Skocz do zawartości

Czyszczenie kombinezonu skórzanego


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was może wie gdzie w Warszawie można wyczyścić kombinezon. Chodzi również o czyszczenie ( wypranie ) środka kombinezonu. Delikatnie mówiąc trochę przykro pachnie. Z góry dziękuje.

 

 

Podłączam sie pod pytanie kolegi :icon_biggrin:

 

Pozdro

Edytowane przez pieta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mój serdeczny kolego mamy w Wawie na Targowej takiego pana, co wykonuje takie czynności. Jednak znając twoje zapędy artystyczne będziesz chciał sam tego dokonać, więc polecam dobry sklep sportowy są tam środki do dezynfekcji i pielęgnacji wewnętrznych materiałów naszych kombi.

 

Czytanie za zrozumieniem boli? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart3g Niewiem czy ta aluzja do mnie i kolegi Pieta, ale ulica Targowa w Wawie ma jakieś 3km długości i ponad 100 adresów w tym kilkaset placówek usługowych i sklepów. Więc kolego YUBY proszę o dokładniejsze miejsce tego Pana który to robi. Z góry dziękuje za siebie i za innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Półtora miesiąca temu kupiłem sobie tani (ze zniżką) kombinezon skórzany. Jeżdżę w nim codziennie więc po tej zimowej pogodzie zdążył się nieco ubrudzić. Teraz mam pytanie, jakich preparatów użyć do jego wyczyszczenia i zakonserwowania? Wyczytałem na forum że prosty sposób na wyczyszczenie to użycie szarego mydła. Czy można użyć np. preparatów do czyszczenia tapicerki samochodowej, czy muszą to być preparaty tylko do odzieży? Może ktoś coś zaproponować?

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

 

Używał ktoś tego?

 

http://www.allegro.pl/item572423289_zestaw...ry_dainese.html

 

I czy aby to nie jest to samo tylko, że z inną naklejką?

 

http://www.allegro.pl/item582190620_do_czy...acji_skory.html

 

Tutaj jedynie jest soft cleaner a w Dainese strong...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

 

Używał ktoś tego?

 

http://www.allegro.pl/item572423289_zestaw...ry_dainese.html

 

 

Mój brat używa produktów Dainese do czyszczenia swojego kombinezonu Dainese ;) i bardzo zawdowolony jest. Prawdopodobnie i tak głownie płaci się tutaj za samą markę produktu, niemniej jednak jest on dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie - wilgotna szmatka

 

konserwacja:

wazelina kosmetyczna biała, dostępna w każdej aptece i sklepie kosmetycznym...

delikatnie wsmarować, poczekać dzień, dwa i pięknie wsiąka :)

koszt 2 zł za pojemniczek, który wystarcza spokojnie na cały sezon.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u nich preparat czyszcząco-impregnujący firmy Effax(zresztą są to produkty przeznaczone do pielegnacji wyrobów jeździeckich,a nie typowo motocylowych)ale sprawdził się całkiem dobrze. Takie małe wiaderko bodajże 300 g to na parę lat wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na dniach jadę z kumplem kupić ten krem, także napisze co i jak.

 

Mój brat używa produktów Dainese do czyszczenia swojego kombinezonu Dainese ;) i bardzo zawdowolony jest. Prawdopodobnie i tak głownie płaci się tutaj za samą markę produktu, niemniej jednak jest on dobry.

 

A jaki efekt? Głównie chodzi mi o to, żeby moje kombi nie błyszczało. Pedalsko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jaki efekt? Głównie chodzi mi o to, żeby moje kombi nie błyszczało. Pedalsko to wygląda.

 

No po tych środkach Dainese akurat trochę błyszczy. Natomiast jeśli wetrzesz a później czystą szmatką "dopieścisz" błyszczenie ustępuje ;)

Edytowane przez IsKra66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z dziwnej skóry jest ten Dainese. Kupiłem i na mojej Alpinie jestem bardzo zadowolony z efektu, którego właściwie brak. Żadnego nabłyszczenia, skóra jedynie zrobiła się przyjemniejsza w dotyku. w ogóle nie zmieniła koloru i faktury. Polecam pomimo tego, że ten wynalazek jest parszywie drogi. Fajna sprawa do konserwacji. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swój skórzany Berik czyszczę wilgotną szmatką (no chyba że jest tyle owadów, że trzeba specjalny spray na zaschłe owady), a następnie środek, który zawiera wosk pszczeli i ładnie pachnie, mianowicie: http://www.moto-center.pl/produkt.php?cPat...d2eb44d21bae232

używam go już 2 sezon i jestem zadowolony, a pucha ma 1000ml i starcza na dłuuugo. po nasmarowaniu kombi nieco błyszczy, ale jak powiedział wcześniej kolega, wystarczy jeszcze suchą szmatką go przetrzeć i efekt porządany... skóra po nasmarowaniu nie przemaka tak szybko w deszcz i nie przylepiają się tak łatwo owady, oczywiście jest też zakonserwowana i nawilżona... polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Chciałbym polecić sklep ze środkami do konserwacji skóry:

 

http://www.tkm.com.pl/sklep/

 

A nadokładniej ten produkt, który występuje również w mniejszych opakowaniach:

 

http://www.tkm.com.pl/sklep/index.php?s=de...cat_id=30&id=76

 

Dokładnie ten sam produkt tylko pod banderą Dainese używałem do tej pory, jednak producent wypszcza również pod swoją nazwą te środki za dużo, dużo mniejsze pieniądze i to w opakowaniach o 150 ml większych.

 

Mój kombiak po konserwacji mleczkiem wygląda jak bym go pierwszy raz wyciągał z szafy. Co prawda trzeba się trochę namachać, ale jeśli komuś zależy na dbaniu to wydaje mi się, że chyba lepszych środków nie ma.

 

Dodatkowo bardzo szybka wysyłka, bardzo fajnie zapakowana.

 

POLECAM :icon_exclaim: Sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...