Skocz do zawartości

BMW R35


krzysiek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do znawców modeli R35.Dorobiłem się materiału do renowacji R35 (nawet jest tego sporo,braki niewielkie).Chciałbym odrestaurować wersję cywilną,czarny lakier,szparunki,chromy itp.Pytanie :czy felgi,szprychy,piasty były tylko lakierowane,czy też były chromy,a może i chromy i lakier ze szparunkami.Widziałem na zlotach weteranów tyle wersji,że chciałbym o jakieś konkrety w tej materii.Może ktoś zna jakieś materiały gdzie mógłbym to sprawdzić?Będę wdzięczny za każdą podpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do znawców modeli R35.Dorobiłem się materiału do renowacji R35 (nawet jest tego sporo,braki niewielkie).Chciałbym odrestaurować wersję cywilną,czarny lakier,szparunki,chromy itp.Pytanie :czy felgi,szprychy,piasty były tylko lakierowane,czy też były chromy,a może i chromy i lakier ze szparunkami.Widziałem na zlotach weteranów tyle wersji,że chciałbym o jakieś konkrety w tej materii.Może ktoś zna jakieś materiały gdzie mógłbym to sprawdzić?Będę wdzięczny za każdą podpowiedż

 

 

 

Znawcą nie jestem, miałem kiedyś osiołka dawno temu, przywrócony mechanicznie do życia i chyba za dużo chromów. Tu znalazłem stare zdjęcie - wersja kół malowana:

http://motoreq.wrzuta.pl/obraz/0pJ444Buhgg/hist_mod_r35_b

Też widziałem różne wersje.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do malowania R-35, to dawniej w salonach BMW, tak jak dziś można było wybrać w zależności od ceny np. wersję, która miała malowane szprychy, sprężyny, kierownicę itp. Można było dostać motocykl z wyżej wymienionymi elementami w chromie, za odpowiednio wyższą cenę, to samo tyczy się tylnych siedzeń.

Więc, większość ;osiołków; odrestaurowanych na tzw. oryginał, zgadza się z oryginałem, lecz najczęściej pomieszane są wersje, postaraj się trzymać jednej wersji. Dobrze zrobione BMW to dziś rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Co do malowania R-35, to dawniej w salonach BMW, tak jak dziś można było wybrać w zależności od ceny np. wersję, która miała malowane szprychy, sprężyny, kierownicę itp. Można było dostać motocykl z wyżej wymienionymi elementami w chromie, za odpowiednio wyższą cenę, to samo tyczy się tylnych siedzeń.

Więc, większość ;osiołków; odrestaurowanych na tzw. oryginał, zgadza się z oryginałem, lecz najczęściej pomieszane są wersje, postaraj się trzymać jednej wersji. Dobrze zrobione BMW to dziś rzadkość.

Witam

Kolejne pytanie.Skąd mam wiedzieć jak wyglądały te wersje?Może jakiś katalog,dokumentacja,reklamówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Także jestem na etapie budowy BMW R-35 tyle, że z 1951. Z moich informacji wynika, że Osiołek nigdy nie zaznał chromu na kołach w oryginale. Sam lakier i to wszystko. W żadnym katalogu nie było widać takiego ekskluzywnego dodatku. Jeśli się mylę to proszę o poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie posiadasz EMW :wink:

Witaj Moc-u

Czy po powłokach kół możesz określić typ moto nie widząc zdjęcia lub realu?Też jestem zainteresowany bo składam R-35.Kupiłem(prawdę mówiąc w ciemno) 80-90 procent moto.Teraz się okazuje,że np. półki są od EMW(sygnatury).Jednostka napędowa,przednie koło,błotnik,rama,zbiornik,przednie zawieszenie OK.Brak mi tylnego błotnika oraz tylnego koła(mam na wymianę od R25)Może jesteś w stanie coś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troche papierow, ale w duzej mierze pokrywaja sie z danymi zawartymi tu:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Automobilwerk_Eisenach

Witam

Widzę,że problem restauracji zabytków motoryzacji dotyczy wszystkiego co kiedyś jeżdziło.Mam jednak nadzieję,ze prędzej czy póżniej dokopię się odpowiednich materiałów.

A tak poza tematem niemieckim, jak tam Sokół i gażnik?Ja dopiero teraz będę wstawiał Amala.W zeszłym roku

miałem całkowity brak czasu.Mam nadzieję,że w tym roku troszkę wszystko się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...