Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z poznania kto jezdzi Tereską ? Chciałbym prosić o szybką ocenę zanim pojadę z kaską po mam nadzieje tą własciwą.

 

Kto ma oparcie na top case ? gdzie to kupić ? w salonie yamahy pytałem to lipa.

Hej ja z Poznania. Nie ma problemu moge podjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Otóż moją Treskę zakupiłem w Szwajcarii ze wszystkimi możliwymi dokumentami.

Gwarancja jest do maja 2014(moto 2011). W salonie Yamahy w Warszawie bardzo "sympatyczny" pan

stwierdził,że na terytorium RP gwarancja na moto ze Szwajcarii nie obowiązuje.

Dodam że motocykl absolutnie bezwypadkowy odkupiony z salonu KTM.

Czy pan ma rację,czy to tylko jego widzimisię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem standardowa gwarancja jest na dwa lata , w zeszłym roku w Polsce do nowych mogłeś mieć 4 lata ale to było ubezpieczenie i to warunkowane tym że musisz wszystkie przeglądy robić w salonie w którym kupiłeś , taka sobie mała głupotka.

 

Calmadonii dzięki z góry za obiecaną pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem standardowa gwarancja jest na dwa lata , w zeszłym roku w Polsce do nowych mogłeś mieć 4 lata ale to było ubezpieczenie i to warunkowane tym że musisz wszystkie przeglądy robić w salonie w którym kupiłeś , taka sobie mała głupotka.

 

Calmadonii dzięki z góry za obiecaną pomoc,

dzięki. Widzę,że jesteś mocno w temacie. To jeszcze dodatkowe pytanko. Czy swoją Tereskę serwisujesz w autoryzowanym ,czy też nie.

Do swojego moto mam oryginalną książkę z całą historią i zastanawiam się czy nie kontynuować. Chyba nie byłoby gorzej przy ewentualnej odsprzedaży. Ale nie mam zielonego pojęcia jakie to koszta. Zakładam standardowy przegląd (płyny ,filtry itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem standardowa gwarancja jest na dwa lata , w zeszłym roku w Polsce do nowych mogłeś mieć 4 lata ale to było ubezpieczenie i to warunkowane tym że musisz wszystkie przeglądy robić w salonie w którym kupiłeś , taka sobie mała głupotka.

 

Calmadonii dzięki z góry za obiecaną pomoc,

 

 

spoko,działamy jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby, ja posiadam taką: http://www.motobagaz.pl/szyba-turystyczna-givi-d447st-do-yamaha-xt-1200z-super-tenere-1012-p-2534.html

ochrona przed wiatrem zadowalajaca, 120km/h mozna jechać z otwartą szybką przy moim wzroście(177), dodatkowo posiadam boczne deflektory org.
Jednak chyba teraz bardziej bym się skłaniał do szybko zdejmowanego deflektora, są takie z opcją przypinania na kluczyk. Chodzi o to, że gdy zjeżdzamy z asfaltu szyba ogranicza widoczność z przodu motocykla. Co kto lubi i co komu się podoba
Co do serwisu ja przed sezonem zdecydowałem się nie oddawać do aso, mimo, że wcześniejsze przeglady były w aso ze wszystkimi wpisami. Oddałem moto do warsztatu z jakas tam renomą, co zajmują sie podobnymi sprzetami. Też bedzie wpis w książkę serwisową. Myśle że jakość/koszty usługi będą na korzystniejszym poziomie. Znajomy swoja xt120z serwisował w yamasze na targowej mówił, że jest zadowolony.
Pozdrawiam

post-69665-0-01830400-1394996239_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rrobo wielkie dzięki za info.Pozwolisz że troszke odbiegnę.

Mieszkamy prawie za miedza. Koniec tego tygodnia ma być już do jazdy(podobno)

Może w piatek ,ewentualnie w sobotę spotkamy sie powiedzmy w Macu na Zakręcie.

Zamienimy ze dwa zdania. Może coś na temat ewentualnego wypadu 11 kwietnia.

Znajdziesz chwilę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem czy któryś z was już tam był http://www.yamahasupertenere.com/index.php?board=5.0 polecam wiele fajnych inspiracji



dzięki. Widzę,że jesteś mocno w temacie. To jeszcze dodatkowe pytanko. Czy swoją Tereskę serwisujesz w autoryzowanym ,czy też nie.

Do swojego moto mam oryginalną książkę z całą historią i zastanawiam się czy nie kontynuować. Chyba nie byłoby gorzej przy ewentualnej odsprzedaży. Ale nie mam zielonego pojęcia jakie to koszta. Zakładam standardowy przegląd (płyny ,filtry itp)

Nową pewnie bym serwisował w yamaha ale jest tyle serwisów że jest z czego wybierać , na moim terenie do Wrocławia sie nie jezdzi. a Kłodzko jak najbardziej. Do tego kilka mniejszych firm z tradycjami.

 

Jakie lampy dodatkowe polecacie i gdzie najlepiej kupić boczne owiewki ?

Edytowane przez Ralf Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich oponach jezdzicie co wybrać? więcej asfalt ale chciałbym wjechać na szutry i lekki teren,?

 

Calmadonii dzięki za ocene dostałem proformę działam i raczej w piątek odbieram srebrną którą obejrzałeś cena 39500 z przeglądem, opony do wymiany nie chcieli sie ugiąć, trudno chcę moją Tereskę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich oponach jezdzicie co wybrać? więcej asfalt ale chciałbym wjechać na szutry i lekki teren,?

 

Calmadonii dzięki za ocene dostałem proformę działam i raczej w piątek odbieram srebrną którą obejrzałeś cena 39500 z przeglądem, opony do wymiany nie chcieli sie ugiąć, trudno chcę moją Tereskę :)

 

 

będzie Pan zadowolony ;) jest piękna :)

 

ja latam na tourance metzeler , są ok ale porownania nie mam wiec trudno mi obiektywnie doradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej mojej nie ma deflektorów tych bocznych w polskich sklepach 477 w anglii z przesyłką niecałe 260 złotych za parę w dowolnym kolorze.

 

 

http://www.ebay.pl/usr/slipscreenslimited

 

 

http://www.ebay.pl/itm/YAMAHA-XTZ-1200-Z-SUPER-TENERE-WIND-DEFLECTORS-MADE-IN-THE-UK-10-colours-/261415158585?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item3cdd8ec339&_uhb=1

Edytowane przez Ralf Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich oponach jezdzicie co wybrać? więcej asfalt ale chciałbym wjechać na szutry i lekki teren,?

 

Calmadonii dzięki za ocene dostałem proformę działam i raczej w piątek odbieram srebrną którą obejrzałeś cena 39500 z przeglądem, opony do wymiany nie chcieli sie ugiąć, trudno chcę moją Tereskę :)

ja po kilkudniowym studiowaniu internetu i różnego rodzaju rankingów zakupiłem Anaaki 3.

Przejechałem do tej pory 400km także niewiele mogę powiedzieć. Wydaje mi się że są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam metzeler tourance exp są to bardzo popularne opony w wielu sprzętach jednak są to szosowe opony, jeszcze bardziej szosowe będą nexty, W poprzednim motocyklu pokusiłem się o założenie Haidenau k60 scout, sa już bardziej terenowe. Za miesiac zakadam micheliny anakee 2 wydaje mi się, że to jest najlepszy kompromis między jazdą szosową a terenową. Jak bym się w maju nie wybierał w długą szosową trasę zakładałbym metzeler karoo 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...