Skocz do zawartości

zarejestrowanie już wyjerestrowanego


barnej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Ogólnie pytanie dotyczy zarejestrowania motoru raz wyjerstrowanego w polsce tzn.M-72.

Mam motor w Polsce i jest zarejestrowany na mnie i mam wszystkie papiery,teraz obecnie przebywam na obczyznie ale za niedługo jade do Polski i chciałbym go przywieść do UK.Troche grzebałem w wyszukiwarce i jak dobrze zrozuminałem żeby zarejestrować maszyne w UK pierwsze trzeba ją wyrejestrować w kraju i z tym nie ma problemu, ale co jeśli znudzi mi sie emigracja i będe chciał go na nowo zarejestrować w naszym kraju?

Znalazłem że:

Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży,

 

2) zabytkowego,

 

3) mającego co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od lat 15, uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

 

jest jeszcze czasowe wyrejestrowanie pojadu ale zdaje sie sie że najdłużej można na 3 miechy

 

mój motor jest nawet starszy niż 25 lat ale jak ktoś mi powiedział że na pkt3 może mój motor sie nie kwalifikować bo emek na naszych drogach jezdzi jeszcze dużo.Ogólnie nie chce sie znaleść w ciemnej d... więc pytam może coś wiecie na ten temat

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejstrujesz ,a to ze jezdzi ich sporo to tylko swiadczy o dobrym wykonaniu motocykla.wyobrazić se potrafisz jakiś chiński skudr po 25 latach? :icon_biggrin: wal do wydziału komunikecji o weterana ,przegląd itp i pociskaj maszyną :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zarejstrujesz ,a to ze jezdzi ich sporo to tylko swiadczy o dobrym wykonaniu motocykla.wyobrazić se potrafisz jakiś chiński skudr po 25 latach? :icon_biggrin: wal do wydziału komunikecji o weterana ,przegląd itp i pociskaj maszyną :lalag:

A wiesz o tym, że jak zarejestrujesz na weterana to musisz pytać konserwatora zabytków o zezwolenie przekroczenia granicy?

Czyli to nie takie hula hop.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 5 miesięcy temu...

Tak jest ciągłość umów. Czytałem że można tylko zarejestrować na zabytek lub unikat a na normalne blachy to będzie nie możliwe

 

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

 

Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieży,

 

2) zabytkowego,

 

3) mającego co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od lat 15, uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

 

 

 

Ciebie tyczy się punkt 1 lub 3ci-

Przy pierwszym masz zabytek z wpisem do rejestru zabytków i żółte blachy.

3 opcja to przywrócenie do ruchu jako "unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

" - rejestrujesz na zwykłe blachy.

Jak już ktoś napisał w przypadku zabytku musisz mieć pozwolenie na wyjazd za granicę, zgłaszać remonty te poważniejsze itd.Plusem jest przegląd bezterminowy i możliwość okresowej opłaty OC (chyba że już to znieśli )

 

Przy opcji 3ciej używasz jak zwykłego pojazdu, robisz przeglądy płacisz OC.

 

W obu przypadkach musisz mieć kwit od rzeczoznawcy motoryzacyjnego.

 

Sprawę badałem w urzędzie dosłownie kilka tyg temu bo chce rejestrować SHL - myślę że od tego czasu nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...