Skocz do zawartości

honda cbr 600 rr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem cbr 600 rr z 2004 roku, zmieniłem już wszystkie płyny, motocykl ma przejechane 30000 km, czy po takim przebiegu przydało by się zrobić regulację zaworów i czyszczenie wtrysków-mój problem polega na tym, że gdy motocykl jest zimny słyszę, ale nie zawsze odgłosy z silnika, nie są one stałe, raczej występują nierównomiernie-wydaje mi się, że jest to spowodowane przez zawory, gdy motocykl pochodzi 2-3 min wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nie posiadasz tego motocykla od nowości i tak naparawdę nigdy na 100% nie będziesz wiedział jaki jest prawdziwy przebieg oraz co robił poprzedni właściciel to takie rzeczy są podstawą przy kupnie motocykla. Wtedy możesz spać spokojnie.

 

Jeśli chodzi o te wtryski to robie synchronizację przepustnic a nie czyści :)

I to akurat da się zauważyć, że powoli się rozjeżdżają i nie jest to specjalne groźne dla silnika.

 

Na luzy zaworowe jednak bym chuchał i dmuchał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nie posiadasz tego motocykla od nowości i tak naparawdę nigdy na 100% nie będziesz wiedział jaki jest prawdziwy przebieg oraz co robił poprzedni właściciel to takie rzeczy są podstawą przy kupnie motocykla. Wtedy możesz spać spokojnie.

 

Jeśli chodzi o te wtryski to robie synchronizację przepustnic a nie czyści :)

I to akurat da się zauważyć, że powoli się rozjeżdżają i nie jest to specjalne groźne dla silnika.

 

Na luzy zaworowe jednak bym chuchał i dmuchał...

 

Rozwiń proszę dokładniej to twierdzenie bo ciekawie piszesz w tym temacie.

Interesuje mnie także skąd masz takie informacje?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał jeździć jeden sezon z lekko rozregulowanymi przepustnicami albo z lekko podpartymi zaworami to co byś wybrał?

 

Chyba nic więcej wyjaśniać nie trzeba...

 

Na pewno nie używał bym motocykla do momentu regulacji.

Jedno i drugie szkodzi bardzo silnikowi.

Temat jest bezdyskusyjny ponieważ okresowe przeglądy motocykla należy wykonywać rzetelnie w/g instrukcji.

Jeżeli ktoś czuje się na siłach może oczywiście robić sam bo zaniedbanie przeglądu mści się okrutnie daleko od domu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...