Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w końcu firma NGK odpisała, cyt "Katalog nie przewiduje świecy irydowej do Pana motocykla. Jedyną świecą dostępną do Pana motocykla jest świeca która obecnie Pan użytkuje, czyli NGK CPR8EB9". Czyli gdyby ktoś chciał założyć świece irydową, musi kupić Denso IU24A (5365).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolektor wydechowy trzeba zdemontować i wysłać do mnie wykręcając wcześniej z niego sondy lambda.

Otwieram tylko puszkę katalizatora na spawach znajdującą się w kolektorze wydechowym, usówam zawartość i zaspawuję nierdzewką tak by za wiele po elemencie nie było widać że było w nim cokolwiek robione co nie utrudni później sprzedaży motocykla. Jedyny minus usunięcia katalizatora to zapach spalin który jest inny teoretycznie gorszy .Niektórym to przeszkadza .Zapach ich jest taki jak ze starszego sprzęta gaźnikowego i tyle.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o Hondę ST1100, 1300? .Ani jednego jeszcze nie robiłem .

Po świętach przylatuje nastęny komin do XT1200 na moda.Właściciel jest rodakiem ale mieszkającym u Niemiaszków.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak z tym "braniem oleju" przez wasze XTZ 1200 ?

 

Odnośnie dłuższego wyjazdu w 2015 roku, coś sobie po woli knuję i zastanawiam się czy zasadnym było by zabrać olej na dolewkę. W moim poprzednim motocyklu / GS1200adv/ było to normalne, że min. litr trzeba zabrać planując wyruszyć dalej od domu, natomiast Varadero 1000 nie brało ani kropli. Mój/moja xtz - jak kto woli- ma dopiero przejechane 1000km więc nie mam doświadczenia w tym temacie, ale proszę o opinie tych , którzy przejechali na xtz 1200 po kilkanaście tyś.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o Super Tenere dlatego skrótowo napisałem ST :-) ale tylko o koszt usunięcia kata bo sam komin mam Leo Vinci.

Koszt jego usunięcia całe 80pln.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prędzej czy później przyjdzie czas na wymianę oleju w silniku.
Pytanie do Was, jaki olej stosujecie w swoich Tereskach?
Pytanie drugie, jaki olej stosowany jest w przekładni- wał kardana

 

Dziś z moim przyjacielem, kupiliśmy Super Tenere, rok 2010, przebieg 1030 km., malowanie niebieskie.Rewela. Motocykl ma na wyposażeniu dolną płytę, i dwa boczne kufry, resztę musimy doposażyć.
Chcemy kupić gmole, i w związku z tym mamy techniczne pytanie, czy dostęp do paneli bocznych, np.prawa strona, po zamontowaniu ich, nie będzie utrudniony? Da się zdjąć boczek, czy trzeba będzie demontować gmol?

 

http://allegro.pl/gmole-heed-yamaha-xt-xtz-1200-super-tenere-10-14-i4888530153.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Chciałbym się dowiedzieć na jakich oponach jeździcie w swoich xt 1200. Wiem, że to jest to temat rzeka, że gdzieś może to już było. Zakładam, że wypowiedzą się Ci, co mieli a nie słyszeli. Ja osobiście przerabiałem temat anakee 1 i 2 na gs 1200. Było ok, tylko nieciekawie w Albanii w ok. 35 st - wrażenie uślizgów. Teraz w Teresce mam metzelery tourance. Wszystko jest w porządku do ok. 10 st. a poniżej tej temp. robią się jakieś twarde - opony z 2013. Przydałyby się świeże opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś jednoznacznie doradzić. Przede wszystkim nie napisałem gdzie zamierzasz w wiekszości jeździć czy głównie asfalt czy także jakiś cięższy teren.

Ja aktualnie mam Anakee 2 i nie narzekam. W poprzednim moto Vstrom 1000 założyłem Anakee III i na asfalcie super ale na mokrej trawce czy lekkim błotku masakra. Notabene Anakee III są montowane do fabrycznie nowych GS 1200.

Poszperaj w necie jakieś testy bo na forum to będzie "milion" opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ciężkim terenem mam opory z tym moto :) Do tej pory był raczej asfalt, a szuter czy inne polne i leśne - okazjonalnie.Standard 95%-5% . :biggrin:Może z ciekawości chciałbym spróbować innych opon i innych dróg, żeby po prostu łatwiej było w piachu. Myślałem nad heidenau k 60 scout. Opinie raczej dobre; tylko nie wiem jak one zachowują się przy wyższych prędkościach(indeks T), na mokrym i w wyższych temperaturach. Latam raczej turystycznie i nie szukam opon, żeby tylko sobie dojechać.

Wiem, standardowo po szutrach anakee 2 i tourance dają radę,(piloty road też idą) ale tamte scouty strasznie mi się podobają :rolleyes: Może warto tylko z tego względu je brać?

Kurde teraz to w ogóle mam pustkę w głowie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...