Skocz do zawartości

Rama + silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zupełnie nowy na tym forum ,więc przede wszystkim witam

Mam 17 lat ujeżdżam zmodyfikowany nieco przez siebie motorower marki Romet ,model Ogar 900.

Lecz nieuchronnie zbliża się chwila,kiedy chciałbym dosiąść czegoś większego.

I tu jest sedno sprawy. Chciałbym zrobić sobie motocykl sam,ale nie tak ,że rame robie sam,ustawiam sam geometrie główki ramy itd. .W zamyśle mam montaż "jakiegoś" silnika do "jakiejś" ramy i tam nieco to scustomować . i teraz mam prośbę. Czy moglibyście mi powiedzieć w jakie inne ramy motocykli wejdą te silniki :

CBR 600 ,KAWASAKi ZZR6R ,SUZUKI GSX-R 750

Dziękuje i pozdrawiam kolegów z forum.

speeder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko mierzysz. :banghead: Te silnik pasują do ram do których zostały stworzone. Pomiędzy motocyklami Suzuki jest dość spory wybór "mieszania" ram z silnikami. GSF, GSX, GSX-F, GSX-R, RF600/900... Większość z nich akceptuje wzajemnie silnik bez lub z małymi przeróbkami. Np. silnik RF600/900 wejdzie w ramę GSX-RW ale w drugą stronę to nie zadziała GSX-R>RF.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych to szansa na szybszą transplantację. :icon_twisted:

 

Żeby było śmieszniej - raz się wysypałem na pysk na takim właśnie Romecie. :biggrin: Ruszyłem, złożyłem jak scyzoryk i chciałem zawrócić na tylnym hamulcu bo ciasno było. A hamulec nie działał więc strzeliłem w przedni. :banghead:

 

Tylne heble działają max.20km od nowości a przednie zawsze działają w systemie 0-1.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastanawiałeś się nad tym,że motocykl "robiony" jest sporo droższy od oryginału? Czy ten robiony motocykl będzie zachowywał się na drodze przewidywalnie? Czy jesteś już takim specem,żeby samemu składać moto? Na allegro jest sporo dziwadeł,w które ktos włożył kasę i chce " to" sprzedać,ale nie ma głupków,żeby to coś kupić.Np http://moto.allegro.pl/duzy-chopper-zaz-sa...1373991553.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci proponował kupić normalny motor jakąś honde f2-f3 to nie są drogie motory w miarę ładny wygląd i 100 koni jak na początek ci na pewno wystarczy jak zaczniesz coś przerabiać to zobaczysz ile czasu i pieniędzy będzie cie to kosztowało i pytanie czy to będzie jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastanawiałeś się nad tym,że motocykl "robiony" jest sporo droższy od oryginału? Czy ten robiony motocykl będzie zachowywał się na drodze przewidywalnie? Czy jesteś już takim specem,żeby samemu składać moto? Na allegro jest sporo dziwadeł,w które ktos włożył kasę i chce " to" sprzedać,ale nie ma głupków,żeby to coś kupić.Np http://moto.allegro.pl/duzy-chopper-zaz-sa...1373991553.html

 

 

Ale kupa. :biggrin: Półka zawieszenia dość finezyjna. Wielkości stołu kuchennego, pewnie waży z 5kg.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speeder

Wysoko mierzysz z rometa przesiadka na 100 konny motocykl może być ryzykowna.

Na taka budowę własnego customa musisz mieć również dość sporo wolnych środków finansowych.

 

A co do tego "customa" http://moto.allegro.pl/duzy-chopper-zaz-sa...1373991553.html to gościu buja sie z tym chyba już 2 rok. To raczej nie ma prawa jeździć i jeszcze ta kosmiczna cena bo oczywiście od 15 tyś on zaczyna aukcję :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. a administracji ,za przeniesienie tematu. fakt jest to duża moc ,trochę śmigałem na większych motocyklach ,rzeczywiście jest olbrzymia różnica ,motorower a motocykl to olbrzymia różnica .

nie chodzi mi o zbudowanie customa ,czyli że sam robię rame itd. chodzi o to by samemu coś spróbować zrobić przy maszynie. wiem np że silniki z cbr 600 wchodzą do CBF 600,chyba cbf 600 ma silniki dławione od CBR 600,tak czytałem przynajmniej.

może to śmieszne ,ale ja naprawdę nie zamierzam dowalać ile wlezie, niby tak się mówi tylko :D.

osobiście nie chodzi mi nawet o moje zdrowie ,ale sam mogę zabić kogoś kto ma na utrzymaniu w domu 3 dzieci i żone,jest mężem ,ojcem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz być oryginalny to kup i przerób Yamahę XS 650

 

Jest jednana sprzedaż :

http://allegro.pl/listing.php/search?categ...0&string=xs+650

 

Świat na punkcie tego motocykla oszalał.

Wejdź na YouTube wpisz bober XS 650 i zobacz co się z niego robi.

 

 

Masz na eBayu wiele części do niej zarówno nowych jak i używanych a o całych kitach nie wspomnąć

Silnik Tego motocykla pracuje poezja. Miałem przyjemność jeździć takim i jest to esencja bobera :-)

 

100kM do samoróbki biorąc pod uwagę że szlify nabierałeś na ogarze ?

 

To mniej więcej tak jak moja yamaha vmax. Motocykl pięknie się rozpędza, pięknie brzmi jego silnik i pięknie wygląda. Ale jak mam od 140km/h i więcej wchodzić w zakręty to dostaje sraczki. Siła hamowania przy 180km/h jest mniej więcej taka jak Twoja ogarem przy 40km/h.

 

Zastanów się poważnie. Tak jak ktoś napisał aby coś takiego zrobić dobrze a jeszcze mieć pod sobą 100kM i nie bać się tym jechać to wyprujesz sobie kieszeń z kasy

Edytowane przez thobeta

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...