Skocz do zawartości

Rosnący Luz Kierownicy W Chińskim Skuterze Yukimoto


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jakiś czas temu moja niezniszczalna chińska wunderwaffe (yukimoto pioneer ) miała glebę na parkingu, po prostu wywalił sie na bok z zblokowaną kierownicą. Po podniesieniu wyglądało wszystko ok, zrobił sie niewielki luz kierownicy(zarówno góra-dół jak i prawo-lewo) ale minimalny ledwo wyczuwalny. Sprawę olałem i jeździłem dalej, jednak ten luz sie powiększa i paru mm zrobiło sie parę cm, powiedziałbym że już jest dosyć niebezpiecznie, bo kierownica zachowuje sie jakby była przywiązana i zaczynam sie bać czy kiedyś nie zostanie mi w rękach, bo jeśli tak by sie stało nawet przy zawrotnych 40km/h jakie ten bolid rozwija to pewnie finał będzie w szpitalu czego nie chce....

 

załaczam filmik jak i gdzie jest luz

 

koło trzymałem nogą nieruchomo, jak widać kierownica sie buja jakby była niedokręcona czy coś....

 

i teraz pytanie co z tym zrobić ?? nigdy w życiu nie rozkładałem kierownicy motocyklowej ani rowerowej więc nie mam zielonego pojęcia co gdzie rozkręcić jakieś porady może krok po kroku co zrobić ??

2.na filmiku widać że buja sie jakby w miejscu ,,tego kołnierza'' tam pod nim jest jakieś łożysko tak ?? to jest tzw łożysko główki ramy ?? kolega sugeruje że ono sie rozsypało stąd ten masakryczny luz, jakich kosztów się spodziewać +/- ??

 

generalnie pytam na forum bo nie chcę sie w ciemno zabierać żeby nie spartaczyć, tymbardziej że jest to mój podstawowy środek transportu w okresie wiosenno-letnio-jesiennym bardzo wdzięczny zresztą (przy bardzo niskich kosztach eksploatacji jest generalnie bezawaryjny, jak sam czegoś nie spieprze to sie nie zepsuje :D glebe wtedy zaliczył bo bardzo mi sie śpieszyło, postawiłem go na nierównym na bocznej stopce a wiał huraganowy wiatr, odchodze słysze BUM patrze-leży.... )

 

z góry dzięki za porady jak czegoś nie napisałem to napisze tylko przypomnijcie

pozdrawiam

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szybką odpowiedź, sprawdzę w tygodniu lub w weekend i dam znać (nie mam skutera pod ręką) miejmy nadzieję że tylko to :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliście racje, dokręcone, trzyma się, dziękuje za pomoc można zamknąć

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...