Skocz do zawartości

Shark RSR2 Carbon vs Marushin RS1 vs HJC HQ-1 Carbon


Rekomendowane odpowiedzi

Witacjcie :smile:

 

Potrzebuje waszej pomocy w wyborze helmu, biore pod uwage te 3 powyzej i dylemacik mam nie maly :cool:

 

Kategoria jakimi sie kieruje:

 

- material skorupy carbon kevlar

- poziom halasu

- dobra wentylacja

- aerodynamika

- dobre wyniki w tescie SHARP

 

Najbardziej podoba mi sie Shark, ale nie wiem czy warto doplacac, bo reszta wyglada rownie dobrze. Przyda mi sie kazda opinia, cioci, kolegi, wujka, gdzies cos ktos uslyszal hehe jak rowniez osob ktore maja/ mialy okazje po/latac w tych kaskach.

 

Podziekowal z gory :flesje:

Edytowane przez Oie Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sharka to tyle mogę powiedzieć - cichy jest, słucham mp3 przy 120, a wentylacja jest taka że teraz jeżdżę z zamkniętą, bo zimno :) No i co bardzo mi się podoba to bezstopniowe zamykanie szybki. Fajny patent. Podwójne D jest upierdliwe, ale jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie w pasku.

A prywatnie co mnie pociesza, to fakt że na całkiem sporej ilości zdjęć w magazynach motocyklowych widać zawodników i testerów w takim Sharku. Znaczy - nie jest to badziewie :D

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na parę dni RSR2, kilka km zrobiłem, ale w malowaniu Absolute. Bardzo, bardzo fajny kask w przyzwoitych (stosunkowo) pieniądzach. O Marushin nie wiem nic i nie chcę wiedzieć. Ja bym brał Sharka, tym bardziej, że kumpel męczy model RSX i jest bardzo, bardzo zadowolony. Następnego na pewno będzie brał RSR2 ;)

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja również polecam Sharka. Aktualnie jeżdżę w niższym modelu, co nie zmienia faktu, że jestem z niego bardzo zadowolony. Wentylacja bardzo dobra, idealnie pasuje, nie uciska i co najlepsze - antifog. Jeśli z moim kasku nie paruje to mogę sobie tylko wyobrazić jak sprawuje się w RSR. Do 130km/h jest ok, potem trochę za głośny, ale dobre zatyczki i problem znika :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoria jakimi sie kieruje:

 

- material skorupy carbon kevlar

- poziom halasu

- dobra wentylacja

- aerodynamika

- dobre wyniki w tescie SHARP

 

Najbardziej podoba mi sie Shark, ale nie wiem czy warto doplacac, bo reszta wyglada rownie dobrze. Przyda mi sie kazda opinia, cioci, kolegi, wujka, gdzies cos ktos uslyszal hehe jak rowniez osob ktore maja/ mialy okazje po/latac w tych kaskach.

 

Podziekowal z gory :flesje:

Mam aktualnie Sharka model hmm... chyba RSi. Szyba "nieparująca" w chłodne dni paruje w sposób tak dramatyczny że nie daje się normalnie oddychać. Jak zamknę calkowicie szybkę lub jak stoje na światłach para pojawia się błyskawicznie. Podejżewałem nawet że być może mam nieoryginalna szybę, chociaz kask kupiłem w pewnym miejscu.

Mam nadzieję że interesujący Cię model Shark'a takiej przypadłości nie ma.

Wentylacja jest ok, poziom hałasu nie. Mój jest zwyczajnie głośny.

Motocyklem jeżdzę wolno (jak to stary dziad) więc aerodynamika mnie nie interesowała :)

Jakość wykonania mojego modelu jest delikatnie mówiąc bardzo przeciętna.

Przy pierwszym wyjmowaniu tapicerki do prania, urwały się dwa zatrzaski i odkleiła cześciowo dolna uszczelka, na domiar złego wraz z kawałkiem lakieru. Przy okazji odkleiła się i odpadła wkładka na wewnetrznej stronie szczęki osłaniająca wlot powietrza. Osłonka nosa wypina się i wypada tak często jak to tylko możliwe.

Drugiego Shark'a bym już nie kupił i dlatego wybrałem SHOEI QWEST :)

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś trafić na jakiś "lewy" egzemplarz. Wiadomo, że to nie Arai czy Shoei, ale cena też jest inna, nieprawdaż? Według mnie bardzo dobre kaski w dobrych cenach, jak będę miał okazję zrobię i wkleję zdjęcia RSX po dwóch sezonach, na prawdę nie oszczędzany, po kilku upadkach, nigdy nie prany itd. itp.

 

Kumpel jednak zamiast Shark'a RSR2 kupił Arai GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pojezdzic w Sharku S800 znajomego, fajnie lezal, nie parowal za bardzo. Moj poprzedni kask troche za bardzo sie rozciagnal i od tego tak mnie kark zaczal napier***, ze jazda stala sie meka :/

 

Dlatego zapytam, ktory z tych modeli przymierzyles i ktory pasowal Ci najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz się przejedziesz i nie założysz już nic innego nigdy na głowę.

Co racja to racja :bigrazz:

 

Co ciekawe mi po przymiarkach najbardziej przypasil Chaser bo material wewnatrz byl duzo milszy w dotyku niz w Viperze GT czy RX7.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pojezdzic w Sharku S800 znajomego, fajnie lezal, nie parowal za bardzo. Moj poprzedni kask troche za bardzo sie rozciagnal i od tego tak mnie kark zaczal napier***, ze jazda stala sie meka :/

 

Dlatego zapytam, ktory z tych modeli przymierzyles i ktory pasowal Ci najlepiej?

Miałem, a raczej jeszcze mam S800 i przymierzałem Sharka i HJC z tematu. S800 leży na mnie idealnie natomiast RSR2 i HQ-1 juz niestety takie dopasowane nie były. Są dla mojej łepetyny zbyt płytkie.

Jak spadły ceny XR-1000 to chciałem sobie zafundować, ale niestety również kask nie na moją głowę.

Wszystkie ARAI za to leżały jak ulał i skorupa też nie była za duża, nie wspominając o zaje.. wyglądzie.

Jak już byłem pewien, że zdecyduje się na jakiś model ARAI to przymierzyłem nowy model Shoei XR-1100. Był tańszy, za ta samą kwotę co ARAI miałem dodatkową szybę czarną i pinlocka, podbródek. Kupiłem Shoei. Gdybym miał wtedy więcej kasy to może nabyłbym ARAI, kto wie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...