Skocz do zawartości

Kto Lubi Bmw?


straycat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak , a czasem po uczelni i nauce jeszcze odpocząć by się chciało wiec chodząc na max 2 dni w tygodniu do jakiegoś obi na wykładanie towaru to ani nie zarobie na auto ani nie utrzymam .

A praca teraz i tak mi nic nie da jakiś + przy szukaniu już zatrudnienia w zawodzie

W każde wakacje miesiąc praktyk

Wiec za 4 lata staż , za 5 do pracy na etat albo rezydenturę (jak się uda )

Spoko, wiem coś o studiowaniu medycyny, na szczęście nie z mojej strony... Nauki w pi*du i jeszcze więcej... W trakcie stażu, jak się dostaniesz w pierwszym rzucie i nie będziesz musiał przeczekać złego okresu, to z full dyżurami 1900 zł; potem tak jak mówisz to rezydentura, a o taką jaką się chce to trudno jest.

Co najlepsze to problem robi Ministerstwo, bo podobno lekarze są zajebiście potrzebni, więcej miejsc, ale ministerstwo robi swoje listy, daje kasy na tylu i tylu stażystów i kij w oko :-/ Smutne. Ucz się języków obcych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wiem jak to działa .

Staż ma każdy wiec to nie problem i wychodzi troszkę więcej aktualnie bo koło 2 tys

 

No własnie specjalizacją to jest ten moment które może zmienić plany

Ministerstwo rozdaje rezydentury (specjalizacje które opłaca) ale też wpływa na liczbę osób specjalizujących się w ramach etatu (płaci szpital)

Rezydentura ma wysokość ustawową , etat to już tyle ile chce dać Ci szpital ( czasem więcej czasem mniej )

 

A co do języków , hm angielskiego uczę się na uczelni a poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem kursu niemieckiego :)

 

 

Co do modeli to jeszcze M5 E34 może nawet touring

 

Tak jak kiedyś pisałem w temacie marzeń , wygrać w totka kupe kasy i wypełnić garaż takimi samochodami by starczyły na całe życie + kilka

Samochodami które były mechaniczne , prawdziwe

Klucz do ręki i do działania a nie wszystko przez kabel i ze specjalistycznymi urządzeniami a większość elementów nierozbieralna

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 80' + mieliśmy 645 csi w pięknym kolorze - zielony metalik, stary to kupił jak pracował w stanach jako mechanik na ciężarowych i wracając przysłał. Bryka na tamte czasy to był kosmos.

Ja do tej pory mam miłe doświadczenia z autami BMW, szanuję za jakość wykonania która w dalszym ciągu przewyższa konkurencję, jaką nie powiem bo zaraz by się na mnie rzucili z widłami :wink:. W każdym razie gdybym teraz miał kupować nowe auto na 100% skończyłbym w salonie BMW. Podobuje mie się motocykl BMW, mówią na niego cegła czy cosik takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie 635 czasem?

 

.....z tego co pamiętam końcówka była 45 csi i tak to zapamiętałem, jak znajdę na starych zdjęciach to zeskanuję i dodam

 

....takie auto (z tego co pamiętam) widziałem u znajomego Z. Sucharda (był kiedyś kierowcą rajdowym) i odżyły moje wspomnienia. Ma małe muzeum aut w Aninie w szczególności Porsche. Nie wiem jak teraz ale jeszcze nie tak dawno (jakieś dwa lata wstecz) można było pooglądać te sprzęty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 80' + mieliśmy 645 csi w pięknym kolorze - zielony metalik, stary to kupił jak pracował w stanach jako mechanik na ciężarowych i wracając przysłał. Bryka na tamte czasy to był kosmos.

Ja do tej pory mam miłe doświadczenia z autami BMW, szanuję za jakość wykonania która w dalszym ciągu przewyższa konkurencję, jaką nie powiem bo zaraz by się na mnie rzucili z widłami :wink:. W każdym razie gdybym teraz miał kupować nowe auto na 100% skończyłbym w salonie BMW. Podobuje mie się motocykl BMW, mówią na niego cegła czy cosik takiego.

 

Robert w latach 80-tych takich motorów nie było.

Ale wtedy mając nawet te 635, musiałeś czuć się jak Zeus na Olimpie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a tam - ja klasycznie pohejtuję

do oglądania to można sobie obraz kupić a auto się używa - pojechalibyście tym na tor poupalać?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

potrzebuje info na temat BMW 3 - E46

 

czy wersje po liftowe od 2001 mialy silnik benzynowe 2.0 , 6 garnkow ? bo na wikipedia znalazlem info ze po lifcie benzynka z oznaczeniem 320i urosla do 2.2 L , ma to duze znaczenie w oplatach przy ewentualnym sprowadzeniu auta z niemiec , powyzej 2.0 sa dosc duze...a mnie intresuja silniki 6 cylindrowe

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero po e36?

chyba raczej nie - "bałagan" z oznaczeniami był np. przy modelu e21

np. 315 z silnikiem 1.6l, 316 z silnikiem 1,8l, i 320 z silnikiem 2l R4 (M10) lub R6 (M20)

 

jeszcze śmieszniej było z wersjami amerykańskimi e21. od '79 roku szły tam modele nazwane 320i oraz 320is z silnikami o pojemności 1,8 (M10B18)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero po e36?

chyba raczej nie - "bałagan" z oznaczeniami był np. przy modelu e21

np. 315 z silnikiem 1.6l, 316 z silnikiem 1,8l, i 320 z silnikiem 2l R4 (M10) lub R6 (M20)

 

jeszcze śmieszniej było z wersjami amerykańskimi e21. od '79 roku szły tam modele nazwane 320i oraz 320is z silnikami o pojemności 1,8 (M10B18)

 

Amerykańce, mają swoją, własną "produkcję" BMW. Więc nic tam nie szło. Składali i robili je sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...