Skocz do zawartości

raptor 660 iskrownik stojana


tomas-26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam .Miałem problem z odpaleniem raptora , odłączyłem regulator napięcia i odpalił więc wyjąłem stojan .Okazało się że zwarły kable na zwoju, elektryk przewinął jeden zwój i zamontowałem i oczywiście nie chce odpalić , może iskrownik , ale działał przed rozmontowaniem.

Edytowane przez tomas-26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zapytam przy okazji:

chodzi o KTM 525 SX, serwisówka podaje że cewka ładująca ma wytwarzać przy kopaniu ~30V jednak jest tylko 10V (mierzone kilkoma przyrządami, ale nie oscyloskopem), iskra jest dość dobra, ale mogła by być lepsza. Na podmienionym uzwojeniu wynik jest taki sam. Nigdzie nie ma żadnych zwarć, przebić etc. Jest to błąd pomiaru, czy błąd serwisówki? Czy to możliwe by z 10V powstawała iskra zdolna zapalić mieszankę?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zapalić i 1 V ... wiem dziwnie...ale ma to sens ponieważ Cewka wysokiego napięcia jest transformatorem czyli zespołem indukcyjnym mającym za zadanie zmniejszyć lub zwiększyć napięcie i kwestia tylko przełożenia cewki WN (ile razy podbija napięcie) -- oczywiście wywód czysto teoretyczny bo przy 1V można ale jest to kłopotliwe ze względów konstrukcyjnych cewki --- napięcie zmienne najlepiej mierzyć miernikiem wskazówkowym o ile nie mamy dostępu do oscyloskopu -- teoretycznie pokaże nam napięcie skuteczne czyli obniżone o pierwiastek z 2 ( czyli napięcie przyjmijmy o 30% mniejsze od napięcia PP podawanego przez producenta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zapalić i 1 V ... wiem dziwnie...ale ma to sens ponieważ Cewka wysokiego napięcia jest transformatorem czyli zespołem indukcyjnym mającym za zadanie zmniejszyć lub zwiększyć napięcie i kwestia tylko przełożenia cewki WN (ile razy podbija napięcie) -- oczywiście wywód czysto teoretyczny bo przy 1V można ale jest to kłopotliwe ze względów konstrukcyjnych cewki --- napięcie zmienne najlepiej mierzyć miernikiem wskazówkowym o ile nie mamy dostępu do oscyloskopu -- teoretycznie pokaże nam napięcie skuteczne czyli obniżone o pierwiastek z 2 ( czyli napięcie przyjmijmy o 30% mniejsze od napięcia PP podawanego przez producenta )

 

Z tym że dla generacji WN w cewce ma też znaczenie nie tyle sama jej przekładnia co jeszcze indukcyjność, powodująca powstawanie krótkich a wysokich szpilek. Stąd nic ciekawego się nie stanie po podłączeniu takiej cewki do sinusa (przybliżonego także) 30 V, ale kopnięcie z CDI lub platynek już jest bardziej efektowne.

 

Mierniki cyfrowe, szczególnie te tańsze, są kalibrowane dla sinusoidy 50 Hz, dlatego ich wskazania przy pomiarach ekstremalnych przebiegów w układzie zapłonowym nie muszą odzwierciedlać rzeczywistych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...