Skocz do zawartości

KTM EXC 300


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio bylem obejrzec exc 250(wiem temat dotyczy 300cc ale nie chce nowego robic) i jako ze po przeczytaniu jakie to ćwiara ma pierdoniecie to odpaliłem zaraz zapiołem 2 a tu ..... zgasł no to one more time i to samo. czego to jest przyczyna cos ze sprzeglem ? potem jak juz ruszylem to biegi szly normalnie wskakiwaly i wyskakiwaly latwo czyli rozlacza a zaden tez nie wypadl.

tak jest w tego typu motorach ze mu trzeba prawa reke od staru do oporu zeby w ogole ruszyl. sytuacja ta miala miejsce i na 1 i na 2.

tak pytam bo kolo go nie przedal a mam go u siebie w miejscowosci a i tak EXC planuje kupic na wiosne

Bylo szarpniecie gdy wbiles bieg i zgasl? Sprzęglo ciąglo?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo szarpniecie gdy wbiles bieg i zgasl? Sprzęglo ciąglo?

 

 

wiesz wbiłem bieg nic nie szarpnęło i jak potrzymales na sprzegle gals albo jak ruszyc z malutkiego gazu schciales. wydaje mi sie ze nie ciagnelo bo potem na obrotach i kolejnych biegach szedl zdrowo czy to jednak nie oznacze ze sprzeglo ciagnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wbiłem bieg nic nie szarpnęło i jak potrzymales na sprzegle gals albo jak ruszyc z malutkiego gazu schciales. wydaje mi sie ze nie ciagnelo bo potem na obrotach i kolejnych biegach szedl zdrowo czy to jednak nie oznacze ze sprzeglo ciagnie?

KTM pod wzgledem sprzegla to porazka zwlaszcza starsze modele. Wydaje mi sie ze sprzeglo na wykonczeniu, ale przez neta ci nie powiem na 100%, probowales wiecej gazu dac i ruszac? Ogolnie chyba rozroznaisz pojecie ciagnacego sprzegla od slizgajacego sie? ;) sory za brak polskich liter ale mam tylko jedna reke sprawna.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM pod wzgledem sprzegla to porazka zwlaszcza starsze modele. Wydaje mi sie ze sprzeglo na wykonczeniu, ale przez neta ci nie powiem na 100%, probowales wiecej gazu dac i ruszac? Ogolnie chyba rozroznaisz pojecie ciagnacego sprzegla od slizgajacego sie? ;) sory za brak polskich liter ale mam tylko jedna reke sprawna.

 

 

ciągnie nie bardzo a ślizganie poprzez samochody wiem jak to jest i takiego czegos nie czulem.

jak na starcie dostal w palinik to nie bylo zamula szedl od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnie nie bardzo a ślizganie poprzez samochody wiem jak to jest i takiego czegos nie czulem.

jak na starcie dostal w palinik to nie bylo zamula szedl od razu

Ciągnące sprzęglo objawia sie tym, że gdy stoisz na sprzegle z wibitym biegiem motor chce delikatnie sie toczyc do przodu a gdy przytrzymasz go nogami gasnie wowczas trzeba trzymac gaz (kiedy lekko ciagnie). Nie mialem takiego przypadku jeszcze mi gdy gasl to bylo szarpniecie przy wbjaniu biegu bo sprzego ciaglo, teraz po wymianie paru pierdól w sprzegle nie ma opcji zeby zgasl bez gazu tez spokojnie moge ruszyc. A silnik dobrze pracowal? Nie zamulal na niskich obrotach?

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnące sprzęglo objawia sie tym, że gdy stoisz na sprzegle z wibitym biegiem motor chce delikatnie sie toczyc do przodu a gdy przytrzymasz go nogami gasnie wowczas trzeba trzymac gaz (kiedy lekko ciagnie). Nie mialem takiego przypadku jeszcze mi gdy gasl to bylo szarpniecie przy wbjaniu biegu bo sprzego ciaglo, teraz po wymianie paru pierdól w sprzegle nie ma opcji zeby zgasl bez gazu tez spokojnie moge ruszyc. A silnik dobrze pracowal? Nie zamulal na niskich obrotach?

 

 

z niskich dobrze szedl tylko wlasnie te gasniecie mnie zniechecilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wbiłem bieg nic nie szarpnęło i jak potrzymales na sprzegle gals albo jak ruszyc z malutkiego gazu schciales

 

jak wbiłeś bieg i trzymałeś sprzęgło to obroty biegu jałowego spadły ?? jak spadły tzn że sprzęgło ciągnie.....

 

to było już hydrauliczne sprzęgło ??

 

z tym małym gazem to kwestia mocno dyskusyjna.....exc 250 jest elastyczny ale z bardzo wolnych obrotów nie ruszy to nie traktor pokroju xt600 żeby prawie samym sprzęgłem ruszać, przynajmniej jak ja miałem okazje sie przejechać 250 97 to tak było, jak dałeś bardzo mało gazu to gasł przy ruszaniu

 

załatw kogoś z okolicy kto latał takim sprzetem niech on oceni

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz ciężko ocenić czy to wina motoru czy brak Twoich umiejętności w ruszaniu. Wiadomo że ten motor wymaga trochę wprawy żeby nim płynnie ruszać.

Ale z kolei ćwiartka i to zwłaszcza EXC ma już na tyle mocny dolny zakres obrotów że osoba która już jeździła na jakimkolwiek motocyklu nie powinna mieć problemu.

 

Podczas jazdy, jak motor zachowywał się na niskich obrotach? Może ma uszkodzony zawór wydechowy który jest cały czas otwarty. U kumpla tak było że jak zawór był na stałe otwarty to dużo gorzej się ruszało z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wbiłeś bieg i trzymałeś sprzęgło to obroty biegu jałowego spadły ?? jak spadły tzn że sprzęgło ciągnie.....

 

to było już hydrauliczne sprzęgło ??

 

z tym małym gazem to kwestia mocno dyskusyjna.....exc 250 jest elastyczny ale z bardzo wolnych obrotów nie ruszy to nie traktor pokroju xt600 żeby prawie samym sprzęgłem ruszać, przynajmniej jak ja miałem okazje sie przejechać 250 97 to tak było, jak dałeś bardzo mało gazu to gasł przy ruszaniu

 

załatw kogoś z okolicy kto latał takim sprzetem niech on oceni

 

 

wbity bieg trzymalem go na sprzegle bo cos tak jeszcze patrzylem do tylu i zgasl.

to jest 98 rok nie wiem jakie tam jest ale cos gadal kolo ze na takich ludzie wala bez sprzegla biegi alo on tak nie robi wiec mozliwe ze taki tam jest wlasnie.

 

problemow z krecaniem sie nie mial tzn. pyrkalem nim j*b maneta to szedl bez chwili zawachania.

 

ruszalem za pierwszym razem tak na wyczucie tzn jak to w ogole ruszyc z miajsca po tych 2 razach jak zgals to zaraz jeden mu dalem i w dupe od samego ruszenia dostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...