Skocz do zawartości

Wkręcanie na obroty, gdy moto zimny.


Kajakk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

LUDZIE poziom w komorze pływakowej sam z siebie się NIE ZMIENIA !!!

Jak wcześniej było ok, a teraz jak zimno już nie, to obstawiam na zły skład mieszanki paliwo-powietrze, a dokładniej jest on za ubogi, jak chcesz korzystać w taką pogode z motocykla to czeka cię ustawianie gaźnika, i obawiam się że samo kręcenie śrubkami nie pomoże za wiele i trzeba będzie pobawić sie dyszami

pozdro

Edytowane przez bananek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczla bym od sprawdzenia czy przepustnica nie jest zacieta, pozniej poszukal bym lewego powietrza miedzy gaznikiem a kroccem ssacy lub simeringiem na wale od strony magneta. Ale jeszcze nigdy mi sie nie przydazylo zeby od lewego powietrza motocykl sam wchodzil na maksymalne obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczla bym od sprawdzenia czy przepustnica nie jest zacieta, pozniej poszukal bym lewego powietrza miedzy gaznikiem a kroccem ssacy lub simeringiem na wale od strony magneta. Ale jeszcze nigdy mi sie nie przydazylo zeby od lewego powietrza motocykl sam wchodzil na maksymalne obroty.

Dodatkowo można sprawdzić odpowietrzenie baku oraz filterek paliwa jeśli takowy posiada.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze nigdy mi sie nie przydazylo zeby od lewego powietrza motocykl sam wchodzil na maksymalne obroty.

 

Wystarczy nieszczelny simmering na wale , żeby takie cuda się działy . Uwierz , przerabiałem to wiele razy naprawiając dwutakty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze gdy przejade motorem dluzszy odcinek, to wszystko sie stabilizuje. Obroty w normie, reszta tez ;)

Może ty ssanie włączasz - takie są jego objawy :D :D

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewego powietrza nie lapie, bo patrzylem na kruciec i wszystko ok.

Powiedź jak widzisz lewe powietrze?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to nie jest to. Ssanie mam ciagle wylaczone, w ogole go nie ruszam.

 

Za bogata mieszanka. Powinien zimny odpalać tylko na ssaniu bez dodawania gazu.

 

Pokręć śrubką od składu paliwa/powietrza przy gażniku po 2-3mm. Najpierw dokręć ją do oporu, następnie odkręć 1,5 obrotu. Jeśli źle odpala na ssaniu bez dodawania gazu to pokręć po 2-3mm w prawo/lewo do czasu gdy będzie OK. Rozrusznikiem za każdym razem nie kręcić dłużej jak 3-5 sek.

Regulację przeprowadzić na zimnym silniku.

Gdy będziesz miał poprawę, to wymiń świecę na nową i przejedź się kilka km, nie doprowadź do jej zalania bo się uszkodzi.

Natomiast regulację wolnych obrotów dokonujemy inną śrubką na rozgrzanym silniku, najlepiej po jeździe.

Gdybyś nie wiedział, gdzie są te śrubki to powiem Ci jak jest u mnie w jednym moto jednocylindrowym.

1. Paliwo/powietrze

Śrubka na gaźniku od strony cylindra, pionowo gwintem do góry. Podejście krótkim płaskim śrubokrętem

2. Wolne obroty

Śrubka poziomo na sprężynce koloru żółtego. Na gaźniku z boku przy dźwigni, do której przymocowana jest linka gazu.

Tej regulacji musisz się nauczyć, bo na skutek drgań śrubki mogą zmienić swoje położenie.

Edtyt.

Zwróć jeszcze uwagę na dźwignię ssania, czy nie jest luźna i czy nie odbija po puszczeniu. Dokręcić śrubkę mocującą dźwignię.

 

 

Edytowane przez kawa2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...