Skocz do zawartości

Błędy w nazwie modelu


Tomicb500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaja, właśnie sprawdziłem swój dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. Zamiast Suzuki SV650S mam wpisane VS 650/S. Zmieniać czy zostawić tak jak jest?

 

Zostaw. Wszystko jedno czy to Sportowa V-ka czy V-ka Sportowa;)

Z drugiej strony przeklamania w nazwie sa brama do naduzyc generowanych przez kolejnych wlascicieli - rozwali moto, kupi jakies bez papierow, przewali numery i nikt mu nie udowodni ze nie ma np. Keweseki CBR 1150;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ...

Wczoraj byłem w wydziale komunikacji w celu wykreślenia z DR wpisu przewłaszczenia. Musiałem udać się do samego Capo tuti Capi by przepchać sprawę. Bo bank wystawiający oświadczenie "sprzedał" się innemu bankowi i nazwa była inna, bo oświadczenie dotyczyło żony i mnie, a DR jest tylko na mnie, bo na piśmie było że, rzecz dotyczy kredytu, a nie wpisu w dowodzie ...

Trzy powody by odmówić wykonania wykreślenia wpisu. I gdybym się nie zaparł jak osioł, gdyby nie interwencja kierownika to wyszedłbym jak pyszny z odmową wykonania wpisu.

Jak się trafi na biurwę to trzeba się liczyć że następnym razem mogą być problemy. Jak się trafi świadomego diagnostę to nie podbije modelu Suzuki CBR ... i o ile od ręki, od razu da się wyjaśnić błąd, o tyle po kilku latach może to być niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei mój kumpel ma motocykl z 2002 roku. W dowodzie jest rok produkcji 2004, ale w tym roku to była pierwsza rejestracja pojazdu. Moto sprowadzany z Niemiec. Myślicie, że to był jakiś wałek i robić coś z takim fantem czy traktować to jako pomyłkę w papierach i olać sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei mój kumpel ma motocykl z 2002 roku. W dowodzie jest rok produkcji 2004, ale w tym roku to była pierwsza rejestracja pojazdu. Moto sprowadzany z Niemiec. Myślicie, że to był jakiś wałek i robić coś z takim fantem czy traktować to jako pomyłkę w papierach i olać sprawę?

 

Akurat to, to nie wałek. Niemcy, o ile wiem wpisują rok rejestracji do dowodu. W Kawie też tak mam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też u mnie jest podobnie po numerach VIN można to podobnież, mam numer zaczynający się od 04 co podobnież oznacza rok produkcji, a w dokumentach 2005, pewnie data rejestracji.

 

I wszystko było by dobrze gdyby nie ta nieszczęsna przerabiana 8.

 

Kolego pawelekmal od dawna masz cbf, bo mam kilka pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, to nie wałek. Niemcy, o ile wiem wpisują rok rejestracji do dowodu. W Kawie też tak mam.

 

Ale już w polskim dowodzie tak ma. Kupił go już w PL od drugiego właściciela i w tym dowodzie był rok rejestracji i rok produkcji 2004, a po VINie wychodzi, że produkcja w 2002. Jak oglądaliśmy go przy kupowaniu to tylko porównywaliśmy nr ramy z tym wbitym w dowód, ale nie zorietnowaliśmy się że w VINie nie ma żadnej 4.

Wiec nie musi się tym przejmować?

 

edit: trochę to dziwne... i wprowadza w błąd. Myśleliśmy, że kupujemy moto z 2004, sprzedawca też tak mówił. A jak kolega będzie chciał sprzedać to trzeba będzie cenę opuścić bo rocznikowo 2 lata starszy jest :icon_rolleyes:

Edytowane przez pawelekmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właścicielem modelu SC ileś tam :biggrin: Nie pamietam,czy w ogóle był kiedys taki model Hondy :biggrin:

 

Honda oznacza swoje modele właśnie SC i PC-ileś tam. Mało wiesz o swoim moto. :biggrin:

 

 

Ale jaja, właśnie sprawdziłem swój dowód rejestracyjny i kartę pojazdu. Zamiast Suzuki SV650S mam wpisane VS 650/S. Zmieniać czy zostawić tak jak jest?

 

A to lipa. VS to tez model Suzuki tylko że 800ccm i całkiem inne niż SV.

 

 

W UK też data pierwszej rejestracji jest przyjmowana za rocznik moto.

pzdr

 

Dokładnie. Jak moto sprowadzone to dają nr. rej. zbliżony do rocznika produkcji, a jak nie da się ustalić roku produkcji to zbliżony rocznik dają. Bo w UK nr.rej. zawiera rocznik pojazdu. Ale to akurat wiesz. :biggrin:

 

 

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...