Skocz do zawartości

Długotrwałe leżenie moto na boku


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że sporo osób zostawia leżące moto na boku np. po glebie przez parę minut.

Albo inna sytuacja. Oglądałem filmik gdzie gościu myje RMZ 450 myjką ciśnieniową. Położył moto na prawym boku i tak mył.

Kolega wczoraj zrobił tak samo a po odpaleniu moto zaczął trochę dymić. I nie wiem o co chodzi...(?) Z odmy poszedł olej do filtra i się wypala?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest naturalna pozycja motocykla. Do mycia niektórzy kładą żeby mieć dojście do spodu silnika. Normalne jest również że bo leżeniu w tej pozycji motocykl zakopci. Długotrwałe leżenie na boku po którym motocykl jest od razu odpalony i pałowany może narobić szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest naturalna pozycja motocykla. Do mycia niektórzy kładą żeby mieć dojście do spodu silnika. Normalne jest również że bo leżeniu w tej pozycji motocykl zakopci. Długotrwałe leżenie na boku po którym motocykl jest od razu odpalony i pałowany może narobić szkód.

Mógłbyś to rozwinąć? :) Dlaczego moto kopci po leżeniu, dlaczego po leżeniu nie można od razu odpalać? (Podejrzewam, że olej nie od razu spłynie do miski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopci szczególnie enduro bo tam odma idzie w gaźnik lub do filtra powietrza, w crossówkach odma wychodzi na glebe. Kopci dlatego że olej poprostu wlewa się do odmy a później zostaje przepalony. Po dłuższym leżeniu na boku powinno się odczekać chwile żeby olej spłynął ale nie tyczy się to wszystkich motocykli. Znam przypadek gdzie po transportowaniu motocykla w pozycji leżącej, został on odrazu odpalony i ogień, korba wysypała się po 2min, zbieg okoliczności albo to o czym mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...