Skocz do zawartości

Czerwony kolektor wydechowy


16valve
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj troszkę dłużej niż zawsze, przytrzymałem moją Tdm-kę na ssaniu, trwało to może około 2 minut , w garażu było dosyć ciemno i patrząc na kolektor wydechowy ( prawego cylindra) zobaczyłem , ze robi się lekko czerwony. Wyłączyłem ssanie a po chwili zgasiłem silnik , trochę mnie to zaniepokoiło , ale wystawiłem moto z garażu i w drogę , chciałem sprawdzić co jest grane , zrobiłem około 30 kilometrów jadąc z różnymi obrotami silnika , moto ładnie przyśpiesza nie szarpie , odejście jest ( na 3 biegu 160, jak na tdm do dużo)) wszystko gra, silnik nie przegrzewa się . Kolektory w tdm 850 zazwyczaj są w jakimś rdzawym nalocie , ja swoje kiedyś spolerowałem i staram się utrzymywać je w takim stanie , dlatego doskonale widać na nich wszelkie zmiany. Po skończonej jeździe obejrzałem je i widać , że są trochę bardziej fioletowe niż zazwyczaj , wprowadziłem moto do garażu i przy zgaszonym świetle zostawiłem moto włączone , niby wszystko było w porządku , ale kiedy przytrzymałem silnik przez jakieś 10-15 sekund na 4000 obrotów, to początek prawego kolektora znów zaczłął delikatnie się czerwienić . Co jest nie tak , w moto nic nie grzebałem , wcześniej zaobserwowałem tylko , że ten właśnie cylinder troszkę wolniej się rozgrzewał ( kolektory oba były gorące więc zapłon był )

Dodam tylko , ze dolałem do paliwa trochę takiego preparatu do czyszczenia gaźnika i układu paliwowego . Co jest grane , czy to za uboga mieszanka na tym cylindrze? Podpowiedzcie coś.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem świece na obu garnkach i mają prawidłowy kolor ( kawa z mlekiem) bez żadnych innych nalotów , brak nadpaleń itp.

Motocykl nie stracił nic na mocy , nie strzela w gaźnik , nie przerywa , równo oddaje moc, więc myśle , ze zawory nie są podparte , w tdm ssące mają tendencję do zmniejszania luzów , natomiast wydechowe do zwiększania . A powiedzcie czy może byc to spowodowane właśnie tym dodatkiem do paliwa , który czyści gaźnik i jeszcze coś tam , może to podniosło temperaturę spalania ? Z forum tdm dowiedziałem się , że może być jeszcze problem z ramieniem wyciągającym ssanie , dokładnie na prawym gaźniku może się niecałkowicie domykać ( częsta usterka w tdm), ale to sprawdzę jutro.

Edytowane przez 16valve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na wszelki wypadek sprawdzilbym luzy na wylotowych, nawet jak nie ma strzalow. Jesli swiece wygladaja normalnie to tylko profilaktyka.

Niedomykanie ssania wzbogacilo by mieszanke, to by obnizylo a nie podnioslo temp. spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to nie ma w tym nic dziwnego. Też tak miewałem w Gs500E. Gdy odpaliłem całkiem zimną na ssaniu i chodziła tak długo aż się ubrałem to kolektor robił się czerwony na sporym odcinku długości. Nic dziwnego bo niby ssanie i bogata mieszanka ale moto na postoju i cały czas kręci dość sporo obrotów, dlatego czerwone. Podczas jazdy kolektor jest chłodzony więc się tak nie grzeje.

 

Dla zaspokojenia ciekawości możesz sprawdzić ciśnienie i luzy. Tak dla świętego spokoju.

 

Przy okazji klip w temacie :biggrin: :

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho w swoich maszynach nigdy nie spotkalem sie z czerwonym kolektorem . Sprawdz zawory i nieco wzbogac mieszanke. Szczegolnie ze tylko prawy kolektor swieci , wiec jesli bylo by to normalne , swiecily by obydwa

 

qurim - olejak , jemu tylko bomba zaszkodzi :D

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...