecaną 1:30 :D ale to pewnie wartość z czasów kiedy oleje były do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...