Skocz do zawartości

Kartery, gniazda łożysk


3lement
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jak zwykle problem ;-] , mianowicie mam problem z tokarzem ...hehe... chodzi mi o to ze sa "wybite" gniazda łożysk wału korbowego, wiec łozyska sa lużne w gniazdach i mam problem czy wstawic pierścienie w karter jakies stalowe czy z aluminiu (cos podobnego materiału jak karter) . Mi sie wydaje ze raczej powinno sie wprasowac pierscienie z materiału takiego jak karter zeby po nagrzaniu silnika niesciskały łozysk. Tokarz kótry ma to robic (niby dobry) mówi ze wstawiłby stalowe i już sie niepopsuja i ze bedzie git !!! Co wy o tym myślicie ??? jak wy postepujecie w takich sytuacjach z popsutymi gniazdami ??? Pozdrówka i czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten sam problem!!! Czeka mnie to za rok!!!!

 

Ja bede chyba eobil tak jak sie robi w SImach do których Ciezko o kartery

Czyli CYNOWANIE Lozysk!!!!

Podobno to sie sprawdzA!!!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

nie kombinuj z zadnymi wynalazkami aluminio - podobnymi ..... najlepiej wstawic tuleje stalowe i po kłopocie ..... a o "sciskanie " łozysk nie musisz sie martwic przeciez one tez sa wykonane ze stali :D raczej przypilnuj zeby tokarz zachowal dobre pasowania bo jak spieprzy to tuleje bedą sie luzowac pod wplywem temperatury i powybijają jeszcze bardziej otwory w karterach :D

 

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aker-mozesz podac nr tego loktite? ja mam w domu 270 ktory pujdzie pod storzek sprzegla ale niewiem wlasnie czy moze byc na lozyska, niedowierkom powiem ze tych specyfikow uzywa sie min. w maszynowniah okretowych i gwarantuje ze niejest to jakies mierne rozwiazanie

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to się komuś jeszcze przyda :

 

Kleje rekomendowane m. in. do wklejania łożysk

 

1. dla luzu osiowego do 0,1 mm i temperatury 150 st:

 

Loctite 603

 

2. dla luzu osiowego do 0,15 mm i temperatury 175 st

 

Loctite 468

 

3. dla luzu 0,5 mm i temperatury 150 st

 

Quick Metal™ 660 z Aktywatorem 7240

 

opisy : http://www.loctite.pl/int_henkel/loctite_p...%2D%20Adhesives

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...