Skocz do zawartości

czy trzeba wozić umowe kupna-sprzedaży ze sobą po kupnie?


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jest jakiś przepis zakazujący jeżdżenia cudzymi pojazdami? masz mieć dowód rejestracyjny i ubezpieczenie oc - nie ma znaczenia na czyje jest nazwisko wystawione

na przerejestrowanie formalnie jest 30 dni

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

co się dzieje jeżeli zatrzymuje nas policja i nie ma się przy sobie umowy kupna motocykla kupionego np dwa dni temu?

 

Pytanie dla mnie teoretyczne ale jestem ciekawy.

 

Jak masz wazny przeglad i OC to nic sie nie dzieje. Najwyzej zapytaja czyje to moto. Gorzej jak dowcipny sprzedajacy zglosil kradziez:) Wtedy jestes zlodziej a nie nowy wlasciciel;) Posiadanie umowy moze pomoc w negocjacjach przy probie zatrzymania dowodu rejestracyjnego za stan techniczny (bo dopiero kupilem, bo nie zdazylem, bo bede musial jechac odbierac na drugi koniec Polski itp...).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie słyszeliście o czymś takim że polisa OC jest nieważna bez umowy ?

 

wiem, że normalny niebieski nic nie powinien zrobić, ale są ***. PS ja mam motory na mnie przerejestrowane, ale jeździłem przez 25 dni na dowodzie sprzedającego kiedyś,

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie słyszeliście o czymś takim że polisa OC jest nieważna bez umowy ?

 

wiem, że normalny niebieski nic nie powinien zrobić, ale są ***. PS ja mam motory na mnie przerejestrowane, ale jeździłem przez 25 dni na dowodzie sprzedającego kiedyś,

 

umowa jest przypisana do pojazdu, ale i tak musisz iść do danego ubezpieczyciela i przepisać umowę na siebie, bo każdy sprzedający zgłasza, że pozbył się pojazdu.

Żeby przepisać umowę najlepiej już mieć dowód rejestracyjny (może być ten tymczasowy), a jak nie masz dowodu jeszcze to i tak trzeba iść, żeby sporządzili aneks do tamtej umowy co była na poprzedniego właściciela, a jak już bedziesz miał dowód rej. to idziesz i już na Ciebie przepisują umowę.

 

nikt mi nigdy nie robił żadnych problemów z przepisaniem umowy często da radę to załatwić tel. i e-mailowo..wtedy dzwonisz, mówisz, że chcesz przepisać umowę , oni każą Ci wysłac skan umowy, dowodu osobistego i rejestracyjnego i przepisaną umowę wysyłają Ci pocztą. Tak więc luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak wole wozić ze sobą umowę gdy moto mam kupione. No chyba że latam któryś miesiąc z kolei na czyimś OC na co wcześniej ugadałem się ze sprzedającym, to umowa jest bez daty i lepiej nie pokazywać takowej. :biggrin: Ale jak masz wszystko git-legal to czemu nie wozić? Pokazywać nie musisz na początku, jak będzie jakiś problem to wtedy możesz sobie "przypomnieć" że jednak masz gdzieś umowę w kieszeni. :biggrin:

 

 

W UK jest fajnie z dowodami rej. Kupujesz moto to dostajesz tylko mały wycinek dowodu, resztą odsyła sprzedający do urzędu. Jeździsz z kwitkiem do czasu aż dostaniesz pocztą dowód ze swoimi danymi. No chyba że gość nie wysłał albo że "Royal poczta" jak zwykle przepiła Twój nowy dowód. :banghead: A to się zdarza, mi na 2 moto nie przysłali. Wtedy pisze się maila do DVLA i wysyłają kolejny. :clap: Bez bólu, opłat, zrzędzenia, chodzenia po okienkach...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie słyszeliście o czymś takim że polisa OC jest nieważna bez umowy ?

 

wiem, że normalny niebieski nic nie powinien zrobić, ale są ***. PS ja mam motory na mnie przerejestrowane, ale jeździłem przez 25 dni na dowodzie sprzedającego kiedyś,

 

 

jak rejestrujesz na siebie... to do odbioru twardego dowodu musisz mieć przepisane OC na siebie.

Ogólnie OC poprzedniego właściciela zawsze przechodzi na Ciebie i masz 30 dni od zakupu aby je wypowiedzieć ! ! !

Jeśli tego nie zrobisz tylko wykupisz sobie swoje... to bedziesz musiał opłacić dwa.

 

Poprzedni właściciel zgłasza że pozbył się moto u ubezpieczyciela jednak to nie znaczy że ubezpieczenie wygasa.

Jest cały czas ważne! ! !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...